Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 25d. 20:24

Prienų rajone praūžė „PravalFestas“: giminės „baliaus“ nuotaika ir estrados legendos

Renginio akimirka
Organizatorių nuotr. / Renginio akimirka
Šeštadienį į Prienų rajoną suvažiavo turbūt trankiausiam vakarėliui nusiteikusi liaudis – šventę čia užkūrė „PravalFestas“. Išskirtinai nostalgiškas festivalis pritraukė apie 500 žmonių, iš kurių visi turėjo parodyti galimybių pasą arba analogišką tarptautinį sertifikatą. Tiesa, ant scenos lipusius estrados grandus, kaip ir pernai, privilioti nebuvo taip lengva.

Rugpjūčio 21-22 dienomis Stakliškėse nugriaudėjo tikras didelės giminės balius su lietuviška muzika. Šimtai vakcinuotų, testuotų ar persirgusių koronavirusu žmonių sugužėjo pasiklausyti estrados scenos grandų ir mažiau girdėtų vardų. Apie tai 15min plačiau pasakoja renginio organizatorius, „PravalTuro“ direktorius Vytautas Mikaitis.

„Iš pradžių dainavo Vytas Akelaitis su Renata iš Raseinių. Vytui apie 70 metų, dainuoja jis įvairias dainas, net ir Egidijaus Dragūno, taigi klausytis jo – labai linksma. Po jo pasirodė „Nemuno krantai“, vėliau – Aidas Manikas, Laima Žemaitytė, Edmundas Kučinskas, DJ Dalgis, „16 Hz“, aš pats dariau diskoteką, buvo dūzgės.

Beje, buvo ir staigmena, apie kurią anksčiau nieko nesakiau – tai Birutės Dambrauskaitės pasirodymas. Ji padainavo porą dainų, bet didžiausias hitas buvo „Palinkėkite gerų Kalėdų“, – festivalio programą įvardija jo rengėjas.

Renginio akimirkos – galerijoje:

Teko įrodyti, kad festas – ne „pravalas“

Beje, kaip ir pernai, taip ir šiemet organizuodamas „PravalFestą“ V.Mikaitis susidūrė su sunkumais. Tarkim, atlikėjams kilo daugybė klausimų – nuo festivalio pavadinimo iki specialių kūrinių užgaidų.

„Turbūt sunkiausia buvo prisikviesti Žemaitytę – ją turėjo įkalbėti Manikas, kuris praeitais metais čia pasirodęs suprato, jog viskas gerai. Visgi ji čia važiavo su nerimu. Birutė Dabrauskaitė taip pat klausė, kas čia per bajeris, kodėl apie Kalėdas reikia dainuoti vasarą. Kita vertus, mes jai sakėme, kad viskas daroma dėl to, kad būtų smagu. Ir Edmundą Kučinską įkalbėjome per 2-3 skambučius, nes jis negalėjo patikėti, kaip jaunimas gali klausyti tokių dainų, esą čia nesąmonė“, – prisimena festivalio organizatorius.

Vis dėlto su kai kuriais bendros kalbos rasti nepavyko – dalis atlikėjų abejojo organizatorių ketinimais ir tarė griežtą „ne“.

„Žvagulis pirmą sekundę pasakė, kad į tokius renginius nevažiuoja. O Stano pasiūlė pasikeisti festivalio pavadinimą. Sakė: o tu žinai, ką reiškia žodis „pravalas“? Tai nesėkmė, nepasisekimas… Sakiau, kad toks yra prekės ženklas, dėl to nieko negaliu padaryti. Taigi jis nevažiavo vien dėl pavadinimo. „B'Avarija“ sakė, kad pasirodytų nebent už labai didelius pinigus, o „Man-go“ iškart sakė „ne“, – atskleidžia pašnekovas.

Organizatorių nuotr./„Pravalfesto“ akimirka
Organizatorių nuotr./„Pravalfesto“ akimirka

Kad atlikėjų skepsis yra susijęs su festivalio pavadinimu, V.Mikaitis nė neabejoja. Kaip sako, panašu, kad dėl renginio reputacijos reiks dar dirbti ir dirbti. „Nežinau, kiek man metų viską reikės viešinti, rodyti, kol žmonės supras, kad „PravalFestas“ yra tik vardas“, – svarsto jis.

Kol kas organizatorių džiugina tai, kad „pasirašę“ užlipti ant scenos įsitikino savo geru sprendimu ir netgi iš to įgijo geriausių emocijų.

„Manau, kad kai kurie atlikėjai to visiškai nesitikėjo. Tarkim, Dambrauskaitė iš pradžių galvojo, kad ją apgaus. Bet po to ji labai dėkojo už gražius žodžius, gerą kompaniją. Rašė: „Džiaugiuosi, ačiū, kad pakvietėte ir iki kitų susitikimų!“ Ir kiti sakė, kad norėtų sugrįžti, – pasakoja V.Mikaitis. – Tiek dainuojant Žemaitytei, tiek Dambrauskaitei, visi joms pritarė, rodė širdeles ir pan. Nežinau, ar šie atlikėjai tokį gerą palaikymą gauna kur nors kitur.“

Organizatorių nuotr./„Pravalfesto“ akimirka
Organizatorių nuotr./„Pravalfesto“ akimirka

Klausytojai – jaunimas, emigrantai

Paklaustas, kokį žiūrovą dažniausia pritraukia „PravalFestas“, V.Mikaitis teigia per porą metų jau pastebėjęs, kas linkę susidėti festivaliu. Anot jo, tai veikiausiai gerą darbą turintis, laisvas žmogus, kuris supranta humorą ir yra atsipalaidavęs.

Marozų ir piktų asmenų pavyksta išvengti. Neatmesčiau varianto, kad galimybių pasas tą kontingentą galėjo atsijoti. Ne paslaptis, kai kalba pasisuka apie skiepus, yra tokių, kuriems tai iššaukia piktumą. Dažniausiai tie piktesni asmenys būna prieš skiepus. Festivalyje tikrai buvo tokių, kurie buvo nepasiskiepiję, nebuvo persirgę, bet dėl to pasidarė koronaviruso testus“, – atskleidžia renginio organizatorius.

Nemažai pasitaikė ir atvykusių specialiai iš užsienio – pasirodo, emigrantai nostalgiškos muzikos yra išsiilgę kaip reikiant. Visgi būta ir tokių, kurie, nors ir labai norėjo, „Pravalfesto“ negalėjo patirti.

Organizatorių nuotr./„Pravalfesto“ akimirka
Organizatorių nuotr./„Pravalfesto“ akimirka

„Bandė pakliūti ir 18-os metų neturintys, – juokiasi V.Mikaitis. – Beje, kas mane nustebino: buvo vyriškių virš 40-ies metų. Taip pat buvo pavyzdžių, kai atvažiavo ir po vieną žmogų, bet vėliau susipažino su kitais.“

Būtent dėl pažinčių V.Mikaitis festivalio neketina daryti didesnio: „Tokia ir yra idėja – turėti, palyginti, nedaug žmonių, nes kituose renginiuose jų būna daugiau, dėl to jie vieni kitiems yra tarsi svetimi.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką