TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

N.Rekašiūtė ragina netylėti, prabilo ir pati: „Per darbo pokalbį penį išsitraukė žymus fotografas“

Neringa Rekašiūtė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Neringa Rekašiūtė
Šaltinis: 15min
17
A A

Aktorei ir kino koloristei Julijai Steponaitytei viešai prisipažinus, kad režisierius Šarūnas Bartas prieš penkerius metus prie jos seksualiai priekabiavo, žinomi žmonės, aktorės kolegos neliko abejingi – feisbuke išreiškė palaikymą. Tarp jų buvo ir fotografė Neringa Rekašiūtė. Be to, ji prisipažino prieš kelerius metus pati tapusi žinomo fotografo priekabiavimo auka. Tiesa, kas jis, neatskleidė.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Fotografė, pilietinės iniciatyvos „Moterys kalba“ įkūrėja N.Rekašiūtė socialinėje erdvėje pasidalijo įrašu, kuriame pasakojo taip pat patyrusi prievartą. Ji, pasak fotografės, įvyko prieš šešerius metus Londone, kai „darbo pokalbio metu prie jos savo penį išsitraukė žymus fotografas“.

Pasak jos, seksualinė prievarta ir priekabiavimas visais laikais buvo didelė problema. „Šiuo metu tema tikrai aktuali ir reikia ja kalbėti“, – 15min sakė N.Rekašiūtė.

Neringa sutiko pasidalinti savo įrašu su 15min:

„Mergina prakalbo apie patirtą seksualinį priekabiavimą. Kodėl tik dabar, klausia komentatoriai.

Taigi, prieš 6 metus Londone darbo pokalbio metu prie manęs savo penį išsitraukė žymus fotografas. Aš pabėgau – išsigandusi ir dideliame šoke. Į policiją nuėjau tik po trejų metų.

Kodėl? Ogi todėl, kad ši visuomenė moko mergaites, kad jos visada yra kaltos, kad jos provokuoja vyrus ir kad vargšeliai nemoka valdytis. Dar todėl, kad Lietuvoje nėra lytinio švietimo ir vien paaiškinti policijos pareigūnui tai, kas tau nutiko, yra beprotiškai sunkus dalykas – tai verčia vėl išgyventi situaciją, kurią tesinori pamiršti ir palaidoti tolimoje atminties bedugnėje.

Ji trokšta dėmesio, sako komentatoriai.

Kokiu buku reikia būti, kad galvotum, jog moteriai yra paranku meluoti apie priekabiavimą viešai. Ką galima iš to išlošti? Va tokią panieką, kurią drabsto komentatoriai? Ar spengiančią tylą ten, kur kitais atvejais kurstomas didžiausias triukšmas? Nežinau, kokiu sadomazochistu reikia būti, kad norėtum gauti dėmesio tokiu būdu.

Julija prakalbo, nes moterys nebesitaiksto su tokiu elgesiu, jos nebenori jo užkonservuoti savyje ir apsimesti, kad nieko nebuvo. Tai neįmanoma.

Labai noriu paraginti nukentėjusias moteris netylėti. Aš su jumis, mūsų daug! Julija žengė pirmąjį žingsnį, o mūsų pareiga jos nepalikti šioje situacijoje.“

N.Rekašiūtė dar anksčiau išreiškusi palaikymą J.Steponaitytei ir kitoms panašiai nukentėjusioms moterims, skatino jas netylėti ir atsiverti.

„Džiaugiuosi, kad moterys nebebijo prabilti. Labai kviečiu ir kitas atsiverti, nieko nebebijoti, jūs turite didelį palaikymą. Tik susivienijusios mes galime padaryti galą tokiam giliai įsišaknijusiam vyrų elgesiui. Ačiū Julija! Aš su Tavim!“ – prieš kelias dienas feisbuke rašė menininkė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Seksualiniu priekabiavimu kaltinamas Šarūnas Bartas nutraukė tylą: nesutinka, bet nesigins ir nesiaiškins

Apie patirtą seksualinį priekabiavimą prabilo ir dailininkė Paulė Bocullaitė. Savo išpažintį ji paviešino Nanook.lt puslapyje patalpintame garso įraše, kuriame, kaip ir J.Steponaitytė, sakė nukentėjusi nuo režisieriaus Š.Barto.

Paulės istorija taip pat atsitiko prieš penkerius metus, tačiau jos atvejis skiriasi tuo, kad ji, priešingai nei Julija, iškart kreipėsi į policiją ir nuolat apie tai kalbėjo artimiems žmonėms.

Abi jos įspėjo, ko galima laukti dirbant su režisieriumi. Žemiau esančiame įraše – visas Julijos ir Paulės pasakojimas.

Julijos ir Paulės pasakojimus galite išgirsti Nanook.lt garso įraše:

Peržiūrėti turinį naujame langehttp://www.podbean.com/media/player/audio/postId/8098257?url=https%3A%2F%2Fnyla.podbean.com%2Fe%2Fnyla-feature-liudijimai-apie-saruna-barta%2F

TAIP PAT SKAITYKITE: J.Steponaitytė apie kaltinimus Š.Bartui: „Supratau, kad nebebijau ir esu pasiruošusi kalbėti“

TAIP PAT SKAITYKITE: Oskaras Koršunovas: „Bartas į rojų pateks. Tik, žinoma, prieš tai labai kentės skaistykloje“

Smurtas: kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Policijos komisariatai
Tel.: 112
LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga
Nemokama linija:
Tel.: 8 800 01230, 8 5 210 7176
Savivaldybių Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriai
Vilniuje:
Tel.: 8 5 211 2023, 8 5 211 2567
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką