Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangoje – „Pajacų“ premjera: J.Statkevičiaus kostiumai, piruetai ore ir garsūs svečiai

Vilius ir Violeta Tarasovai su dukra Gabriele, Juozas Statkevčius, Jonas Sakalauskas su žmona Agne
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilius ir Violeta Tarasovai su dukra Gabriele, Juozas Statkevčius, Jonas Sakalauskas su žmona Agne
Šaltinis: 15min
1
A A

Palangos koncertų salėje ketvirtadienį – Dalios Ibelhauptaitės režisuotos R.Leoncavallo operos „Pajacai“ premjera. Kvapą gniaužiančiame intensyvaus veiksmo spektaklyje pasirodo visas solistų žvaigždynas, kurį papildo „Lietuvos talentų“ nugalėtojas žonglierius Kasparas Bujanauskas, cirko artistai ir gyvūnai.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šios operos idėjos sumanytoja D.Ibelhauptaitė tikino, kad „Pajacuose“ ji laikėsi jai svarbaus principo – padaryti operą įdomią ir suprantamą net ir tiems, kurie paprastai tokio žanro kūriniais nesidomi. Prisimindama epinę „Pajacų“ sėkmę 2003 m. ir 2008 m. režisierė neabejoja, kad publika liks sužavėta ir šįkart – laukia kinematografinis reginys.

Jo nepraleido ir garsūs premjerinio vakaro svečiai. Tarp jų – Klaipėdos muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas su žmona Agne, muzikologė Daiva Kšanienė su vyru, dirigentu Kaziu Kšanu, dizaineris Juozas Statkevičius, dainininkas Eduardas Kaniava su žmona Barbara, aktorės Virginija Kochanskytė, Regina Šaltenytė, Eglė Jackaitė, dainininkai Vilius ir Violeta Tarasovai su dukra Gabriele, operos solistai Tomas Pavilionis su žmona Gabriele ir kiti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Operos „Pajacai“ akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Operos „Pajacai“ akimirka

Violeta Tarasovienė prisipažino į operą užsukanti rečiau, bet tik dėl pasikeitusios gyvenamosios vietos.

„Kai gyvenau Vilniuje, eidavau dažniau. Dabar nelabai prisiruošiu. Be to, Vilių ištempti sunku, nes opera ir baletas man labiau patinka“, – 15min juokdamasi pasakojo Violeta.

Tačiau kai vyksta abiems patinkančių muzikantų pasirodymai, Tarasovams nesunku nuvažiuoti ir į kitą Lietuvos galą. „Mes su šeima stengiamės nepraleisti mėgstamų atlikėjų koncertų – jei reikia, važiuojame ir į Kauną, ir į Vilnių. Taip pat niekada nepraleidžiame džiazo festivalio Klaipėdoje. Pavyzdžiui, neseniai buvo į Lietuvą atvykęs Raulis Midonas. Gal ne visi jį žino, bet mes kaip išprotėję važiavom 300 km pirmyn ir atgal tik tam, kad patektumėme į jo koncertą“, – sakė V.Tarasovienė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilius ir Violeta Tarasovai su dukra Gabriele
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vilius ir Violeta Tarasovai su dukra Gabriele

Klaipėdos muzikinio teatro vadovas, operos solistas Jonas Sakalauskas šypsosi – darbas priverčia nepraleisti kultūrinių renginių, o iš jų operos jam yra įdomiausios.

„Kadangi vadovauju teatrui, aišku, dažnai jose lankausi. Bet ir apskritai, opera yra vienas mėgstamiausių žanrų – tai mano darbas, mano hobis, mano gyvenimo būdas. Visgi pastaruoju metu pasigestu pastatymuose gyvybės, kad būtų nenuobodu“, – 15min kalbėjo J.Sakalauskas.

Tačiau Dalios Ibelhauptaitės darbais jis visuomet lieka pakerėtas: „Pajacai“ yra pirmas režisierės darbas, kurį pamilau nuo pat pradžių, kai jis buvo pastatytas. Visada svajojau kada nors su ja dirbti. Režisierės operos visada būna įdomios, gyvos, aktoriai dirba maksimaliai, jose gali išgyventi tikrą dramą. Dalia moka padaryti taip, kad operos prilygsta, o gal net tampa geriau už kiną.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Jonas Sakalauskas su žmona Agne
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ Jonas Sakalauskas su žmona Agne

Ištikimas D.Ibelhauptaitės komandos partneris, „Pajacų“ kostiumų dizaineris Juozas Statkevčius sako be operos savo gyvenimo jau nebeįsivaizduotų.

„Aš 28-erius metus dirbu operose, jų pasižiūrėti einu ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Tai yra vienintelis, tikras, neiškreiptas, nesugadintas žanras. Juk klausome net tokių, kurios parašytos prieš šimtą metų. Geri dalykai nesensta“, – šypsojosi J.Statkevičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juozas Stakevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Juozas Stakevičius

Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre prikelta opera į sceną dėl kuo autentiškesnės patirties perkelia ir cirko gyvūnus.

Asmeninio albumo nuotr./Dalia Ibelhauptaitė
Asmeninio albumo nuotr./Dalia Ibelhauptaitė

„Palangos koncertų salėje žiūrovai išvys realių naminių gyvūnų: antį, asiliuką, šunelį. Suaugusiems žiūrovams tai suteikia galimybę grįžti į vaikystę, na, o vaikams tai tarsi magija. Dalis mieste gimusių ir augančių vaikų, net neabejoju, kai kurių iš šių gyvūnų net nėra gyvai matę. Kiti klausia: kurių velnių man reikia to asilo Palangos koncertų salėje, kai ten nėra tinkamų praėjimų? Tačiau teatre man patinka daryti neįmanomus dalykus“, – dar prieš premjerą tikino režisierė D.Ibelhauptaitė.

Ji paakino atkreipti dėmesį ir į įspūdingus atlikėjų kostiumus, kurių autorius Juozas Statkevičius.

„Pajacai“ yra išskirtinė opera – per trumpą laiko tarpą įvyksta visa dramatiškų įvykių griūtis. „Žiūrovai nejaučia laiko, jiems atrodo, kad spektaklis ilgesnis, nėra įspūdžio, kad kažkas būtų praleista, kad kažko trūksta. Ši opera užkabina nuo pirmų sekundžių ir nepaleidžia iki paskutinio akordo, nėra kada atsikvėpti“, – pasakojo spektaklio režisierius statytojas Gediminas Šeduikis.

Pagrindinį, Kanijo vaidmenį operoje atlieka iš Čilės kilęs ir šiuo metu Vokietijoje gyvenantis operos solistas Giancarlo Monsalve – tai jo debiutas „Pajacuose“.

„Būti pajacu „Pajacuose“ man – svarbus momentas. Tai didelė atsakomybė. Taip pat ir vienos iš mano svajonių išsipildymas. Šis vaidmuo yra fantastiškas, sakyčiau, ikoniškas, – emocijų neslėpė charizmatiškas atlikėjas. – Ruošdamasis šiam vaidmeniui turiu labai giliai įeiti į personažo širdį, jo vidinį pasaulį. Tą darydamas net bijau savęs. Kanijo širdis sudaužyta gyvenimo ir meilės, bet nepaisant to jis turi juokinti kitus. Pažadu, pamilsite šią operą.

T.Maczolleko nuotr./Giancarlo Monsalve
T.Maczolleko nuotr./Giancarlo Monsalve

Operą diriguojantis Martynas Staškus priminė, kad „Pajacai“ ypatingi tuo, kad ir muziką, ir libretą kūrė tas pats žmogus: „Dėl to jaučiama didžiulė teksto dramaturgijos ir muzikos dramaturgijos dermė.“

„Lietuvos talentų“ nugalėtojo debiutas

D.Ibelhauptaitės kvietimu „Pajacuose“ pasirodo ir televizijos projekto „Lietuvos talentai“ nugalėtojas, žonglierius Kasparas Bujanauskas.

„Viena iš mano kaip žmogaus misijų perduoti savo sukauptą patirtį jauniems žmonės, pamatyti juos ir suteikti jiems galimybes iškilti, – sakė režisierė, – Šiame projekte pro mano nosį praplaukė labai daug žmonių. Žinote, kai tenka ilgai sėdėti komisijos gretose, o scenoje pasirodantys žmonės yra vidutiniškai geri arba visai blogi, visi jie tampa vienodi – sulimpa į vieną didelę jūrą. Tačiau iš tos jūros išniro žonglierius Kasparas. Jis – energingas, jaunatviškas, be galo profesionalus žmogus, žavintis savo charizma“. Spektaklyje jis atlieka žonglieriaus ir klouno vaidmenis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kasparas Bujanauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kasparas Bujanauskas

Ruggero Leoncavallo opera „Pajacai“ pasakoja apie klajojančią komediantų trupę, kurios gyvenimas tragiškai susipina su scenos realybe. Trupė vaidina pjesę apie Kolombinos neištikimybę jos vyrui Pajacui. Pastarojo vaidmens atlikėjas, trupės šeimininkas Kanijus, iš tikrųjų sužino, kad Kolombiną vaidinanti jo žmona Neda rengiasi pabėgti su Silvijumi. Apakintas pavydo Kanijus ryžtasi žiauriam kerštui.

Spektaklyje taip pat vaidina – Evgenia Dushina (Neda), Mindaugas Rojus (Tonijas), Šarūnas Šapalas (Silvijas), Aurimas Raulinavičius (Arlekinas), Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro choras. Kartu su profesionaliais solistais pasirodo visas „Amber“ cirkas, „Diamonds show“ merginos, oro akrobatai, gimnastai, klounai ir cirko gyvūnai.

Opera „Pajacai“, kurią žiūrovai Palangoje išvys ir penktadienį, yra vienas svarbiausių rugpjūčio 1-19 d. vykstančio festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ akcentų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką