Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Miuziklo „Rent“ prodiuserę toliau klampina skolos: pinigų reikalauja ir atlygio negavę švedai

Miuziklo RENT akimirka
Gyčio Vidžiūno nuotr. / Miuziklo RENT akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Nors miuziklą „Rent“ žiūrovai Lietuvoje pamatė dar pernai rudenį, atlygio už darbą dalis jo kūrėjų laukia iki pat šiol. Antai miuziklo režisierius, švedas Georgas Malviusas 15min sakė, kad pinigų už darbą negauna ne tik pats, bet ir visa jo iš Švedijos atsivežta kūrybinė komanda. Tuo tarpu menininkų prie sienos remiama miuziklo prodiuserė Gytė Bartoš tikina, kad ilgainiui susimokės.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Miuziklas „Rent“ Lietuvos publikai pristatytas 2016 metų rugsėjį. Vaidmenis jame atliko dainininkas Vaidas Baumila, Kristina Radžiukynaitė, Jeronimas Milius, Girmantė Vaitkutė, Martynas Kavaliauskas, Tomas Legenzovas, Dominykas Vaitiekūnas, Justinas Lapatinskas, Martynas Vaidotas bei daugelis kitų.

Po miuziklo premjeros prabėgus beveik pusmečiui paaiškėjo, kad visi šie atlikėjai spektaklį kūrė už dyką. Dainininkas Vaidas Baumila viešai papasakojo, kad renginio prodiuserė, įmonės „Jaunimo miuziklo teatras“ direktorė G.Bartoš negrąžina menininkams jų uždarbio, ir ramina pažadais.

Pati G.Bartoš 15min tąsyk sakė, kad netrukus aktoriams pinigai bus sumokėti, tam ji net tikino pasiėmusi paskolą. Grąžinti atlygį ji pasakojo delsusi, nes už miuziklą nesurinkta tiek pinigų, kiek buvo tikėtasi.

Po 15min publikacijos V.Baumila viešai pasidžiaugė atgavęs pinigus už darbą miuzikle.

Nesumokėjo būriui švedų

Tačiau panašu, kad atlygio už darbą sulaukė ne visi. Antai miuziklo režisierius, švedas Georgas Malviusas 15min pasakoja savo uždarbio nei matęs, nei regėjęs. Ir toks tikina esąs ne vienas.

Asmeninio albumo nuotr./Georgas Malviusas
Asmeninio albumo nuotr./Georgas Malviusas

„Buvau nusamdytas režisuoti miuziklą „Rent“, kartu su manimi buvo įdarbinta ir mano komanda – scenografė ir kostiumų kūrėja, choreografė, garso ir šviesų specialistai. Man buvo sumokėta 20 procentų atlygio, kuris buvo nurodytas kontrakte. Choreografė ir garsistas užmokesčio negavo išvis, scenografė ir apšvietėjas sulaukė mažos dalies atlyginimo“, – vardija G.Malviusas.

Režisieriaus teigimu, nors pagal pirminį susitarimą atlyginimai darbuotojams turėjo būti išmokėti dar pernai kovą, bet atėjus laikui atsiskaityti renginio prodiuserė pranešė sumokėsianti vėliau – po premjeros. Bet po premjeros nesumokėjo.

„Tada mūsų paprašė pasirašyti naują sutartį, pagal kurią atlygį įsipareigojo sumokėti dalimis, kas mėnesį, pradedant nuo spalio. Bet net ir pasirašius šį susitarimą pinigų nesumokėjo“, – toliau pasakojo režisierius.

Pasiūlė naują sutartį

Ilgainiui prodiuserė G.Bartoš ėmė užsieniečius ignoruoti. „Ji nebekėlė telefono ragelio, neatsakinėjo į elektroninius laiškus – nei mano, nei likusių komandos narių. Po kurio laiko pranešė, kad sumokės kaip įmanoma greičiau. Bet nesumokėjo. Visą situaciją paaiškinau kompanijai „Incaso“, kuri šiuo metu sprendžia šį atvejį, į kurį patekau“, – kalbėjo G.Malviusas.

Esu dirbęs su daugybę tarptautinių projektų, tačiau iki šiol dar niekada nepatekau į tokią situaciją. Kaip tokie apgavikai gali sėkmingai veikti jūsų šalyje?

Anot režisieriaus, šią savaitę prodiuserė susisiekė su miuziklo choreografe – pasiūlė pasirašyti naują sutartį dėl atlyginimo išmokėjimo. Bet choreografė pasirašyti nesutinka.

„Tame pasiūlyme ji dėsto, kad patiria finansinius sunkumus, nes miuziklas „Rent“ nesulaukė tokios sėkmės, kokios buvo tikėtasi“, – paaiškino režisierius.

Jis piktinasi, neva G.Bartoš melavo kūrybinei komandai – sakė, kad jai nereikia mokėti PVM, nors iš tiesų reikėjo.

„Esu dirbęs su daugybę tarptautinių projektų, tačiau iki šiol dar niekada nepatekau į tokią situaciją. Kaip tokie apgavikai gali sėkmingai veikti jūsų šalyje?“, – retoriškai klausė švedas.

Turi atsiskaitymo planą

15min susisiekė su miuziklo „Rent“ prodiusere G.Bartoš. Savo komentarą apie susiklosčiusią situaciją ji pateikė raštu.

„Miuziklo „Rent“ premjera pristatyta 2016 metų rugsėjo pradžioje. Miuziklo pastatymo biudžetas – ~150000 eurų. Miuziklinio žanro kūrinių pastatymai pagal savo brangumą seka kino bei operos kūrinių pastatymų pėdomis. Du trečdaliai tos sumos planuoti kaip rėmėjų parama ir dalinis skirtingų programų finansavimas. Likusi suma – teatro lėšos. Gautos ir sukauptos lėšos investuotos į miuziklo teisių įsigyjimą, avansų sumokėjimą bei pastatymą, kas įpareigojo išleisti premjerą“, – apie viską nuo pradžių išdėstė ji.

Radvilės Markevičiūtės nuotr./Gytė Bartoš
Radvilės Markevičiūtės nuotr./Gytė Bartoš

Moteris paaiškino, kad dalį atlyginimų miuziklo kūrėjams planavo išmokėti gavusi pinigus už parduotus bilietus į spektaklius.

„Planuota susidariusį skirtumą padengti lėšomis iš bilietų pardavimų. Tačiau miuziklas, nepaisant didelio žiniasklaidos priemonių susidomėjimo, nebuvo toks sėkmingas kaip tikėtasi, ir premjerinių pirmųjų spektaklių nepakako padengti pastatymo išlaidoms“, – apgailestavo.

Tikimės, kad kūrėjai tiki, jog sukūrė gražų kūrinį

G.Bartoš tikino nieko neketinanti palikti ant ledo – yra pasiryžusi sumokėti už atliktus darbus: „Šiai dienai yra parengtas atsiskaitymo planas, derinami ir pradėti atsiskaitymai su visais projekto dalyviais, planuojama tolimesnė veikla, generuojanti pajamas ir pritraukianti tarpines lėšas, ir daromi kiti žingsniai, kad būtų užtikrintas atsiskaitymo plano įgyvendinimas. Vertiname visų projekto dalyvių įdėtą darbą bei stengiamės kuo greičiau išspręsti susidariusią situaciją.“

G.Bartoš išreiškė lūkestį, kad miuziklą dar pavyks pakartoti: „Tikimės, kad kūrėjai tiki, jog sukūrė gražų kūrinį, ir kad, praėjus 20-ai metų nuo savo gimimo, miuziklas „Rent“ ištvers visas audras ir 2017 metų antroje pusėje vėl nudžiugins Lietuvos žiūrovus.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką