Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pirmoji lietuvė – Airijos savivaldos rinkimuose

Vilma Mocevičienė
lietuviams.com nuotr. / Vilma Mocevičienė
Šaltinis: lietuviams.com
0
Skaitysiu vėliau
A A

Iš Alytaus kilusi dviejų vaikų mama Vilma Mocevičienė įeis į istoriją kaip pirmoji lietuvė, besibalotiruojanti Airijos savivaldos rinkimuose.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Dabar alytiškė gyvena Balbrigane, kurio tarybos nare ir ketina tapti, atstovaudama Fine Gael partiją.

V.Mocevičienė šiuo metu dirba puse etato, taip pat užsiima savanoriška veikla ir yra aktyvi įvairių visuomenės organizacijų narė, tarp kurių ir lituanistinė mokyklėlė. Juokaudama V.Mocevičienė sako taip pat dirbanti taksiste jaunėliui sūnui, kurį vežioja į futbolo treniruotes.

Net kalbos barjeras nesutrukdė V.Mocevičienei pastebėti didžiausių vietos, kurioje jau gyvena ketverius metus, problemų.

Kaip Airijoje įprasta, kandidatė netrukus ims belstis į žmonių namų duris, bandydama pasikalbėti ir įtikinti balsuoti už ją, nes geriausiai žino, kaip spręsti vietos problemas.

Lietuvė kandidatė tik nuogąstauja dėl savo anglų kalbos. Nors šios kalbos žinios nuo  2002 metų, kai atvyko į Airiją, žymiai pagerėjo, moteris sako vis dar kalbanti su akcentu. V.Mocevičienė pasakojo, kad atvykusi į Airiją jautėsi tarsi mažas vaikas, mat beveik nė žodžio nemokėjo angliškai.

Net kalbos barjeras nesutrukdė V.Mocevičienei pastebėti didžiausių vietos, kurioje jau gyvena ketverius metus (prieš tai buvo apsistojusi Dun Laoghaire) problemas.

Kandidatė sako, kad dėl greito augimo, naujų statybų Balbrigane nespėta įrengti reikalingos infrastruktūros. Jos manymu, čia turėtų būti pastatytas poilsio kompleksas, baseinas, vaikų žaidimų aikštelių. Be to, anot V.Mocevičienės,  vaikų darželiai čia yra pernelyg brangūs.

Lietuvė sako, kad Balbrigane gyvenantys paaugliai iš neturėjimo ką veikti naktimis trainiojasi gatvėmis, vartoja alkoholį.

V.Mocevičienė pastebėjo, kad kelias, kuriuo jos jaunėlis eina į mokyklą, nėra apšviestas, vadinasi, vaikai gali būti lengvai partrenkti automobilių.

V.Mocevičienė su bendraminčiais inicijavo vietos vaikų priežiūros komiteto veiklą, dabar jau atidaromas bendruomeninis vaikų darželis, kur kainos bus mažesnės nei privačiame.

Lietuvei atvykus į Airiją teko pačiai susidurti su gyvenimo mestais iššūkiais. Prieš išvykdama iš Lietuvos moteris buvo įgijusi vaikų darželio auklėtojos išsilavinimą ir dirbo administracinį darbą. Jai buvo gaila palikti mėgstamą darbą ir pradėti dirbti tvarkytoja viešbutyje. Tačiau tai buvo neįkainuojama patirtis, moteris prisimena, kaip stengdavosi suprasti ir įsidėmėti kiekvieną nugirstą anglišką žodį.

Airijos žmonės V.Mocevičienei pasirodė draugiški. Be to, ji pradėjo dirbti įdomesniame darbe Piliečių informavimo centro padalinyje, kur labai praverčia gebėjimas kalbėti lietuviškai, angliškai, rusiškai ir šiek tiek lenkiškai. Dabar Airija lietuvei jau tapo namais. Moteris sako, kad jos sūnūs niekada negrįš į Lietuvą, nes jau tapo airiais, esą net mąsto kaip airiai.

Kodėl lietuvė pasirinko būtent Fine Gael partiją? „Kas vakarą žiūriu žinias – man patinka, ką šios partijos atstovai kalba, – atsako V.Mocevičienė, prie šios politinės jėgos prisidėjusi prieš pusmetį – Skaitydavau laikraščius ir galvodavau: jie mąsto taip, kaip aš mąstau.“

V.Mocevičienė žmonėms, klausiantiems, kodėl nusprendė dalyvauti rinkimuose, užuot vakarais džiaugusis ramybe namuose, visada atsako: „Man patinka padėti.“

lietuviams.com
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką