-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nuo krizės Lietuvoje pabėgo į Tailandą

Lietuviai parengė ir puikiai įgyvendino planą – apsigyventi egzotiškoje šalyje ir bent pusmetį nejausti krizės gimtinėje. Iš Lietuvos Rūtos ir Viliaus Gvozdiovų šeima išvyko kuriam laikui pagyventi į Tailandą.
Paplūdimys Tailando saloje
Paplūdimys Tailando saloje
Temos: 1 Tailandas

Pagyventi į Koh Phangano salą sutuoktiniai išvyko su šešerių ir ketverių metų sūnumis, rašo dienraštis „Vilniaus diena“. Šeima Tailande mėgaujasi visais vietos gyvenimo malonumais ir teigia, kad taip gyventi gali ne tik turtuoliai. Vyras Lietuvoje dirbo vienoje statybų bendrovėje, o moteris – dailininkė. Atėjus krizei jie sulaukdavo vis mažiau užsakymų, tad galiausiai ryžosi žingsniui, kuris daug kam galėtų atrodyti avantiūra – išnuomojo visą savo nekilnojamąjį turtą ir išvyko į egzotišką kraštą.

Mėnesiui – 3600 litų

Gyvenimui šeima pasirinko salą pagal aprašymus internete, ieškodami, kur lengviausiai išsinuomoti namą. Tai netoli pusiaujo esanti sala, kuri dar nėra labai komercializuota, o klimatas  vienodas beveik ištisus metus.

Lietuviai sako, kad šioje saloje – daugybė vakariečių, kurie čia gyvena mėnesius, metus  ar net dešimtmečius. Kai kurie jų atvirai sako, kad prasidėjus krizei išnuomojus savo būstą gimtinėje pigiau gyventi Tailande.

Paplūdimys Tailando saloje
Paplūdimys Tailando saloje

Tuo tarpu lietuviai sako, kad krizės Tailande nesijaučia. O ir poreikiai čia nedideli. Jie atsivežė  mažai daiktų, o naujų drabužių Tailande galima įsigyti labai pigiai. Nemažas namas šeimai atsieina 1200 litų per mėnesį, tačiau jie susirado dar pigesnį ir didesnį – už 800 litų per mėnesį.

Sutuoktiniai suskaičiavo, kad bendros jų išlaidos per mėnesį yra apie 3600 litų. Kainos Tailande nedidelės: patiekalas restorane kainuja 4–5 litus, turguje daržovės ir vaisiai itin pigūs – už 8 litus galima prisikrauti pilnus maišus.

Į Lietuvą grįš

Tiesa, Tailande tokiam ilgam laikui kaip kai kurie kiti vakariečiai lietuviai likti neketina – atostogų rojumi vadinamą šalį jie galvoja palikti įsibėgėjus vasarai.

Tuo tarpu SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė teigia, kad gyvenamąją vietą keisti itin populiaru JAV. Tačiau ji įspėja, kad prieš keisdami gyvenamąją vietą žmonės pagalvotų, kiek realiai kainuos pragyvenimas svečioje šalyje, ar bus iš ko gyventi grįžus ir ar sunkmetis, nuo kurio bėgate, jau bus už nugaros.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius