Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 gegužės 1d. 20:16

Po metų pažinties susituokę grupės „Žalvarinis“ nariai Sigita ir Domas: „Vestuvės – pačiu laiku“

Monika Marija, Domas Žostautas su Sigita Jonynaite, Akmėja ir Jurgis Brūzgos
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Monika Marija, Domas Žostautas su Sigita Jonynaite, Akmėja ir Jurgis Brūzgos
Jeigu myli – nėra ko laukti. Tuo įsitikinę folkroko muzikos grupės „Žalvarinis“ narė Sigita Jonynaitė (39) ir joje grojantis Domas Žostautas (32), balandžio 6-ąją Vilniaus santuokų rūmuose prisiekę vienas kitam amžiną meilę. Jaunavedžiai iki vestuvių buvo pažįstami vos metus, tačiau nė kiek neabejoja sprendimu tuoktis ir tikrai nelaiko jo skubotu. O muzikantų vestuvės nebuvo itin tradicinės – jose vietoj Mendelssohno maršo skambėjo šiai progai neįprastos dainos, ir užuot iškėlę didelę šventę, iškart po ceremonijos jiedu su palapinėmis išskubėjo į kelionę.

Paprašytas prisiminti pažinties su Sigita pradžią, Domas pasakojo, kad jiedu susipažino palyginti ne taip ir seniai – prieš gerus metus. Juos suvedė muzika, mat Sigita yra grupės „Žalvarinis“ vokalistė, o Domas joje groja bosine gitara.

„Mūsų rimtesnė pažintis prasidėjo, kai ėmėme kartu koncertuoti, jau ne tik kažkur prasilenkinėti, ir taip susiklostė, kad mums to nebeužteko. Bet iš pradžių mes bendravome tik kaip kolegos, mūsų santykiai buvo tarnybiniai“, – 15min prisipažino D.Žostautas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Sigitos Jonynaitės ir Domo Žostauto vestuvų akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Sigitos Jonynaitės ir Domo Žostauto vestuvų akimirka

Nedrąsūs pirmieji pasimatymai ir netikėtos sužadėtuvės

Tačiau Domas atviras – padėtis tada buvo labiau komplikuota, nei gali pasirodyti, nes susipažinę tiek jis, tiek Sigita turėjo antrąsias puses. Todėl jie patys nebuvo tikri, kaip reikėtų pasielgti ir ką daryti su užgimstančiais romantiškais jausmais.

„Viskas prasidėjo tiesiog nuo pašnekesių, susitikimų koncertų metu. Bet kai galvoje ir širdy pradėjo mums kažkas darytis, buvome įsipareigoję kitiems žmonėms. Nesupratome, kas čia mums darosi, nenorėjome nieko labai skubinti. Suvokėme, kad kaip ir nelabai galima. Žengti tą žingsnį ir apsispręsti, kad iš santykių jau norisi kažko daugiau, nebuvo labai paprasta“, – apie sudėtingą poros santykių pradžią pasakojo D.Žostautas.

Tad kas žengė lemtingą žingsnį ir buvo rimtesnės draugystės iniciatorius? Domas sako, kad tam vienareikšmio atsakymo nėra: „Gal kažkaip nebyliai abudu buvome, o ranką turbūt aš padaviau. Aišku, buvo nedrąsu ir ne visai patogu, neaišku, kaip čia toliau bus.“

Tačiau kai Domas ir Sigita apsisprendė būti kartu, toliau viskas ėjosi labai sklandžiai. Delsti jie taip pat nebenorėjo ir vos prieš porą mėnesių, ne vieno nuostabai, Sigita sulaukė Domo pasiūlymo tapti jo žmona.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Sigitos Jonynaitės ir Domo Žostauto vestuvų akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Sigitos Jonynaitės ir Domo Žostauto vestuvų akimirka

„Man priklaupus Sigita labai ilgai tylėjo, ir tada aš truputėlį sunerimau – galvojau, kaip čia viskas baigsis. Pasirodo, aš ją labai šokiravau, ji visiškai to nesitikėjo, nes pasipiršau netikėtomis aplinkybėmis. Tądien tiesiog vaikščiojome po gamtą, jau tokią bundančią, švietė saulė ir kažkaip pagalvojau, kad geresnio momento, negu yra dabar, nebus, tai netikėtai ją užklupau. Bet ji pasakė „taip“, – džiaugsmo neslėpė D.Žostautas.

Tačiau ar Sigita ir Domas nemano, kad šį žingsnį jie žengė pernelyg skubotai? Juk kai kurios poros iki tol draugauja ne vienerius metus, o jiedu nusprendė susituokti praėjus vos metams nuo pažinties. Visgi Domas tvirtai įsitikinęs – kai tikrai myli, laukti nėra ko.

„Mes net nedvejojome dėl buvimo kartu. Iš karto supratau, kad Sigita yra ta moteris, kurią reikia vesti nieko nelaukus. Žinot, kaip būna – imi draugauti, viskas klostosi gerai, tada pradedi kartu gyventi, apsipranti, kaip ir nieko nebereikia, ir tos vestuvės vis nusikelia. Metai bėga, tada prasideda kažkokios dvejonės, neaiškumas, ką mes čia kartu veikiame ir kaip ilgai būsime kartu...

Tai aš to nenorėjau, nenorėjau rizikuoti šiais santykiais. Man atrodo, kad tai nebuvo skubotas sprendimas – manau, kad viską padariau pačiu laiku“, – įsitikinęs D.Žostautas.

Kuklios, bet netradicinės vestuvės: nuo nebūdingų dainų iki ypatingų dovanų

Pora nusprendė nelaukti ir toliau – iškart po sužadėtuvių ėmė galvoti apie vestuves, nes ir jų atidėlioti nematė reikalo. Domas sako, kad poros mėnesių laiko vestuvėms suplanuoti tikrai pakako, nes, tiesą sakant, planuoti nelabai ir buvo ko. Pora iškart žinojo, kad rinksis optimalų variantų – vestuves norėjo paminėti simboliškai, be didesnių iškilmių. Balandžio 6-ąją jie susituokė Vilniaus santuokų rūmuose.

„Atšventėme iš tikrųjų kukliai – nusprendėme, kad nedarysime didelės šventės, tai tiesiog sukvietėme artimiausius žmones, šeimą, kelis draugus ir surengėme vaišes prie Santuokų rūmų. Mūsų noras buvo nebent tas, kad tai nebūtų slaptos vestuvės ir kad visi, kas nori, galėtų ateiti, pasveikinti ir paliudyti mūsų santuoką“, – vestuvių detales atskleidė D.Žostautas.

Grupės „Žalvarinis“ vokalistės Sigitos Jonynaitės ir muzikanto Domo Žostauto vestuvių akimirkos – galerijoje:

Pora galvojo apsieiti ir be vestuvėms būdingų tradicijų. Tačiau šiokių tokių vis dėlto buvo laikomasi.

„Labai norėjome, kad tai būtų tarsi gimtadienis ar kokia kita šeimos šventė be jokių piršlių korimų ir kitų panašių dalykų. Bet tėvai, aišku, šiek tiek prisidėjo – tėvas atėjo su dideliu kepalu duonos, o mes su Sigita kartu pjaustėme tą duoną ir visiems dalijome. Tiesiog taip natūraliai susidėliojo, bet kad kažką specialiai sugalvotume ir planuotume, tai to nebuvo“, – sakė D.Žostautas.

Mylimieji norėjo, kad kukli būtų ne tik šventė, bet ir jų vestuvinis įvaizdis. Anot Domo, jam šiuo atveju reikėjo stengtis mažiausiai, nes išsirinkti atitinkamą kostiumą nebuvo sudėtinga, nors iki galo įgyvendinti paprastumo užmojų ir nepavyko.

„Galiausiai nusipirkau smokingą, bet jis buvo per rimtas. Su juo aš atrodžiau visiškai kitoks, negu būnu įprastai – toks labai iščiustytas. Visgi man buvo paprasčiau, nes prie smokingo susiradau sportbačiukus, kurie man tiko patiko, ir tiek.

O tada jau prasidėjo nuotakos rūpesčiai. Tai užtruko ilgiau, nes tai nėra vienos dalies suknelė. Mano mama kartu su Sigita ją sukomponavo iš dizainerės Jolantos Talaikytės kurtų marškinių, sijono ir apsiausto. Mama dirba specializuotoje parduotuvėje „Semper Femina“, tad tenai ir sulaukėme pagalbos – kažką siuvomės, kažką pritaikėme“, –pasakojo D.Žostautas.

Neatsiejamą atributą – vestuvinius žiedus – Sigita ir Domas gaminosi pagal specialų užsakymą. Čia jie taip pat pasirinko simbolinį, bet tuo pačiu ir išsiskiriantį variantą.

„Mano bičiulis Martynas Čiuprinskas yra juvelyras, mes labai seniai pažįstami ir man patinka jo darbai. Tai tiesiog užsisakėme ir pagamino pagal mūsų norą. Nenorėjome, kad tai būtų geltonas auksas, tad žiedai pagaminti iš balto aukso, nepoliruoti. Nėra visiškai standartiniai, bet tokie paprasti, lakoniški, šiek tiek senoviniai. Ir ne fabrikiniai“, – pabrėžė D.Žostautas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Sigitos Jonynaitės ir Domo Žostauto vestuvų akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Sigitos Jonynaitės ir Domo Žostauto vestuvų akimirka

Ko jau ko, bet užtat išskirtinumų ir netgi tam tikrų nusistovėjusių tradicijų laužymo Sigitos ir Domo vestuvėse tikrai netrūko. Vienas jų – muzikantų vedybų ceremonijos metu skambėjo ne tradicinis vestuvių maršas, o tuoktuvėms visiškai nebūdingos melodijos, tokios kaip „Drori-Hansen Furniture“ dainos „When You’re Around“, „I Like Your Ass“ ar grupės „Vulfpeck“ daina „Animal Spirit“.

„Įprasta, kad per vestuves muzikantai groja Mendelssohno maršą, bet mes nunešėme savo dainas, kurios praėjo cenzą – mums leido, kad jos skambėtų. Tiesiog tos dainos mums kai ką reiškia, sukelia prisiminimus, dėl to ir pasirinkome jas kaip savo istorijos daleles.

Taip, tokioje rimtoje aplinkoje tai buvo netikėta, juk ta muzika labiau būtų tikusi vakarėliui. Nežinau, ką pagalvojo žmonės, bet mačiau, kad kažkas ir šoko. Nesame visiškai tradicinė pora, tad galime sau leisti ir šiek tiek kitaip“, – šyptelėjo D.Žostautas.

O dovanos, Domo nuomone, vestuvėse yra visiškai nebūtinas dalykas. Pora prašė nedovanoti nieko, net gėlių. Žinoma, svečiai jų prašymo neįgyvendino – nejaugi jaunavedžių eisi sveikinti tuščiomis?

„Mes norėjome, kad žmonės ateitų ne taip oficialiai – kaip į kokią bendrą šventę be jokių kalbų, dirbtinių dalykų ir dovanų. Bet aišku, visi neklausė ir kažką sugalvojo – gavome visokiausių dovanų, palinkėjimų ir vis tiek gavome gėlių“, – juokėsi D.Žostautas.

Netikėtos ir neįprastos, taip pat ir prasmingos, buvo ne tik vestuvėse skambėjusios dainos, bet ir kai kurios dovanos. Atlikėja Monika Marija jaunavedžiams padovanojo įspūdingą valgomą obuolių puokštę pasistiprinti prieš medaus mėnesio kelionę ir aušinimo skysčio, kad neužšaltų poros meilė. Jurgis Brūzga kartu su kolektyvu „muzikinio susivienijimo skambioji banga“, kaip kad pasirašė atviruke, padovanojo teleskopą, kad mylimieji žiūrėtų į žvaigždes. Domas džiaugiasi, kad į dovanas buvo pažiūrėta su humoru.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Monika Marija Paulauskaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Monika Marija Paulauskaitė

„Tai žmonės, kurie visą laiką stebina – aš jau žinau, kad kaskart jie pateiks ką nors netikėto. Pasakiau, kad dovanoms nereikia didelių finansų, bet, kaip įprasta, ir pinigų jaunavedžiams duoda, ir bent porą romantiškų vakarienių gavom. Tai kai mums bus noras kažkur išlįsti į miestą, jau porą variantų turim“, – gautas dovanas aptarė D.Žostautas.

Nors vestuvių neatšventė su trenksmu, Sigita ir Domas į jas žvelgia kaip į išties svarbią progą. „Būdami kartu žmonės vengia tuoktis, jei yra kažkokių dvejonių. Bet kai neturi dvejonių, tai tarsi parodymas kitiems ir sau, kad esi nusiteikęs su tuo žmogumi praleisti visą gyvenimą. Vestuvės – lyg poros gimtadienis, bet jo nebūtina švęsti nusisamdžius pokylių salę. Tam reikia tik žmonių, o žmonių pas mus buvo ir visi buvo puikiai nusiteikę“, – 15min pasakojo D.Žostautas.

O tarp vestuvėse dalyvavusių žmonių – ir ne viena žinoma asmenybė, tarp kurių atlikėjai Monika Marija, Jurgis Brūzga, Vytautė Pypšytė, prodiuseris Markless, „Žalvarinio“ lyderis Robertas Semeniukas.

Į medaus mėnesį – iškart po ceremonijos

Sigita ir Domas bičiulius nustebino ne tik vestuvėse skambėjusiomis dainomis, bet ir sprendimu po ceremonijos nieko nelaukus vykti medaus mėnesio – jau po valandos jiedu sėdėjo lėktuve. „Simboliškai visi išgėrėme po taurę šampano ir iš karto draugai, liudininkų porelė, mus nuvežė į oro uostą“, – 15min kalbėjo D.Žostautas.

Kopinėti medaus jaunavedžiai išvyko į Sardiniją, kur praleido savaitę, mat ilgiau pabūti nelabai leido darbai. Ir čia Sigita su Domu nusprendė pasielgti ne taip tradiciškai – užuot pasirinkę gulėjimą paplūdimyje prie jūros ar baseino, jie šį laiką išnaudojo aktyviai.

„Tenai keliavome su palapinėmis kaip skautai, kaip senais gerais laikais, be jokių viešbučių. Na, vieną naktį nakvojome bute, tačiau daugiausia tai stovyklavome, vaikščiojome nešiodami ant kupros daiktus, o mašina apvažiavome nemažą dalį salos – susukome 1300 kilometrų“, – medaus mėnesio kelionę prisiminė Domas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Sigitos Jonynaitės ir Domo Žostauto vestuvų akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Sigitos Jonynaitės ir Domo Žostauto vestuvų akimirka

Jau pasvajoja ir apie vaikus

Po santuokos Sigita nusprendė pasirinkti dvigubą pavardę – pasiliko savo mergautinę ir pridėjo Domo, tad dabar yra Jonynaitė-Žostautienė. Abiem šis sąskambis pasirodė itin gražus. Tačiau pasikeitė ne tik pavardė, bet ir statusas. Ar poros negąsdina vedybinis gyvenimas?

„Aš manau, kad mes jau per dideli, kad bijotumėme – esame jau suaugę. Aišku, gyvenimas turbūt parodo visko, bet aš tikiuosi, kad dviese sunkumus mums bus įveikti kaip tik lengviau“, – vylėsi D.Žostautas.

Kadangi Sigita ir Domas užsiima ta pačia veikla, kartu jie praleidžia išties nemažai laiko. Vis dėlto Domas nemano, kad tokia kasdienybė galėtų pakenkti santykiams. Priešingai – tai yra tam tikras privalumas: „Kai mes dalijamės muzika, kartu grojame ir klausome, atsiranda didesnis vienas kito supratimas. Tada ir mąstymas panašesnis, paprasčiau suprasti, ką kitas galvoja jaučia.“

Sigita ir Domas bažnytinės santuokos varianto nesvarsto – jie nėra labai religingi. Tačiau apie šeimos pagausėjimą jie tikrai pagalvoja.„Minčių turime ir manau, kad artimoje ateityje mūsų turėtų būti daugiau“, – ateities planais dalijosi D.Žostautas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

00:15
23:28
00:46

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką