Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Per devynias „Gerumo dienas“ suaukota suma pasiekė 13,5 mln. litų

Gerumo dienos vedėjai
LNK nuotr. / Gerumo dienos vedėjai
Šaltinis: 15min
0
A A

Per devintąją LNK Gerumo dieną žiūrovai suaukojo 1 930 810 litų, kurie bus skirti kovai su vėžiu. Galutinė suma paaiškės, kai bus apmokėtos sąskaitos telekomunikacijų bendrovėms.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Devintosios „Gerumo dienos“ finale penktadienį dėl didelio aktyvumo sustojo aukojimo linijos, todėl labdaros telemaratono vedėjai atsisveikino su žiūrovais nepranešę suaukotos sumos.

„Galiu užtikrinti, kad aukos pateko į sąskaitas ir viskas sulig vienu centu pasieks paramos gavėjus“, – sako skambučius administruojančios bendrovės „Mediafon“ Turinio paslaugų direktorius Saulius Pelėda.

Šiemet visos telekomunikacijų bendrovės atsisakė savo skambučių aptarnavimo kaštų, todėl visi pinigai, kai tik bus apmokėtos telefono sąskaitos, pasieks vėžį gydančias ligonines.

Iš viso per devynias „Gerumo dienas“ jau paaukota 13 559 902 litai, už kuriuos nupirkta būtiniausios medicininės įrangos.

Šiemet per „Gerumo dieną“ buvo kviečiama aukoti vėžio diagnostikos ir gydymo technikai, kurios gyvybiškai trūksta. Lėšos bus paskirstytos keturioms didžiausioms vėžį gydančioms ligoninėms.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė viešoji įstaiga „Kauno klinikos“ su „Gerumo dienos“ pagalba norėtų įsigyti laboratorinę įrangą šiuolaikinei onkologinių pacientų chemoterapijai. Tai reikalinga tiek vaikams, tiek suaugusiems ir kainuotų per 700 tūkst. litų.

Ypatinga užduotis šiemet laukia Kauno klinikų vaikų padalinio, kuris rudenį ruošiasi atidaryti visiškai naują, modernų skyrių vėžiu sergantiems vaikams. Naujam vaikų ligų onkohematologiniam skyriui reikėtų funkcinių lovų, ligonio transportavimo vežimėlių, monitorių gyvybinių funkcijų sekimui, smegenų EEG registracijos monitoriaus, švirkštinių pompų vaistams lašinti ir kitos įrangos iš viso už 658 tūkst. litų.

Vilniaus universiteto onkologijos institutui reikalinga endoskopinė ultragarsinė kvėpavimo takų ir virškinamojo trakto navikų diagnostikos sistema, kainuojanti apie 600 tūkst. litų.

Klaipėdos universitetinei ligoninei trūksta ultragarsinio echoskopo, skirto moterų ginekologinių susirgimų diagnostikai, kurio kaina – apie 400 tūkst. Lt ir didelės dozės galios prostatos brachiterapijos įrangos komplektui įsigyti, kurio kaina – apie 600 tūkst. litų.

Vilniaus universiteto vaikų ligoninės onkohematologijos centrui būtinas dirbtinio kvėpavimo aparatas, skaitmeninis echoskopas, aparatai, skirti molekuliniams tyrimams ir ilgos trukmės pakaitinei inkstų terapijai atlikti, mikroskopai ir kita medicininė technika, kurios kaina siekia milijoną litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką