TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nekaltybės barjeras

Ramunė Pajuodytė
Gedimino Žilinsko nuotr. / Ramunė Pajuodytė
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sveika, Ramune. Aš blaškausi tarp auklėjimo įdiegtų vertybių – susidariusio vidinio barjero išsaugoti nekaltybę ir nesimylėti su bet kuo bei suvokimo, kad šiais laikais 25 metų merginai reikia mokėti elgtis lovoje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Manau, kad nepatyrimas, nerangumas atstums kiekvieną vyrą. Nors ir esu turėjusi keletą vaikinų, bet nesu drąsi su vyrais. Grįžusi po darbų į tuščius namus jaučiuos vieniša. Man atrodo, kad vienintelis kelias peržengti tą barjerą ir išmokti mylėtis – nueiti į lovą su bet kuo. Bet dėl tokio elgesio, bijau, galiu nustoti gerbti save. Ką galėtumėt patarti? Gilmantė

Sveika, Gilmante. Susidaro įspūdis, kad esi gerokai susipainiojusi tarp savo prieštaringų įsitikinimų, baimės ir noro. Kodėl manai, kad nedrąsumas, drovėjimasis ar nedidelė seksualinė patirtis atstumia vaikinus? Gal, sakyčiau, yra atvirkščiai, perdėm drąsi, aktyvi, labai patyrusi sekso srityje mergina gali ne juokais išgąsdinti ar net atgrasinti ne vieną vyriškos lyties atstovą, ypač jei jis ieško draugės ilgalaikiam artimam ryšiui. Pavyzdžiui, jam gali dingtelėti: „Gal ji taip daro su visais?“ arba „Gal aš jos nepatenkinsiu, esu per silpnas jai?“ Žinoma, tikrai ne kiekvienam vaikinui kyla tokių minčių, susidūrus su laisvai ir drąsiai lovoje besijaučiančia mergina.

Kas ir kaip ten būtų, kad įveiktum savo barjerą, įgytum drąsos, išmoktum pažinti savo kūną, nebūtina eiti per partnerius. Puolant į kraštutinumus, besimėtant nuo vieno vaikino prie kito iš tiesų gali susvyruoti pagarbos sau jausmas, mergina gali pasijusti išsibarsčiusi, susipurvinusi, nualinusi save. Saviapgaulė, kad keisdama partnerius įgysi ką nors reikšminga, išmoksi mylėtis ir pan.

Svarbūs jausmai

Kad galėtum įsidrąsinti, atskleisti savo seksualumą, visų pirma turi jaustis saugi su vienu pasirinktu vaikinu, pasitikėti juo, jaustis emociškai artima, įsileisti į savo sielą. Galų gale ir vaikinai nėra sekso automatai, kuriems svarbus tik kūniškas pasitenkinimas ir patyrusi meilužė. Daugeliui jų svarbus pasitikėjimas, palaikymas, supratimas, saugumo jausmas.

Žinoma, moters seksualinis atvirumas, energija, jos aiškiai rodomas džiaugsmas žavi ir uždega daugelį vaikinų, tačiau vien to nepakanka, jei žmonės nori gilių ryšių. Labai svarbūs santykiams yra ir emocinis bei dvasinis artumas, o tai – ilgo ryšio vaisiai. Laiške užsimeni, kad nori rasti antrąją pusę, taigi tavo lūkesčiai ir norai, ko gero, neapsiriboja vien geru seksualiniu gyvenimu. Pabandyk atrasti artimą sielai vaikiną, su kuriuo sutaptų vertybės, interesai, o tuomet jau ryžkis jam atverti savo moterišką paslaptį. Sėkmės tau!

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką