Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Normalias bobas“ sukritikavusi Milda Dargužaitė feisbuke pati sulaukė kritikos strėlių

Milda Dargužaitė, Dovilė Filmanavičiūtė
Žygimanto Gedvilos, Gretos Skaraitienės nuotr. / Milda Dargužaitė, Dovilė Filmanavičiūtė
Šaltinis: 15min
6
A A

Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė (40) pirmadienio vakarą leido kine. Atsivedė ir kolegą, kuris įžengęs į salę nustebo – čia jis buvo vienintelis vyras. M.Dargužaitė tik vėliau suprato, kad su kolega pateko į Dovilės Filmanavičiūtės iniciatyvos „Normalios bobos eina out“ organizuotą kino seansą. Viešai sukritikavusi šį pavadinimą kanclerė feisbuke pati sulaukė kritiško atsako.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Milda Dargužaitė pirmadienio vakarą su kolega nusipirkusi bilietus į kino teatrą tikėjosi, kad eina į „Kino pavasario“ filmą „It's only the end of the world“. Tačiau atėjusi į salę vėliau suprato, kad filmo seansą organizavo iki šiol jai negirdėta iniciatyva „Normalios bobos eina out“.

„Nupirkau sau ir kolegai bilietus į filmą. Pagalvojom, kad labai neadekvatus filmo pavadinimo vertimas: „normalios bobos eina out“. Tik atėjus į kino salę pastebėjom, kad auditorijoj vienos moterys! Čia, pasirodo, ne filmo pavadinimas, o kažkoks judėjimas ar iniciatyva – paskatinti „normalias damas nusivalyti dulkes nuo perlų ir raudonų lūpdažių“ ir eit pramogaut, kol vyrai, ale, geria alų... Nesuprantu tokio skirstymo pagal lytis. Tuo labiau „bobų“ ir ypač „normalių bobų“ sąvokos. Čia tas atvejis, kai šmaikštumas persipina su savęs žeminimu“, – feisbuke rašė Milda Dargužaitė.

Asmeninio albumo nuotr./Mildos Dargužaitės bilietas į kino teatrą
Asmeninio albumo nuotr./Mildos Dargužaitės bilietas į kino teatrą

Šis įrašas feisbuke kaipmat atkreipė daugelio žmonių dėmesį. Jie stebėjosi, kad M.Dargužaitei, kuriai užkliuvo žodžiai „normalios bobos“, trūksta humoro jausmo ir saviironijos.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė

Visgi 15min Milda Dargužaitė paaiškino, kad humorą ji supranta, tačiau, jos manymu, toks žodis kaip „boba“ visuomenėje stiprina stereotipus.

„Manau, kad terminas „boba“ ir ypač „normali boba“ gali turėti pasekmių. Pavyzdžiui, jei darbe būna situacija, kai moterys nesutaria ar diskutuoja, dažnai vartojamas posakis „ai, čia bobų reikalai“. Dėl tokių posakių moterims reikia daugiau įrodinėti darbinėse situacijose, joms keliami aukštesni standartai. Todėl tokia saviironija šiuo atveju gal ir yra juokinga, tik man atrodo, kad tokie posakiai gilina stereotipus ir atskyrimą – kas yra „boba“, kas yra „normali boba“. Išvis kam reikia skirstyti“, – 15min sakė M.Dargužaitė.

Kanclerė sako, kad apie tokią iniciatyvą „Normalios bobos eina out“ išgirdo pirmą kartą. „Labai nustebau atėjusi ir pamačiusi, kad auditorijoje tik moterys. Būčiau nepastebėjus, bet kolega, su kuriuo atėjau, labai greit pamatė ir nejaukiai pasijautė“, – juokėsi ji.

M.Dargužaitė taip pat nebuvo girdėjusi, kad kartais šiuose renginiuose surenkami pinigai yra aukojami tiems, kuriems reikia pagalbos: „Tai labai sveikintina. Aš tikrai nenoriu kritikuoti jų siekiamų tikslų.“

Iniciatyvos autorė Dovilė Filmanavičiūtė 15min sakė, kad liko nustebusi, kai antradienio rytą feisbuke pamatė tokį Mildos Dargužaitės įrašą.

Ugnės Henriko nuotr./Dovilė Filmanavičiūtė
Ugnės Henriko nuotr./Dovilė Filmanavičiūtė

„Aš seniai esu sau pasakius, kad nesivelsiu į diskusijas apie tai, ką reiškia žodis „boba“. Tie, kas mane pažįsta, žino, kad aš esu saviironiška. Man iš tikrųjų yra keistas kitas dalykas – moteris, kuri vadovauja Vyriausybės kanceliarijai, rašo ne apie ką buvo tas filmas, į kurį nuėjo. Ji nekalba apie tai, kad jaunas režisierius sukūrė filmą apie labai problemiškus šeimos santykius, kaip ten dėliojamas moters vaidmuo, kokia žinia yra skleidžiama. Aš suprantu, kad ne visi gali žinoti, kad yra toks renginių ciklas, bet ji piktinasi savo įraše, kodėl toks kvailas filmo pavadinimas – ji nežino, kur atėjo! Man išvis įdomu, iš kur ji sužinojo apie šitą seansą, kai „Kino pavasaris“ dar neprasidėjęs, o šis renginys buvo reklamuojamas tik mano feisbuke“, – kalbėjo Dovilė.

Aš tiesiog jos norėčiau paklausti: Milda, tai kaip filmas? Čia juk esmė.

Nuoskaudos dėl tokios Mildos nuomonės žodžių, ji sako, nelaiko. Svarbiausia, kad susirinkusios moterys supranta šių renginių tikslą, žodžius ir čia jaučiasi laimingos.

„Aš tikrai neįsižeidžiau, nepykstu, esu jau prisiskaičius daugybę komentarų. Man tiesiog keista, kad tokias aukštas pareigas užimantis žmogus leidžia sau taip trumparegiškai rašinėti, skatinti piktas diskusijas, kuriose ji pati yra vadinama įvairiausiais epitetais. Reiktų nustoti vadovautis kažkieno primestomis žodžių reikšmėms. Kodėl mes negalime tiesiog pasijuokti ir daryti gerų dalykų, juk linksmiau gyventi. Mes visada ieškom, prie ko prikibti. Aš tiesiog jos norėčiau paklausti: Milda, tai kaip filmas? Čia juk esmė“, – sakė D.Filmanavičiūtė.

Apie iniciatyvą „Normalios bobos eina out“

Šių D.Filmanavičiūtės renginių idėja prieš porą metų gimė spontaniškai.

„Norėjau eiti į filmą apie moteris „Amžinai stilingos“. Feisbuke ieškojau, kas norėtų pamatyti kartu. Galvojau, kad parašys 15 merginų, bet atsirado 300! Todėl sugalvojau tai daryti dažniau. Aš pati žinau, kaip yra sunku kažkur išeiti su visomis savo draugėmis, kai mes tiek dirbame, tiek turime veiklos, turime šeimas. Todėl su merginomis kartais einame ne tik į filmus, bet ir į koncertus ar operą – ten, kur aš rekomenduoju. Man svarbu, kad visoms patiktų“, – sakė Dovilė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Miss Sheep ir Agnės Jagelavičiūtės į kiną sukviestos „normalios bobos“ aukojo moterų krizių centrui

O kartais moterys susivienija ir gražiems tikslams – aukoja, padeda tiems, kuriems labiausiai reikia pagalbos. „Mano pozicija yra tokia – kai tai išeina natūraliai, mes padedame. Esam pervedusios pinigų „Jaunimo linijai“, bendradarbiaujam su „Caritu“, „Moterų krizių centru“. Be to, antradienį Klaipėdoje, o trečiadienį – Kaune rodysim filmą apie gimdos kaklelio vėžį, kur dalyvaus ir gydytojai, kurie pasakos apie šią ligą. Tačiau kai man atrodo, kad aukojimas ar kažkokia pagalba yra „pritempta“ – to nedarome.“

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Dovilė Filmanavičiūtė
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Dovilė Filmanavičiūtė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką