Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pravieniškėse sėdintis Petras Dimša nenori mokėti už sutvarkytą dviratininko kapą, bet teismas įpareigojo

Petras Dimša
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Petras Dimša
Šaltinis: 15min
4
A A

Populiariuose televizijos serialuose „Giminės“ bei „Dapkai ir Butkai“ sublizgėjęs garsus aktorius P.Dimša jau kelerius metus atlieka bausmę Pravieniškių kolonijoje už tai, kad avarijoje pražudė vilnietį dviratininką Šarūną Surblį. Neseniai žuvusiojo šeima sutvarkė kapą, o už darbus sumokėjo „Lietuvos draudimas“. Draudikai mano, kad maždaug 4 000 eurų mokėti turi tas, kas kaltas dėl tragedijos, todėl paprašė priteisti patirtas papildomas išlaidas iš nuteistojo P.Dimšos.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo civilinę bylą, kurioje bendrovė „Lietuvos draudimas“ pareikalavo priteisti iš bausmę atliekančio aktoriaus 3 857 eurus patirtų papildomų išlaidų.

Ieškovai teismui nurodė, kad P.Dimšos pražudyto dviratininko šeima prisiruošė galutinai sutvarkyti Šarūno kapą, o už tai sumokėjo „Lietuvos draudimas“ – bendrovė, kurioje savo civilinę atsakomybę buvo apsidraudęs avarijos kaltininkas.

Teismas yra nustatęs, kad P.Dimša tragišką avariją sukėlė būdamas girtas, todėl draudimas turi teisę reikalauti iš jo paties atlyginti patirtą žalą.

Tuo metu pats P.Dimša už kapo sutvarkymą mokėti nepanoro, nes mano, kad ir iki šiol buvo prislėgtas pakankamai dideliu ieškiniu. Juolab kad vairuotojas savo kaltės niekuomet ir nepripažino, o tik bandė išvengti atsakomybės visokiomis sąmokslo teorijomis, pavyzdžiui, apie gudobelių ekstrakto poveikį.

Senatis P.Dimšos neišgelbėjo

Teisėjas Irmantas Šulcas ketvirtadienio pavakarę paskelbė, kad draudimo bendrovės ieškinys pripažįstamas visiškai pagrįstu, todėl yra tenkinamas. Teismas iš atsakovo P.Dimšos priteisė ne tik pagrindinę prašytą sumą, bet ir 87 eurus patirtų bylinėjimosi išlaidų. Teismas taip pat nustatė 5 proc. metinių palūkanų tarifą tam atvejui, jei ieškinį bus delsiama apmokėti – nuostata galioja iki visiško atsiskaitymo su draudikais dienos.

Maža to, teisėjo I.Šulco sprendimu atsakovas liko skolingas ir valstybei: valdiškos proceso išlaidos šiuo atveju siekė 5,26 euro.

Po šio teismo sprendimo P.Dimša liko skolingas ir valstybei: valdiškos proceso išlaidos siekė 5,26 euro.

Beje, teisėjas pripažino, kad formaliai šioje byloje buvo suėjusi trejų metų senatis ieškinio pateikimui. Tačiau atsižvelgęs į tai, kad normalu tvarkyti kapą praėjus kuriam laikui po žmogaus žūties, teisėjas pasinaudojo savo teise pratęsti senaties terminą ir šią formalią kliūtį pašalino.

Šiandienis Vilniaus miesto apylinkės teismo verdiktas dar neįsiteisėjo, per 30 dienų jis gali būti apskųstas apeliacine tvarka aukštesnės instancijos teisėjams.

Tragiška nelaimė Oslo gatvėje

Eismo nelaimė įvyko 2013 m. liepos 17 d., kai sostinės Oslo gatvėje P.Dimšos vairuojamas automobilis „VW Polo“ partrenkė dviratininką Š.Surblį.

Į pakelės stulpą nublokštas 24 metų dviračio vairuotojas patyrė itin sunkių traumų ir medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Populiariuose televizijos serialuose „Giminės“ bei „Dapkai ir Butkai“ sublizgėjęs garsus aktorius P.Dimša avariją sukėlė būdamas neblaivus (1,67 promilės alkoholio).

Neskundžiamu Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nuosprendžiu P.Dimšai yra skirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė, atliekant ją atvirojoje kolonijoje.

Žuvusiojo artimieji reikalavo, kad P.Dimša atlygintų 0,5 mln. litų (144 810 eurų) moralinę žalą.

Iš P.Dimšos priteista žalos atlyginimo suma – 50 tūkst. eurų.

Beje, diskusija apie aktoriaus finansinius pajėgumus prieš kelerius metus buvo kilusi ir Vilniaus apygardos teisme, nagrinėjusiame avarijos kaltininko apeliaciją dėl pirminio nuosprendžio. P.Dimša tuomet pareiškė nuomonę, kad teismas be reikalo priskyrė jį prie turtuolių. Jo turto areštas buvo taikomas, siekiant užtikrinti galimą priteistos kompensacijos nukentėjusiesiems sumokėjimą.

„Parašė, kad aš esu sukaupęs pakankamai didelį turtą“, – teisiamasis tikino norintis ir pats sužinoti, kokį jo vardu registruotą turtą aptiko pirmosios instancijos teismas.

„Giminių“ serialo žvaigždė tada dar pridūrė: „Aš filmuojuosi iš idėjos, už simbolinį mokestį...“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką