Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 8d. 18:30

Ramūno Rudoko žmona Justina atvirai apie motinystę, šeimos reakciją ir sūnaus panašumą į tėtį

Ramūnas ir Justina Rudokai švenčia pirmąją sūnaus sukaktį
15min ir asmeninio albumo nuotr. / Ramūnas ir Justina Rudokai švenčia pirmąją sūnaus sukaktį

Sausio mėnesį prisiekę vienas kitam amžiną meilę, po aštuonių mėnesių Ramūnas ir Justina Rudokai ant rankų jau laikė pirmagimį Raidą Ramūną. Savo didžiausią laimę, kurios sutuoktiniai taip laukė ir planavo. „Mūsų šeimoje viskas vyksta greitai, bet labai planuotai ir užtikrintai“, – kalbėdamasi su 15min nusijuokia J.Rudokė.

Spalio 24-ąją Ramūno ir Justinos sūnui Raidui Ramūnui suėjo mėnuo. O tos trisdešimt dienų naujai šeimai praskriejo tiesiog akimirksniu. Tačiau apie viską – nuo pradžių.

Vaikas ilgai lauktas ir planuotas

Kalbėdamasi su 15min Justina Rudokė atvira – žinia apie nėštumą nebuvo tarsi iš giedro dangaus. Vienas kitą beprotiškai mylinti pora vaiko laukė, o išgirdę džiugias naujienas nekantravo, kada galės jomis pasidalyti su kitais.

„Sužinojusi apie pagausėjimą nebuvau nustebusi, nes to ir tikėjausi. Aplankė didelis džiugesys, bėgiojo šiurpuliukai. Prisimenu, vaikščiojau prekybos centre ir jau jaučiausi tokia nėščia, norėjosi vis glostyti pilvuką. Atrodė, kad visi žino, nors buvo vos kelios savaitės. Jausmas išties nuostabus“, – prisimena Justina.

Taip pat džiugiai šią naujieną priėmė ir artimieji. Nors 22-ejų metų mergina neslepia, kad jos tėvams šiek tiek nerimo kėlė nebaigtos studijos, tačiau patikinus, jog šį klausimą pavyks išspręsti netolimoje ateityje, visiems beliko džiaugtis.

Asmeninio albumo nuotr. /Justina ir Ramūnas Rudokai
Asmeninio albumo nuotr. /Justina ir Ramūnas Rudokai

„Artimieji šią žinią priėmė ramiai, jie to tikėjosi ir laukė, kada pagaliau pranešime. Aš retkarčiais vis užsimindavau, kad labai norėtume vaikų, tai žinia jų nenustebino“, – šypteli ji.

Justina neslepia, kad pirmaisiais nėštumo mėnesiais vargino itin stiprus pykinimas, todėl teko apsišarvuoti kantrybe. Tačiau po sunkesnio laikotarpio viskas vyko be didesnių nesklandumų.

„Visą vasarą praleidau kelyje, nes dažnai važinėjome prie marių, todėl turėjau galimybę daug laiko praleisti gryname ore, buvo šiek tiek lengviau išgyventi vasaros karščius, nes jie itin vargino“, – prisimena Justina.

O paklausta apie gimdymą Justina juokiasi – nors yra iš tų žmonių, kurie į daugelį gyvenimo situacijų stengiasi reaguoti ramiai, nesutrinka įvairiose situacijose, nėštumo pabaigoje kiekvienai mamai pažįstamo nerimo išvengti nepavyko.

„Nėštumo pradžioje nieko nesibaiminau, mėgavausi mintimi, kad tapsiu mama, gyvenau tik gražiausiomis emocijomis, viskas atrodė labai paprasta. Na, bent jau taip viską įsivaizdavau. Vėliau, baigiantis nėštumui, daugiau pradėjau domėtis pačiu gimdymu, atsirado lengvo nerimo. Žinoma, kaip ir kiekviena būsima mama nerimavau ar gimus vaikeliui sugebėsiu viską atlikti tinkamai, ar suprasiu, ko jis reikalauja“, – prisimena J.Rudokė.

Asmeninio albumo nuotr. /Ramūnas Rudokas
Asmeninio albumo nuotr. /Ramūnas Rudokas

Pirmas mėnuo – kosminis

Skaičiuodama pirmąjį mėnesį, kuomet save Justina gali vadinti ne tik žmona, bet ir mama, moteris juokiasi – beveik niekas nepasikeitė. Nors dažnai tenka gyventi miego sąskaita, atsirado daugiau atsakomybės ir veiklų, Justina pabrėžia – viskas pasimiršta, kai tave gaubia tokia didžiulė laimė.

„Pirmąjį mėnesį apibūdinčiau kaip kosminį ir stebuklingą. Jis praskriejo labai dideliu greičiau (šypteli). Namuose dvelkė ramybė, o mano širdyje pilnatvės ir meilės lygis pasiekė maksimumą. Dabar laukiame, kokie gi bus ateinantys etapai“, – šypteli Justina.

J.Rudokė džiaugiasi, kad kiekviena motinystės diena atrodo taip, kaip ir įsivaizdavo. Kaip pati sako, kiekviena diena yra išties vis kitokia, tačiau to iššūkiais nevadinanti, o gyvenimo pamokomis. Ir netrukus priduria – kad tik neprisišnekėjus.

„Jei klausytume prietarų, tai bijau prisikalbėti (juokiasi). Taip, mažylis yra ramus, o aš tvirtai tikiu pasakymu „laiminga mama – laimingas vaikas“. Tad stengiuosi mažyliui perduoti tik pozityvias emocijas“, – sako Justina.

Vis dėlto nėštumas ir gimdymas kiekvienai moteriai yra nemažas išbandymas, Justina taip pat atvirauja, jog pagimdžius vaiką džiaugsmas maišėsi su įvairiausiomis emocijomis, kurias neretai lydėjo ašaros. Tad šiuo metu ypač svarbus artimųjų palaikymas.

„Neslėpsiu, pirmą savaitę iškrito nemažai ašarų be jokios priežasties. Žinoma, hormonai irgi savo darbą atliko. Tačiau po pirmos savaitės viskas baigėsi. Po gimdymo tikrai svarbu artimųjų palaikymas, būtina išsikalbėti. Taip pat ir mylimo žmogaus apkabinimas labai padeda“, – šypteli Justina.

Raidas Ramūnas – visas į tėtį

Paklausta, ar susilaukus vaiko, lieka laiko pačiai, Justina sako, kad tikrai nereikia baimintis, jog laiko sparčiai sumažės.

„Atsiradus mažyliui viskas turi būti daroma greičiau. Anksčiau namus tvarkydavausi pusdienį, su pertraukomis, tai išgerdama kavos ar pakalbėdama su drauge, dabar tai darau per valandą, nes mažyliui reikia nemažai dėmesio, o ir sau valandėlę privalu atrasti, ir vyro tinkamai iš darbo grįžtančio sulaukti. Bet kol kas vyrui tikrai nereikia užsisakinėti maisto į namus, tai viską galima suspėti. Tiesiog svarbu nereikalingus ir pašalinius darbus atidėti į šalį“, – sako J.Rudokė.

Visko, ko man šiuo metu reikia, randu namie. Mano vyras – mano geriausias draugas. Tuo viskas ir pasakyta, – šypteli Justina

Nors išties tenka suktis greičiau, o vakarėlius su draugais pakeitė pabuvimas namie, tačiau tai nėra jokia problema – šiuo metu nieko kito ir nesinori.

„Visko, ko man šiuo metu reikia, randu namie. Mano vyras – mano geriausias draugas. Tuo viskas ir pasakyta“, – šypteli Justina.

Moteris negaili komplimentų sutuoktiniui Ramūnui Rudokui – jo stiprų palaikymą jautė nėštumo metu, pagimdžiusi sūnų. Žinomam šalies aktoriui tai nėra pirmas vaikas, todėl savo patarimais gali pasidalyti ir su Justina. Ir nors kartais nuomonės dėl auklėjimo išsiskiria, Justina juokiasi – jau supratusi, kas šeimoje bus griežtasis.

„Taip, tikrai jaučiu, kad Ramūnas patirties turi, kai kuriais klausimais jis tikrai pataria ir turi nemažai atsakymų vaiko auginimo klausimais. Bet sprendžiant pagal viską, manau, kad sūnui griežtesnė būsiu aš, Ramūnas atlaidesnis“, – juokiasi Justina.

O paklausta, ar jau pastebėjo, į ką panašesnis sūnus, Justina juokiasi, kad jųdviejų su Ramūnu vizijos neišsipildė: „Nėštumo metu juokaudavome, kad tegul mažylis būna gražus kaip mamytė ir protingas kaip tėvelis. Bet išėjo visai ne taip (juokiasi). Berniukas kol kas labai panašus į tėtį – tai akivaizdžiai matyti. Bet dar pažiūrėsime ateityje.“

Justina Rudokė neslepia, kad kol kas viskas sekasi išties puikiai, tad šeima pasvajojanti ir apie dar vieną vaiką. Vis dėlto dabar laukia darbai – po motinystės atostogų Justina planuoja grįžti į mokslus.

Temos: 1 Ramūnas Rudokas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką