Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 25d. 09:03

Prabilo šiaulietė Vismantė, artimai bendravusi su S.Grafininos ir N.Westo šeima

Sandra Grafinina ir Nigelas Westas
Asmeninio albumo nuotr. / Sandra Grafinina ir Nigelas Westas

Nuo liepos 1 dienos iki šiol nėra žinių apie pradingusią Sandrą Grafininą. Viešumą pasiekianti informacija apie buvusią „Olialia pupytę“ itin prieštaringa. Kol kas aišku tik tiek, kad jos sutuoktinis Nigelas Westas yra suimtas kaip įtariamasis nužudymu, o kur yra pati Sandra ir ar ji gyva – šiuos klausimus gaubia nežinia.

15min pavyko susisiekti su artima Sandros ir Nigelo bičiule Vismante (pavardė redakcijai žinoma, – red.). Ji sutiko plačiau papasakoti apie paslaptingai dingusią S.Grafininą ir jos sutuoktinį N.Westą.

TAIP PAT SKAITYKITE: S.Grafininos nužudymu įtariamo N.Westo suėmimą pratęsęs teisėjas: „Tai neeilinė, rezonansinė byla“

Vismantė pasakojo Sandrą pažįstanti dar nuo mokyklos laikų, tačiau bendrauti jos pradėjo vėliau – susibičiuliavo gimus abiejų vaikams, tuomet ėmė susirašinėti internetu.

„Tarp Sandros dukros ir mano sūnaus – nedidelis amžiaus skirtumas, todėl bendravimas prasidėjo gimus atžaloms – kalbėjomės apie vaikų maitinimą, aptardavome auklėjimo klausimus“, – 15min pasakojo ji.

Tačiau netrukus jos susibendravo artimiau, susibičiuliavo, viena kitą ėmė vadinti draugėmis. Kaip pasakojo Vismantė, abiem drauge buvo smagu ir dienos įvykius aptarti, ir pajuokauti – temų netrūko.

Nuo... iki... nuotr./Sandra Grafinina ir Nigelas Westas
Nuo... iki... nuotr./Sandra Grafinina ir Nigelas Westas

„Iš pradžių bendravau tik su Sandra, Nigelo nebuvo, o kai jis atvyko, susipažinau ir su juo. Tačiau teko ir Nigelą pažinti geriau, su juo mano šeima praleido daug laiko“, – pasakojo Vismantė.

Pasak jos, Nigelas – paprastas, ramaus būdo žmogus, jį Vismantė apibūdina kaip draugišką, apsiskaičiusį ir gerų idėjų nestokojantį žmogų. Su juo esą galima kalbėti apie viską – nuo namų statybos iki gėlių auginimo temų.

Gražių žodžių Vismantė negaili ir Sandrai. Ją taip pat apibūdina kaip draugišką, pasižyminčią atvirumu.

„Kas mane pažinojo, klausdavo, kaip man sekasi su ja bendrauti, susikalbėti. Žmonės žiūrėdami televizijos laidas susidarė nuomonę, tačiau ji yra kitokia nei tose laidose, ji – „kitokio“ mąstymo. Ji paprasta, apsišvietusi, su ja įdomu kalbėti įvairiomis temomis. Sandra save man pateikė visai kitokią nei televizijai. Kas buvo rodoma televizijoje ir ką mačiau realiai, tai du skirtingi dalykai“, – sakė Vismantė.

Tačiau ji neslepia, kad Sandra, kaip ir kiekvienas žmogus, turi ir tamsiąją asmenybės pusę, tačiau apie ją ji plačiau nepanoro komentuoti. „Ne man teisti, ne man smerkti. Bet turi ji ir neigiamų savybių“, – prasitarė.

Santūriai ji kalbėjo ir apie Sandros bei Nigelo santykius. Esą šie „telieka jų pačių ir viską žinančių, girdinčių kaimynų reikalas“.

„Nuo... Iki...“ nuotr./Sandra Grafinina West-Macaulay
„Nuo... Iki...“ nuotr./Sandra Grafinina West-Macaulay

Vismantė ir Sandra su Nigelu bendravo šeimomis. Visi drauge neretai vykdavo iškylauti, kepdavo gamtoje maistą, daug kalbėdavosi, juokaudavo.

„Iki Sandros dingimo labai daug laiko praleidom visi drauge. Tiek su ja, tiek su jos vyru. Taip pat, kai Sandra išvyko į savo kelionę, su jos vyru mano šeima praleisdavo daug laiko. Beveik visas dienas iki jo suėmimo. Jis čia draugų neturėjo, o atsibosdavo vienam su vaiku sėdėti namuose. Tai prašydavosi į mūsų draugiją, o mes ji mielai priimdavome“, – kalbėjo Vismantė.

Vismantė užsiminė, kad Sandra „išvyko į savo darbą“, tačiau paklausta, kur ir koks tas darbas buvo, nuo platesnių komentarų susilaikė. „Negaliu sakyti. Tiesiog... tai ne mano reikalas, kuo ji dirba ir iš ko gyvena. Nenoriu viešinti šios informacijos“, – 15min sakė ji.

Vismantė sako, kad Sandra iš kelionės turėjo grįžti liepos pradžioje, o kai negrįžo, manė, kad ji prasitęsė kelionės laiką – esą ne kartą taip jau buvo, tačiau netrukus pamatė, kad Sandros, kaip dingusios, jau ieško policija.

Pašnekovė sako puikiai prisimenanti dieną, kai Nigelas buvo suimtas, tai esą vyko prie Rėkyvos ežero. Tuomet jie iškylavo prie ežero, kai atvyko du policijos pareigūnai ir išsivedė Nigelą. Pasak Vismantės, jis nesipriešino, neva „kuris nekaltas žmogus bijos ko nors?“

„Tądien Nigelas buvo kaip visada ramus, niekuo tomis dienomis neišsiskyrė, bendravo ir elgėsi įprastai. Nuo nieko nesislapstė, nieko nebijojo, buvo linksmas. Juk nužudyti žmogų – tai ne sumuštinį sutepti. Po tokio įvykio kažin ar kas išliktų ramus, be baimės. O apie Sandrą pokalbių nebūdavo, paklausdavom, ar jau grįžo, atsakydavo – ne, ir tuo pokalbis baigdavosi“, – pasakojo poros bičiulė.

Kalbėdama su 15min ji sakė mananti, kad policija suėmė Nigelą neva pasirinkdama lengviausią kelią.

„Jis čia ne vietinis, nieko nežino, nieko nepažįsta, jis – lengviausias taikinys. Kūno nėra, bet „žudikas“ suimtas? Kur dar matėt tokių istorijų? Aš net fantastiniuose filmuose to nemačiau. Jis (Nigelas) to nepadarė. Jis beveik visas dienas leido su mumis“, – kalbėjo Vismantė.

Ji tikina, kad judviejų su Sandra dukrą Nigelas labai myli – ją prižiūrėdavo, nešiodavo ant rankų, drauge praleisdavo daug laiko, ir žaisdavo, ir sauskelnes pakeisdavo. Vismantės tikinimu, vyras puikiai susitvarkydavo su tėvo pareigomis, kol Sandra keliaudavo.

„Jis labai stipriai išgyveno, kai iš jo atėmė dukrą. Po šio įvykio skambino man, verkė, prašė pagalbos. Tąkart iki 12 valandos nakties visur važinėjau, ieškojau, kur vaikas, nes jis man sakė, kad jam nepranešė, kur išvežta mergaitė“, – prisiminė pašnekovė.

„Vienu metu ir pati buvau sutrikusi, nebežinojau, ką galvoti, kai Nigelą pradėjo kaltinti. Paskaičiau komentarus ir apakau, ir kartu labai sunerimau. Pamąsčiau, o jeigu? Bet viską gerai apgalvojau, susidėliojau mintis, jis fiziškai negalėjo to padaryti, nes visą laiką buvo su mumis.

Dar iki jo suėmimo daug kartų klausiau jo, ar tai tikrai ne jis? Jis daužėsi į krūtinę ir dievagojosi, kad tai ne jo darbas. Aš juo tikiu. Tiki ir mano šeima. Taip pat ir mano tėčio šeima. Mes juo tikime, mes laukiame jo grįžtant. Jis ne vienas, jis turi mus ir labai stiprų mūsų palaikymą“, – sakė Vismantė.

Ji sako girdėjusi ir kandžių feisbuko komentatorių replikų, kad ji esą Nigelo meilužė. Tačiau, kaip pati tikina, „gali guldyti galvą ir neigia žmogžudystės versiją“. „Turiu savo šeimą, savus vaikus, jis man tik draugas, ir tai gali paliudyti visi žmonės, kurie mane pažįsta“, – 15min kalbėjo Vismantė.

Paklausta, ar žinojo apie tai, kad neva Sandra turėjo ir kitą vyrą užsienietį, nuo kuriuo, kaip šis teigia, net laukėsi kūdikio ir planavo vestuves, Vismantė sako apie šį vyrą girdėjusi iš pačios Sandros pasakojimų. Tačiau Sandra neva jį įvardindavo „kaip draugą ir nieko rimčiau“.

Paklausta, kur šiuo metu galėtų būti dingusioji S.Grafinina, Vismantė sakė neįsivaizduojanti, ar Lietuvoje, ar užsienyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Nutekėjęs ŽŪM dokumentas atskleidžia: vaučeriai ne mažins kainas, o didins ir taps galvos skausmu

24sek

FIBA lango intriga: kokių eksperimentų išvysime Lietuvos rinktinėje?

Kultūra

Andrius Jakučiūnas: Alma paranoja

Auksarankio kieme – upelis. Smagu, bet nelabai: Višakio Rūda

Aktualu

S.Skvernelis apie mokytojų atlyginimus: turėti daug laisvo laiko ir gauti 1000 eurų galimybės nėra

Pasaulis kišenėje

Viešbučiai turi slaptus kambarius, į kuriuos gali patekti tik išrinktieji

Vardai

„Aerosmith“ gitaristas išgąsdino gerbėjus: sąmonės netekęs J.Perry iš koncerto išvežtas su greitąja

„Ginčas“: Lietuvos rinktinės sąrašo dilema – paskutinis šansas D.Motiejūnui?

Aktualu

Izraelio ir Gazos Ruožo pajėgų smūgiai grasina sužlugdyti taikos pastangas

Aktualu

Kalėjimų sistemoje bręsta naujas skandalas

24sek

Vakaras, kokių J.Valančiūnui reta: „Raptors“ pritrūko lietuvio jėgos po krepšiu

Aktualu

Kaip imigracija keičia Didžiąją Britaniją

Gyvenimas

Oranžinis trio: mandarinai, apelsinai, persimonai – kodėl juos verta įtraukti į meniu?

Gazas

Nauji „BMW Motorrad“ modeliai: greitesni, lengvesni ir dar galingesni

Aktualu

„Le Monde“: Baltijos šalių prezidentus traumavo susitikimas su D.Trumpu

Vardai

„Naktinės Personos“ sustabdė veiklą ir atsisveikina su gerbėjais

Vardai

Paskutinis „Mis Bumbum“ užpakaliukų konkursas baigėsi skandalingai: varžovė užsipuolė nugalėtoją

Vardai

Advokato A.Bandžiaus naujos sužadėtinės gyvenime irgi netrūko dramų: su dukra teko bėgti iš Švedijos

Interviu 24sek

Dominuojantis Mantas Kalnietis – apie Tony Parkerio žinutę ir ypatingą talentą

Aktualu

Orai.lt: atkeliaus smarkesni lietūs

Naujienos

Gyvenimas

Kosmetologė apie pigmentines dėmes: kas padeda jas naikinti ir kaip jų išvengti?

Palangoje uždegti simboliniai vienybės ir draugystės laužai

Kultūra

Aktorius Gytis Ivanauskas: „Mokausi pilvakalbystės meno“

„Vieni vartai“: (ne)paskutinės „Sūduvos“ 90 minučių, intriga „A“ lygoje ir Italijos čempionatas

Maistas

Smagu ir skanu valgyti: „suplyšusi“ duona su sūriu, obuoliais ir medumi

Aktualu

Airijos premjeras paragino popiežių užtikrinti teisingumą lytinio išnaudojimo aukoms

Aktualu

Kandidatai į prezidentus – apie vienas kitą, ryžtą kautis iki kraujo, D.Trumpą ir Kremliaus trolius

Verslas

Trakų Vokės dvaro parkas laukia pokyčių: specialistai vertino, ar medžiai saugūs

Vardai

Monika Šalčiūtė išsiskyrė su mylimuoju Dovydu: žinią pranešė instagrame

Sportas

Po dviejų nesėkmių atsitiesęs „Arsenal“ laimėjo Londono derbį

Aktualu

Austrijos diplomatijos vadovė sako, kad jos tūpsnis prieš Putiną nereiškia nuolankumo 

Gyvenimas

Gydytojo žygdarbis, kurį privalo mokėti pakartoti visi: jei ne jis, užspringęs žmogus būtų miręs

Pasaulis kišenėje

Kai nieko nėra neįmanomo: 1 mėnuo, 2 maži vaikai, „meška“ ir 5665 km per Lietuvą

Aktualu

Vytautas Bakas: „Kai kurios valstybės sritys yra pilkosios zonos“

Aktualu

V.Pranckietis: Seimas sprendimus priima blaivus, alkotesterių įrengti neplanuojama

Aktualu

Rusijos opozicijos lyderis A.Navalnas sulaikytas prie savo namų Maskvoje

Aktualu

R.Karbauskis metė šaškių iššūkį: vienas stojo prieš pusšimtį šio stalo žaidimo mėgėjų

Aktualu

Airijoje viešintis popiežius pripažino Bažnyčios skausmą ir gėdą dėl lytinio išnaudojimo

Verslas

JAV atšaukė daugiau nei 200 mln. dolerių paramą palestiniečiams 

Aktualu

Gelbėtojų istorijos įkvepia: užbėgęs nelaimei už akių, pareigūnas tapo bičiuliu

Vardai

Ypatingos

09:17
05:49

Gera keliauti kartu

Ko reikia šiuolaikiniam pirkėjui?

Mamos prieš meningokoką

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką