Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Po Vilnių dviračiu pasivažinėjęs Danijos princas Frederikas atidengė Užupio respublikos konstituciją danų kalba

Danijos princas Frederikas važinėjosi dviračiu Vilniuje
BFL/Vyginto Skaraičio nuotr. / Danijos princas Frederikas važinėjosi dviračiu Vilniuje
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje spalio 8–10 dienomis viešintis Danijos sosto įpėdinis princas Frederikas neturi anei vienos laisvos minutės. Jei jis laiko neleidžia oficialiuose susitikimuose, tai apžiūrinėja Vilnių – nuo mokslo įstaigų iki barų, nuo valstybinių institucijų iki Užupio respublikos. Trečiadienio pavakarę princas Frederikas atidengė Užupio respublikos konstituciją danų kalba. Ši kalba tapo 19-ąja, kuria ant sienos Paupio gatvėje skelbiama ši konstitucija.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Šio momento belaukiantys miestiečiai unikaliame Vilniaus rajone būriuotis pradėjo dar gerokai prieš 16 valandą. Galbūt jų akis patraukė per visą gatvę tarsi gyvoji užkarda nusidriekęs Užupio pučiamųjų orkestras, kuris grojo iškilmingus maršus? O galbūt viduryje gatvės išdygusi simbolinė scena su mikrofonu? Trumpai tariant – net ir nieko neįtariantys ir nežinantys smalsuoliai laukė – kas gi čia dabar bus?

Po Vilnių miesto dviračiais pasivažinėjęs Danijos princas Frederikas kartu su Vilniaus miesto meru Artūru Zuoku į Paupio gatvę, kur jau laukė smalsuolių, diplomatų, policininkų ir apsauginių minia, įriedėjo kiek po ketvirtos. Nulipę nuo dviračių ir grojant pučiamųjų orkestrui meras ir sosto įpėdinis žengė link atidengti ruošiamos konstitucijos. 

Danijos princas Frederikas
Danijos princas Frederikas

Sveikinimo kalbas rėžė Užupio respublikos prezidentas, režisierius Romas Lileikis ir Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas. Šie džiaugėsi sosto įpėdinio vizitu ir šiuo, jų žodžiais tariant, istoriniu įvykiu – Užupio respublikos konstitucijos danų kalba atidengimu. Pats princas Frederikas nepratarė nė žodžio, tačiau bene visą laiką maloniai šypsojosi.

Atidengus konstituciją – kuri prieš tai buvo pridengta Užupio respublikos vėliava – visi tris kartus garsiai sušuko „Valio!“. Užupio vėliava buvo įteikta sosto įpėdiniui, o jis ją priimdamas padėkojo. Po iškilmingos ceremonijos minia ėmė skirstytis, o diplomatai patraukė „Užupio kavinės“ link, kur jau be fotoaparatų blyksčių ir keliasdešimties smalsių akių sėdo vakarieniauti.

Kaip portalas Žmonės.lt jau rašė, antradienį princas Frederikas ne tik susitiko su šalies prezidente Dalia Grybauskaite, bet ir apsilankė viename senamiesčio alaus barų „Portobello“.

Danijos princas Frederikas ir Romas Lileikis
Danijos princas Frederikas ir Romas Lileikis
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką