Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 12d. 17:32 , Atnaujinta: 2021 balandžio 13d. 17:49

Pagal dainą „Kas nešokinės“ su kitais vyrais šokęs P.Gražulis sudomino policiją ir Seimo etikos sargus

Skandalingasis politikas Petras Gražulis sekmadienį patraukė ne vieno klaipėdiečio akį, mat miesto centre šokinėjo pagal necenzūrinės leksikos turintį lietuvišką hitą. Kaip paaiškėjo vėliau, tokiu būdu jis filmavosi vienos įmonės klipe, skatinančiame atkreipti dėmesį į sporto sektoriaus padėtį. Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė nagrinėjantis įvykį dėl to, ar nebuvo pažeisti karantino reikalavimai. Vadinamąja protesto akcija susidomėjo ir Seimo etikos sargai.

Pirmadienį pasirodė įmonės „Kangoo Club Lietuva“ diena anksčiau nufilmuotas vaizdo klipas, kuriame homofobiškomis pažiūromis garsėjantis Seimo narys Petras Gražulis šoka pagal „Cisco Kid“ dainą „Kas nešokinės, tas p*daras“, apsiavęs minėto prekės ženklo specialius sportinius batelius.

Vaizdo klipas spėjo sulaukti pasipiktinimo ir socialiniuose tinkluose – čia dalijamasi jo filmavimo akimirkomis, užduodant klausimą, ar toks elgesys tinkamas Seimo nariui ir ar tai negali būti traktuojama kaip reklama.

Po kiek laiko tiek iš oficialaus prekės ženklo puslapio feisbuke, tiek iš jų platformos „Youtube“ skandalingasis šokis buvo pašalintas.

Vaizdo įrašą galite pamatyti čia (yra necenzūrinės leksikos):

VIDEO: Homofobiškas pasišokinėjimas su Petru Gražuliu (HD)

Vaizdo įrašu susidomėjo Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, nes pareigūnams kilo klausimų, ar vyrukai paisė karantino reikalavimų, ar vaizdo įraše matomi žmonės priklauso tik dviem namų ūkiams.

„Reikėtų paanalizuoti daugiau“, – sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė ir pridūrė, kad per ateinančias 10 dienų šio įvykio aplinkybės bus nagrinėjamos.

15min žiniomis, joks leidimas renginiui tokiu metu nebuvo suteiktas.

P.Gražulis problemos nemato

Visgi klipe debiutavęs Seimo narys to renginiu nelaikytų. Anot jo, tai protesto akcija, kurioje jis ir dar keturi žmonės buvo pakviesti dalyvauti.

15min kalbintas politikas netgi teigė pamiršęs, kaip pats įvardijo, „sporto klubo“ pavadinimą, nes jį labiausiai domino sueigos turinys.

Kangoo Jumps nuotr./Petras Gražulis Klaipėdoje šoko pagal dainą „Kas nešokinės“
Kangoo Jumps nuotr./Petras Gražulis Klaipėdoje šoko pagal dainą „Kas nešokinės“

„Jie organizavo akciją, kad greičiau būtų atidaryti sporto klubai. Žmogaus, kuris sportuoja, propaguoja sveiką gyvenimo būdą, imunitetas yra stipresnis ir jam yra mažesnė tikimybė užsikrėsti koronavirusu. Jie sako, kad Vyriausybės sprendimas neleisti veikti sporto klubams yra neišmintingas, neprotingas ir nesuprantamas. Tad organizavo protesto akciją ir pakvietė mane prisijungti“, – teigė Seimo narys.

Pokalbio metu P.Gražulis staiga ėmė girti batus, kuriais apsiavęs šokinėjo klipe. „Jie man uždėjo įdomius batus, kurie man taip patiko, kad nusipirkau ir net miegojau su jais. Labai įdomus vaikščiojimas – kaip eiti per samanas, labai minkšta“, – teigė politikas.

Paklaustas, o kodėl šokinėjo be kaukių, politikas argumentavo nusprendęs, kad kartu su vaizdo klipe pasirodžiusiais jaunesniais vyrais jie yra vienas namų ūkis. „Bet nutarėm ir palaikyti atstumą“, – tikino P.Gražulis.

Problemos klipe nuskambėjusioje necenzūrinėje leksikoje politikas taip pat nemato, 15min jis tikino manantis, kad tai – puikiai visur vartotini žodžiai.

„Dėl to žodžio kreipiausi į Valstybinę lietuvių kalbos komisiją. Jis yra vartojamas lietuvių kalboje ir yra cenzūrinis“, – apie kūrinyje girdimą žodį „p*daras“ kalbėjo P.Gražulis.

Situaciją aiškinsis ir Seimo etikos sargai

15min susisiekė ir su Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininke Aušrine Norkiene, kuri pripažino skandalingo įrašo dar nemačiusi, tačiau jau atkreipusi dėmesį į kilusį pasipiktinimą.

„Kol nemačiau, nenorėčiau labai komentuoti, tačiau trečiadienį mes turėsime posėdį. Manau, kad tada būsime jau matę ir siūlysiu aptarti. Komisijoje turiu tokią tradiciją – siūlau nariams pasisakyti, padiskutuoti, o tada jau nusprendžiame, ar reikėtų pradėti tyrimą, įsikišti į įvykį, ar ne“, – dėl galimų Seimo nario sąsajų su reklama komentavo A.Norkienė.

Paklausta apie klipe skambančią necenzūrinę dainą, kurią būtų galima vertinti ir kaip dalies visuomenės diskriminaciją, ji teigė, kad tai diskutuotinas klausimas, tačiau šiuo atžvilgiu nebuvo labai kritiška.

„Kiekvienas esame žmogus, turime savo mėgstamą muziką, skonio tikrai nepakeisime, neišauklėsime <...> Nenoriu jokių išankstinių vertinimų, kol negirdėjau, bet negi mes cenzūruosime, kas kokią muziką kuria, kokią ir kada galima klausyti? Čia jau yra toks platesnis klausimas.

Iki šiol Lietuvoje žmonės gyveno, kūrė ir kiekvienas pasirinkdavo savo mėgstamas dainas. Tai galbūt požiūrio dalykas. Nežinau, ar Komisija galėtų auklėti Seimo narius, kokios muzikos klausyti. Bet dar reikės pažiūrėti kontekstą“, – vis dėlto pridūrė A.Norkienė.

Apie tai, kad skandalingasis klipas buvo išplatintas kartu su „Kangoo Club Lietuva“ pranešimu spaudai pavadinimu „Atsipeikėkite! Dabar sportas ir sveikatingumas mažiau svarbus nei LGBT pageidavimai?“, moteris teigė taip pat neturėjusi žinių.

Minėtą pranešimą, kuriame skundžiamasi, esą valdžia daug dėmesio skiria homoseksualiems žmonėms, bet nesirūpina dabartine sporto sektoriaus padėtimi, gavo ir 15min portalas.

„Tokiu atveju reikia susirinkti faktus, pasižiūrėti reportažą ir tą tekstą. Išankstinių nuostatų nei prieš vieną Seimo narį neturiu. Bet viešai pasirodę faktai dažnai Komisiją priverčia atkreipti dėmesį, o mes paskui informuojame, ar pradedame tyrimą. Bet kokiu atveju Komisijai siūlysiu tai aptarti“, – patikino pirmininkė.

Įmonė atsiprašė

Kilus pasipiktinimui „Kangoo Club Lietuva“ tos pačios dienos vakarą feisbuke išplatino atsiprašymą, kuriame teigė, kad vaizdo įrašu nenorėjo nieko įžeisti. Vis dėlto nepaaiškino, nei kodėl klipui pasirinko būtent tokią dainą, nei dėl kokių priežasčių prisijungti pakvietė P.Gražulį.

„Labas vakaras, apgailestaujame, kad šiandien pasirodęs vaizdo įrašas sukėlė tiek daug neigiamų reakcijų ir komentarų. Nuoširdžiai atsiprašome tų, kuriuos šis vaizdo įrašas palietė ar kitaip sutrikdė veiklą. Norime jums pasakyti, kad mūsų tikslas nebuvo įžeisti ar kitaip sumenkinti asmenų grupių, mūsų tikslas buvo atkreipti valdžios dėmesį į šiuo metu aktualius klausimus – pandemijos sukeltus veiklų ribojimus.

Sporto sektorius, negalėdamas veikti nuo 2020 m. lapkričio 7 d. (net 6 mėnesius), svyruoja ant bankroto ribos – uždaromi sporto klubai, atleidžiami sporto ir sveikatingumo treneriai. Pagalbos paketas nepadeda. Šiuo vaizdo įrašu siekėme sutelkti dėmesį į karantino suvaldymą ir šiuo metu aktualių problemų sprendimą – sveikatinimą.

Dar kartą nuoširdžiai atsiprašome už nesusipratimą, nenorime įžeisti nei vieno asmens, nei vienos bendruomenės“, – skelbiama įmonės puslapyje feisbuke.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką