Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 20d. 16:37 , Atnaujinta: 2019 gegužės 20d. 16:52

Nigelui Westui įtarimų dėl „Olialia pupytės“ nužudymo atsikratyti nepavyko, bet advokatas nepasiduos

Nigelas Westas ir Sandra Grafinina
15min ir asmeninio albumo nuotr. / Nigelas Westas ir Sandra Grafinina

Pirmadienį Šiaulių apylinkės teismas priėmė sprendimą dėl Nigelo Westo likimo. Nuspręsta, kad užtenka duomenų dėl buvusios „Olialia pupytės“ Sandros Grafininos galimo nužudymo įtariamam vyrui toliau reikšti įtarimus. Jam paskirtos kardomosios priemonės taip pat nepanaikintos. Tokio sprendimo nenustebintas Erikas Pavlovičius rankų sudėti neketina – žada sprendimą skųsti.

Šiaulių apylinkės teismas sprendimą dėl Nigelo Westo likimo svarstė nuo praėjusio ketvirtadienio, o pirmadienį paaiškėjo, kad advokato Eriko Pavlovičiaus parašytas prašymas nutraukti ikiteisminį tyrimą buvo atmestas.

„Ikiteisminis tyrimas vyksta toliau. Teismas priėmė tokį sprendimą, nes pakanka duomenų, kad jis būtų įtariamasis, o prašymas laikomas nepagrįstu“, – 15min teigė Šiaulių prokurorė Jūratė Tamašauskienė.

Paklausus, kodėl advokatas Erikas Pavlovičius laikosi kitokios nuomonės ir mano, kad jo ginamajam turėtų būti panaikinti įtarimai, prokurorė teigė, kad taip yra todėl, kad advokatas nežino, kokie veiksmai yra atliekami, negali susipažinti su turima visa bylos medžiaga.

„Advokatas abstrakčiai teigia, kad duomenų nėra, kad neatliekame tyrimo, komentuoja, ką atliekame, ko neatliekame, bet jis nežino, kokie veiksmai yra atlikti“, – sako J.Tamašauskienė.

Erikas Pavlovičius: „Dabar skųsim ir skųsim“

Pats Erikas Pavlovičius 15min teigė nenustebęs, kad jo prašymas panaikinti įtarimus buvo atmestas.

„Visų pirma, prokuroras pamiršo, kad jam reikia į posėdį, todėl jis vyko tik po valandos. Atėjo be bylos, teisme prieš save turėjo padėjęs tik skundą, bylos irgi neturėjo. Jau dabar mes tikrai nesustosime, nes buvo aiškiai pasakyta, kad teismas turėjo pasidomėti, kokie veiksmai bus atliekami. Gynyba nieko neprieštarauja. Jei yra kažkokie veiksmai, net slapti, teismas privalo mus informuoti. Kiek aš suprantu, nieko nėra daroma“, – įsitikinęs advokatas.

Nigelo Westo gynėjas žada sprendimą skųsti ir laikosi nuomonės, kad tyrimas nuo jo pradžios vargiai pajudėjo į priekį. Kaip pats sako, prokuroras tik dulkes nuo bylos nupūtė.

„Skųsime šį sprendimą Šiaulių apygardoje. Skųsim ir skųsim. Turime teisę skųsti sprendimą kas tris mėnesius, tą ir darysime. Gal taip ir nesielgčiau, jei man pasakytų, kad imamasi veiksmų arba teismas pats įpareigotų prokurorą sudaryti planą ir parodyti, kiek dar reikia laiko ištirti šį nusikaltimą. Kai prokuroras sako, kad tai labai sudėtingas nusikaltimas ir jie kažką daro, aš labai skeptiškai į tai žiūriu, nieko ten nebuvo daroma, dulkes turbūt tik nupūtė“, – 15min teigė advokatas.

Asmeninio albumo nuotr. /Erikas Pavlovičius
Asmeninio albumo nuotr. /Erikas Pavlovičius

Liepos 17 d. į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi buvusios „Olialia pupytės“, Didžiojoje Britanijoje gyvenančios S.Grafininos sesuo ir pranešė, kad nuo praėjusių metų liepos 1 d., kai S.Grafinina turėjo grįžti į Lietuvą, negali su ja susisiekti. S.Grafininos paieška paskelbta visoje Šengeno zonoje.

S.Grafininos septynių mėnesių dukra tuo metu buvo Lietuvoje, tačiau birželio 27 dieną buvo gautas pranešimas, kad ji yra nesaugioje aplinkoje. Į vietą atvažiavus vaikų teisių specialistams ir policijai, šis pranešimas pasitvirtino.

Tą pačią dieną skubos tvarka mergaitė buvo paimta iš nesaugios aplinkos ir apgyvendinta Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose.

„Su vaiku buvo palikti keli neblaivūs vyrai, mergaitė neprižiūrėta, apleista“, – sakė Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė.

Tarp tų vyrų buvo ir S.Grafininos sutuoktinis Nigelas Westas. Žiniasklaidoje S.Grafinina anksčiau prisistatydavo kaip milijonieriaus žmona Sandra West-Macaulay, tačiau N.Westas nėra pripažinęs tėvystės.

Teisėjas: „Tai neeilinė, rezonansinė byla“

Teisėjas Mantas Liesis anksčiau 15min teigė, kad tai nebejotinai sudėtingiausia jo byla per trejus metus: „Visada būna daugmaž aišku – įtariamasis, kūnas, nusikaltimas. Šiuo atveju nerastas žmogus ar jo kūnas – neeilinė rezonansinė byla.“

Teisėjas priminė, kad įtariamojo gynėjas apskundė anksčiau buvusias teismo nutartis dėl kardomosios priemonės skyrimo.

„Mano nuomone, vadovaujantis surinktais duomenimis, kardomosios priemonės pratęsimas yra reikalingas“, – dar kartą pabrėžė M.Liesis.

N.Westas yra davęs rašyti pasižadėjimą neišvykti, iš jo paimti dokumentai, jis privalo kasdien registruotis policijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką