Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 28d. 14:51

Neaišku, ar „Dainų dainoje“ toliau dalyvaus Deivis ir R.Lukoševičiūtė (papildyta 18.11 val.)

Rūta Lukoševičiūtė
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Rūta Lukoševičiūtė

Nacionalinės dainos konkurse „Dainų daina“ galimas dar vienas autoriaus teisių pažeidimas.

Trečiadienį LATGA-A nagrinėjo Rūtos Lukoševičiūtės konkurse atliktos dainos „Trapus žmogus“ panašumą su Eltono Johno kūriniu „Written in the stars“.

Niekas nieko nevogė

Muzikos ekspertų komisija, išklausiusi Eltono Johno dainą „Written In the Stars“ (tekstas Tim Rice) ir Mariaus Matulevičiaus dainą „Trapus žmogus“ (teksto autorė Rūta Lukoševičiūtė), konstatuoja, kad dainos yra panašios savo menine idėja, o priedainiai savo struktūra ir melodika yra akivaizdžiai panašūs, rašoma LATGA-A pranešime.

Dainininkė R.Lukoševičiūtė 15min.lt sakė, kad asmeniškai jai daina „Trapus žmogus“ visai nepanaši į E.Johno kūrinį.

„LATGA-A teigia, jog dainų priedainiai panašūs. Išklausiusi abi dainas manau, jog nepanašūs. Esu dainos teksto autorė, muziką kūrė Marius Matulevičius. Juk jei daina būtų nukopijuota, ar drįsčiau eiti į konkursą?“ – kalbėjo R.Lukoševičiūtė.

Atlikėja neslėpė, kad labiausiai jai gaila žmonių, kurie balsavo už šią dainą ir tikėjo ja. „Toks jausmas, kad kažkam nelabai patinka, kad išėjau į pusfinalį. Galiu tikrai pasakyti, kad niekas nieko nevogė“, – atvirai kalbėjo dainininkė.

„Ėdamas, bet nesuėdamas“

Atlikėjas Deivis prisipažino nežinantis, kuo tikėti. „Nebežinau, džiaugtis ar ne šiandieninio posėdžio rezultatais. Nes paprastai praėjus penkioms valandoms vėl išgirstu ką nors naujo. Aš žaidžiu atviromis kortomis. Jau susisiekiau su dainos „There She Goes“ teisių turėtojais. Jiems nusiunčiau tą dainos versiją, su kuria dalyvavau „Dainų dainos“ pusfinalyje. Laukiu jų atsakymo“, – 15min.lt sakė Deivis.

Komisija, išklausiusi dainų įrašus bei susipažinusi su kūrinių natomis, konstatavo, kad palyginus naują D.Norvilo dainos „Lietuva“ (muzikos ir žodžių autorius Deivis Norvilas) versiją su pirmąja  meninė idėja liko nepakitusi. Komisija pastebi, kad 1–4 priedainio taktuose motyvinio sutapimo su „The La‘s“ daina „There She Goes“ išvengta. Penktame takte motyvinis panašumas su „The La‘s“ dainos priedainiu „There She Goes“ išlikęs, rašoma LATGA-A pranešime.

Dainininko nuomone, nė viena jo daina nebuvo sulaukusi tiek daug dėmesio.

„Šią dainą turbūt jau žino visa Lietuva. Ant kūrinio išpilta tiek purvo. Aš esu ėdamas, bet nesuėdamas. Turbūt esu labai spygliuotas“, – emocingai kalbėjo Deivis.

LATGA-A generalinio direktoriaus Edmundo Vaitekūno teigimu, „komisijos sprendimas šiuo atveju yra tik nuomonė dėl pateikto fakto. Spręsti ir nutarti, ar abu autorius galima įtarti ir apkaltinti autorystės pasisavinimu  (plagiatu), gali tik teisėsaugos institucijos, atlikusios išsamius tyrimus. Tam reikėtų išklausyti ne tik muzikos  specialistų, bet ir kitos pusės –  kūrinio originalo autorių – teisių turėtojų nuomonę. Tad galutinė išvada ir sprendimas – teisininkų LATGA-A negali inicijuoti tokio tyrimo be teisių turėtojų prašymo ir pareikštos nuomonės“.

Papildyta 16.35 val. Trečiadienį ekspertų komisijos išvadas ir susidariusią situaciją svarstė nacionalinio dainos konkurso „Dainų daina“ organizatoriai. Nutarta, kad galutinis sprendimas bus priimtas šeštadienį ir paskelbtas tiesioginėje „Dainų dainos“ pirmojo pusfinalio transliacijoje per Lietuvos televiziją.

Papildyta 18.11 val. Nepaisant ekspertų nuomonės, R.Lukoševičiūtė ruošiasi „Dainų dainos“ konkurso pusfinaliui, teigiama oficialiai išplatintame atlikėjos pranešime.

Rūta Lukoševičiūtė sako, kad galbūt kažkam nelabai patinka, kad ji praėjusį šeštadienį pateko į „Dainų dainos“ konkurso pusfinalį. „Galiu tikrai pasakyti, kad niekas nieko nevogė“, – dar kartą kartojo R.Lukoševičiūtė.

Beje, nors antradienį ekspertų komisijos išvadas ir susidariusią situaciją svarstė nacionalinio dainos konkurso „Dainų daina“ organizatoriai ir nutarė, kad galutinis sprendimas bus priimtas šeštadienį ir paskelbtas tiesioginėje „Dainų dainos“ pirmojo pusfinalio transliacijoje per Lietuvos televiziją, tačiau nei R.Lukoševičiūtė, nei M.Matulevičius negavo jokio ekspertų ar komisijos oficialaus pranešimo.

„Mums niekas nieko taip ir nepasakė, kas bus toliau. Tik vakar rytą išklausėme ekspertų nuomonės, su kuria nesutinkame. Galiu pasakyti tik tiek, kad kol kas ruošiamės pusfinalio „Dainų dainos“ koncertui, kuris vyks kitą šeštadienį“, – teigė atlikėja R.Lukoševičiūtė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką