Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugpjūčio 29d. 10:18

Natalija ir Sigitas Martinavičiai santuokos negelbės – dramatiškų skyrybų byla pasiekė teismą

Natalija ir Sigitas Martinavičiai teisme
Mariaus Vizbaro / 15min nuotr. / Natalija ir Sigitas Martinavičiai teisme

Daugiau nei 13 metų kartu pragyvenę papuošalų kūrėja Natalija Martinavičienė ir verslininkas Sigitas Martinavičius karo kirvio užkasti nesiruošia. Birželį abu prisipažino apie griūvančią santuoką, netrukus paaiškėjo, kad pradėtas tyrimas ir dėl smurto šeimoje, o trečiadienį Kauno apylinkės teisme įvyko parengiamasis posėdis dėl Martinavičių santuokos nutraukimo.

Į posėdį atvyko abu sutuoktiniai. Natalija Martinavičienė nuo komentarų susilaikė, sakė norinti susikaupti posėdžiui.

Sigitas Martinavičius buvo kiek kalbesnis. 15min paklaustas, ar tikisi greitos skyrybų baigties, o galbūt sieks taikytis su Natalija, sakė: „Mes (su advokatu – red.) nuo pradžių laikėmės draugiškos pozicijos, kitai pusei siūlėme įvairius kompromisus, tačiau negaunam jokio atsakymo.“

Prasidėjus parengiamajam posėdžiui, N.Martinavičienės advokatas paprašė uždaro bylos nagrinėjimo, tuo metu S.Martinavičiaus gynėjas pareiškė, kad jo klientas neturi, ką slėpti ir uždaro posėdžio neprašo. Teisėja Vidutė Liubševičiūtė nusprendė tenkinti N.Martinavičienės prašymą.

15min žiniomis, parengiamasis posėdis galiausiai buvo atidėtas, abi pusės ketina teikti papildomus ieškinius.

Nors žiniasklaidai S.Martinavičius anksčiau tvirtino, kad sutuoktinė, kaltindama jį smurtu, siekia užvaldyti turtą, N.Martinavičienė po posėdžio 15min sakė, kad viskas vyksta priešingai – esą sutuoktinis skyrybų proceso metu bando atimti turtą, „perrašydamas įmonės akcijas“.

Tiesa, N.Martinavičienė neprieštaravo S.Martinavičiaus prašymui skyrybų proceso metu matytis su dviem jų vaikais.

Apie dvi bylas – skyrybų ir baudžiamąją – N.Martinavičienė 15min užsiminė dar tada, kai birželį pasirodė žinia apie santuokos griūtį. Tuomet papuošalų kūrėja nuo platesnių komentarų susilaikė.

Tačiau kai viešumą pasiekė Sigito Martinavičiaus komentarai, kad jo ikiteisminis tyrimas pradėtas neva tik dėl to, nes sutuoktinė nori prisiteisti daugiau turto, Natalija Martinavičienė nebegalėjo tylėti.

15min moteris prisipažino, kad kone visą santuokos su Sigitu Martinavičiumi laiką ji kentė smurtą, kol balandį trūko kantrybė – kreipėsi į pareigūnus, šie pradėjo ikiteisminį tyrimą. Netrukus, po dviejų savaičių, N.Martinavičienė kreipėsi į teismą ir dėl skyrybų, priežastimi nurodė sutuoktinio smurtą.

– Natalija, teismą pasiekė ne tik jūsų su Sigitu skyrybų byla, bet pradėtas ir ikiteisiminis tyrimas. Kodėl? (15min kalbino N.Martinavičienę rugpjūčio 13 d. – red.)

– Dėl smurto. Tai vyko visos santuokos metu, periodiškai. Tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje buvo pradėtas dar iki skyrybų bylos. Bet galiausiai padaviau ir skyryboms.

– Sigitas Martinavičius tvirtina, kad dėl smurto kreipėtės ir baudžiamosios bylos siekėte, norėdama gauti didesnę turto dalį.

– Čia jau jo versija, jis neigia smurtavęs, bet yra vaizdo medžiagos, nemanau, kad jas galima paneigti. Aš nenorėjau komentuoti, nenorėjau kenkti jam viešumoje. Bet dabar negaliu tylėti, kai jis sako, kad niekada nemušė manęs – tai yra visiškas melas.

– Bet kodėl nuo jo rankos kliūdavo jums?

– Dažniausiai smurtautojai kaltina aukas. Jis įsivaizduodavo, kad aš jį išprovokuodavu. Bet kelti ranką juk jau yra žmogaus pasirinkimas... Ypač kai jėgos yra visiškai nelygios – kur aš maža, smulki, o kur jis – dvigubai didesnis.

Gintauto Gelbūdos nuotr. /Natalija Martinavičienė
Gintauto Gelbūdos nuotr. /Natalija Martinavičienė

Sigitas Martinavičius: „Ji žaidžia nešvarius žaidimus“

Tuomet, rugpjūčio viduryje, 15min susisiekus su Sigitu Martinavičiumi, jis pateikė kitokią istorijos versiją. Pasak verslininko, iš pradžių buvo pradėta skyrybų byla, o tik po to – tyrimas dėl smurto. Jo manymu, taip sutuoktinė neva stengiasi pasisavinti namą.

– Sigitai, Natalija teigia, kad jūs prieš ją kone visos santuokos metu smurtavote.

– Natalija Martinavičienė sugalvojo skirtis. Buvo įvairių priežasčių – buvo neištikimybė iš jos pusės, buvo nesutarimų, ji panorėjo skirtis ir tik po kokių dviejų savaičių sužinojau, kad dar pradėtas tyrimas dėl smurto artimoje aplinkoje.

– Tokių kaltinimų nepripažįstate?

– Tie kaltinimai yra išgalvoti, melagingi, pareikšti, norint užvaldyti turtą. Sakydama, kad skyrybos yra dėl mano kaltės, tokiu būdu ji bando pasiimti namą, ką teismas dabar ir padarė – kardomoji priemonė yra draudimas man būti mano name.

– Teismas be pagrindo juk neturėtų skirti kardomosios priemonės?

– Dabar juk vyksta bumas, kad moterys yra skriaudžiamos, o visi vyrai yra smurtautojai. Daromas didžiulis spaudimas ir teismams, ir prokurorams. Čia yra problema. Nors manau, kad tie patys vyrai yra skriaudžiami ne ką mažiau, daromas psichologinis spaudimas.

Pirmą kartą kardomosios priemonės neskundžiau, galvojau, ramiai pagyvens ir praeis. Bet kai pratęsė, apskundėme. O ir šiaip, toje nuotraukoje jai buvo tiesiog įbrėžta į pirštą, ar tokią bylą reikia tirti jau keturis mėnesius? Tiek laiko negali ištirti, ar įbrėžiau, ar ne. Yra tempiama byla. Aš buvau apklaustas po dviejų mėnesių, kai iškėlė bylą. Nuo to laiko nebuvau nei apklaustas, nei kokie procesiniai dalykai nevyko. Kažkokia nesąmonė.

15min primena, kad Natalija ir Sigitas Martinavičiai kartu gyveno daugiau nei 13 metų.

Jų santuoka abiems buvo antroji. Iš pirmos Natalija augina sūnų Luką, Sigitas – dvi dukras. Mažuosius vaikus – sūnų Matą ir dukrą Sandrą – porai auginti padėjo Natalijos mama.

Smurtas: kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Policijos komisariatai
Tel.: 112
LR Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga
Nemokama linija:
Tel.: 8 800 01230, 8 5 210 7176
Savivaldybių Vaiko teisių apsaugos tarnybos skyriai
Vilniuje:
Tel.: 8 5 211 2023, 8 5 211 2567
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

11:59
01:00:04
01:26

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką