Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 13d. 20:03

Po jaudinančio šou Vidas Bareikis išpildė 8-mečio svajonę, bet užmigti ant laurų Arnas nežada

Arnas Ramanauskas ir Vidas Bareikis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Arnas Ramanauskas ir Vidas Bareikis

„Pažiūrėk į mane, Mama“, svajonės pildosi. Tai dabar gali paliudyti 8-metis Arnas Ramanauskas iš Šilalės, praeitą savaitgalį kartu su Vidu Bareikiu (34) pasirodęs tūkstantinei festivalio auditorijai.

15min ne tik matė šį pasirodymą, bet ir turėjo galimybę pakalbinti griausmingų ovacijų sulaukusį jaunąjį talentą. Su juo ir V.Bareikiu bendravome festivalio „M.A.M.A. vasara“ užkulisiuose, likus kelioms valandoms iki jų pasirodymo ant scenos prieš gausią žiūrovų publiką.

„Labai laukiau šios dienos, jau seniai svajojau koncertuoti didesnėse scenose“, – neslėpė socialinio tinklo „TikTok“ marškinėlius dėvintis, iš Šilalės kilęs 8-metis, kurio svajonę tądien padėjo išpildyti mėgstamas atlikėjas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vidas Bareikis ir Arnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vidas Bareikis ir Arnas

Paguldė publiką ant menčių

O Vido ir Arno pažintis visai spontaniškai prasidėjo Klaipėdoje, koncerto metu. Mat V.Bareikis vasarą puoselėjo gražią tradiciją – susirinkusius vaikus kviesdavo drauge atlikti dainos „Pažiūrėk į mane, Mama“.

„Lipdavo jie ant scenos ir turėdavome improvizaciją. Bet pastaruoju vaikų būdavo labai daug, o dėl pandemijos situacijos problematiška visus sukuruoti, tai Klaipėdoje pakviečiau tik vieną“, – pasakojo Vidas.

Tas vienas kaip tik buvo Arnas. Išėjęs į publiką Vidas jį iš karto pastebėjo – sėdėdamas tėčiui ant pečių berniukas dainavo visus „Pažiūrėk į mane, Mama“ žodžius.

„Tada paklausiau – gal nori atlikti šią dainą ant scenos? Pakviečiau ir jis Klaipėdos publiką paguldė ant menčių. Kaip sakė, čia jam ne naujiena. Jis muzikalus vaikas, pasirodo“, – pagyrų scenos partneriui negailėjo Vidas.

Šis susitikimas galėjo įvykti ir anksčiau, nes Arnas prieš tai dainavo vienos stovyklos talentų vakare. Čia užfiksuotą vaizdo įrašą berniuko mama nusiuntė V.Bareikiui, bet...

„Bet aš tada net neperžiūrėjau. Žinučių gaunu daug, laiko neturėjau. Pagalvojau, nieko ypatingo, ir praleidau“, – prisipažino Vidas.

Tačiau likimas viską sudėliojo į vietas – jis su Arnu susitiko Klaipėdoje. Po minėto koncerto, kai berniuko mama jam vėl parašė, pastebėjo ir ankstesnę jos žinutę.

„Tada pamačiau, kad ir stovykloje tu nerealiai dainavai“, – pasižiūrėjęs į Arną šyptelėjo Vidas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vidas Bareikis ir Arnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vidas Bareikis ir Arnas

Po pasirodymo Klaipėdoje – išaugęs dėmesys ir kvietimas pasirodyti festivalyje

Klaipėdoje nufilmuotas V.Bareikio ir Arno pasirodymo įrašas netrukus ėmė masiškai populiarėti internete – žmonės komentavo, juo dalijosi. Tad išaugusį dėmesį antrokas ėmė vis labiau justi.

„Tačiau pirmenybę teikiu draugams, nes būna, kad su kažkuo susipažįsti ir jie tave išduoda. Manau, daugelis dabar nori susipažinti tik dėl to, kad pasirodytų kieti.

Prieina, paprašo padainuoti. Aš, aišku, padainuoju priedainį. Bet šiaip nesigiriu, kad ten dainavau – jei nežino, man nesvarbu. Nenoriu savęs per daug varginti, nes kai imi kažkam skirti daugiau dėmesio, supyksta kiti“, – paklaustas apie populiarumą mokykloje teigė Arnas.

Bet didžiausią dovaną po sėkmingo pasirodymo uostamiestyje berniukas gavo iš paties V.Bareikio – šis pakvietė kartu padainuoti festivalyje „M.A.M.A. vasara“ Raudondvaryje.

„Esu įsitikinęs, kad reikia siekti savo svajonių, nebijoti netikėtumų, todėl ir suteikiau jam galimybę pasirodyti prieš žymiai didesnę auditoriją. Susiskambinau su Arno tėvais, jie labai apsidžiaugė, pats Arnas taip pat“, – šyptelėjo V.Bareikis.

Kai kalbėjomės su juo ir Arnu, abudu dar tik ruošėsi išėjimui į sceną, tačiau 8-metis patikino visiškai nesijaudinantis.

„Net ir didelėje scenoje jaučiuosi paprastai, lyg dainuočiau saviems žmonėms, savo namuose. Nėra ko jaudintis. Ateini, padainuoji, išeini ir viskas, ačiū. Ko tau reikia daugiau“, – drąsos nestinga Arnui.

Kad šie žodžiai tiesa, įsitikinti buvo galima, kai jis pasirodė prieš gausų būrį žiūrovų. Berniukas stebino ne tik vokaliniais sugebėjimais, bet ir gebėjimu bendrauti su publika, charizma.

Jųdviejų dueto pasirodymą festivalio „M.A.M.A. vasara 2020“ scenoje dabar galite pamatyti ir jūs:

Pusė šeimos narių – muzikantai, pusė – nelabai

Ir nors Arnui dar tik 8-eri – beveik tris kartus mažiau negu V.Bareikiui – scenoje jis taip pat ne naujokas. Sako dainuojantis nuo 4-erių, o ant laurų užmigti tikrai nežada.

„Iš pradžių dainavau artimiesiems. Vėliau prasidėjo stovyklos, renginiai, taip išėjo, kad padainavau Klaipėdoje. Bet nelaikau savęs profesionalu, tikrai nesakau, kad man nebereikia mokytis“, – patikino jis.

Vido ir Arno pasirodymo festivalyje akimirkos – galerijoje:

Mokytis A.Ramanauskas tikrai nusiteikęs, nes jau tvirtai žino, kuo nori būti užaugęs.

„Esu tiesiai šviesiai nusprendęs, kad būsiu muzikantas, dainininkas. Ir gal dailininkas“, – dar pridūrė jaunasis pašnekovas, turintis ne vieną meninį gabumą. Juk jau ir dainas kuria.

Jei Arno siekis bus įgyvendintas, Šilalėje gyvenančią šeimą papildys dar vienas muzikantas. Taip, dar vienas, nes muzikalių žmonių joje netrūksta.

„Mama dirba choriste, pianino mokytoja, yra dainininkė, iš jos balsą paveldėjau“, – įsitikinęs Arnas.

O štai sūnų į „M.A.M.A. vasara“ festivalį atlydėjęs tėtis, nors ir džiaugiasi savo vaiko sėkme, pats ant scenos nelipa.

„Mano pusė šeimos narių muzikantai, bet yra ir tokių, kur nelabai. Iš tėčio pusės tik vienas pusbrolis muzikuoja, o tėtis – darbininkas, darbinis žmogus“, – paaiškino Arnas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Arno tėtis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Arno tėtis

Muzikalumas nesvetimas ir jo sesei, nors ši labiau linksta prie piešimo. Tik štai 14-metis brolis turi kitokių pomėgių – renkasi sportą, boksą.

Supervaikų karta

Klausydamas Arno minčių nejučiomis stebiesi, kokios jos brandžios. Pavyzdžiui, kad pasiduoti – nevalia.

„Kartais, kai pirmąsyk eina į sceną, žmonės galvoja – oj, aš nepadainuosiu, man bus blogai, sutrūksiu. Bet jei taip ir nutinka, nesvarbu. Kaip mano trimito mokytojas sakytų – eik toliau, nes muzika tavęs nelauks“, – patarimus žarstė Arnas.

Arnas turi nuomonę ir apie atsidavimą scenai. Šių nuostatų tikina išmokęs iš jomis besivadovaujančios aplinkos, pavyzdžiui, mamos.

„Kai kurie nenori dainuoti, bet nori pinigėlių. O aš noriu dainuoti, man patinka bendrauti su publika“, – pabrėžė jis.

Paklaustas, ar būdamas tokio amžiaus, kaip dabar Arnas, Vidas mąstė panašiai, jis papurtė galvą.

„Pastebiu, kad Arno kartos vaikai yra supervaikai, indigo vaikai. Jie labiau išprusę, o gal ir jų tėvai daug vertybių sudėjo, kad žmonės apie savo ateitį mąsto taip realistiškai, siekia svajonių“, – viso pokalbio metu nedingo V.Bareikio šypsena.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vidas Bareikis ir Arnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Vidas Bareikis ir Arnas

Prisiminęs save vaikystėje, jis neslėpė, kad ir į muziką pasuko ne savo noru, o pastūmėtas tėvų. Pats tuo metu prioritetą teikė sportui, pavyzdžiui, karatė ar krepšiniui, o apie būsimą profesiją tokio amžiaus nelabai ir mąstė.

„Muzika man pradėjo patikti pakankamai vėlai. Tik 10 klasėje įvyko lūžis ir supratau, kad noriu siekti meno karjeros, pradėjau dainuoti, groti, atsirado aktorinis, režisūra. O iki tol buvau verčiamas tėvų ir jie man sakė – kada nors už tai padėkosi. Atėjo laikas, kai padėkojau, bet iš pradžių labiau rūpėjo sportas, kiemas, draugai“, – pasakojo Vidas.

Čia Arnas prisipažino, kad ir pačiam vienu metu buvo kilę abejonių: „Kai pradėjau lankyti darželį, ėjau į muzikos pamokas ir man tas nepatikdavo, nes visas smagiausias dalis su draugais praleisdavau.“

Panašios patirties turi ir Vidas – jis taip pat puikiai žino, kad kai kuriuos dalykus dėl muzikos tenka paaukoti.

„Mano butas buvo antrame aukšte, aš grodavau per langą, o mano kiemo draugai tuo metu žaisdavo krepšinį, futbolą, beisbolą. Groji dvi-tris valandas, išeini į lauką ir viskas – nieko nebėra, visi jau namie“, – prisiminė V.Bareikis.

Būsimas įpėdinis?

Arnas pasakojo, kad „Pažiūrėk į mane, Mama“ ir buvo pirmoji Vido Bareikio daina, kurią jis atmintinai išmoko. Vėliau ėmė mokytis ir „Ežero dugne“, tiesa, prisipažįsta, kad nuo pradžios iki galo mintinai jos dar nesudainuotų.

„Kai ėmiau mokytis tų dainų, supratau, kad man Bareikis patinka. Nuo tada pradėjau važinėti į visus jo koncertus“, – kalbėjo Arnas.

Tačiau jei ne tas koncertas Klaipėdoje, su Vidu susipažinęs jis gal ir nebūtų, nebūtų pasirodęs tuomet ir „M.A.M.A. vasara“ festivalyje. Todėl už išpildytą svajonę jaučiasi dėkingas ne tik V.Bareikiui, bet ir artimiesiems.

„Neįsivaizduoju, kaip tai nutiko, kodėl nutiko, gal likimas, bet visi mano šeimos nariai iki vieno čia dėti. Net tie, kurie nedovanojo bilietų, bet tiesiog palinkėjo sėkmės, yra man brangūs ir padėję“, – dėkojo Arnas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Arnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Arnas

V.Bareikis pasidžiaugė, kad auga būsimas jo įpėdinis scenoje. Tiesa, pastarasis pateikė kiek kitokią eilės tvarką.

„Aš būsiu po Bareikio sūnaus, – patikslino Arnas. – O po manęs – mano sesė.“

Ar galima tikėtis V.Bareikio ir Arno bendradarbiavimo ateityje? Vis dėlto abudu mano, kad bus geriau, jei dabar kiekvienas žengs savu keliu.

„Man nesinorėtų, kad tai taptų pastoviu dalyku. Kai kažkas nutinka, mėgstu keliauti toliau. Tikiuosi, Arnui tai bus postūmis toliau siekti muzikinių svajonių, gal net kurti savo dainas. Seksiu jo mokslus, gal dar koncertuose pasimatysime“, – patikino Vidas.

O kol kas jis yra laimingas, kad padėjo išsipildyti šiai svajonei.

„Kažkaip nutiko, kad visi šie metai man sukasi aplink vaikus. Laidos, pasirodymai, dabar dar šitas įvykis. Labai faina, nes matau prasmę – norisi jauniems žmonėms parodyti pavyzdį, juos įkvėpti.

Aišku, vyresni turi savo nuomonę ir nesinori per daug kištis, o mažiesiems gal dar gali kažką pasiūlyti, patarti. Gink Dieve, nemėgstu moralizavimo, mokymo, bet jei kažkam padedu, tai labai džiaugiuosi“, – nusišypsojo V.Bareikis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

13:33
01:50
01:28

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką