Dabar populiaru
Publikuota: 2016 sausio 28d. 09:47

Romas Zabarauskas apie „Friendly Vilnių“: būsime atviri neįgaliesiems, LGBT, kitataučiams, vegetarams

Romas Zabarauskas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Romas Zabarauskas

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje, „Cafe de Paris“ kavinėje pristatomas naujas projektas: „Friendly Vilnius“ (draugiškas Vilnius). Jo tikslas – skatinti miesto atvirumą visoms tautybėms, gyvenimo būdams, seksualinėms orientacijoms ir negalioms.

Vilniečiai ir miesto svečiai, aplankę interneto portalą friendlyvilnius.lt ir įvedę norimą draugiškumo kategoriją, atras būtent jiems tinkančią kavinę, grožio saloną ar kitą ieškomą įmonę.

Ši idėja – sėkmingos „LGBT friendly Vilnius“ iniciatyvos tąsa. Režisieriaus Romo Zabarausko pradėtas žemėlapis buvo pirmasis, sužymėjęs Vilniaus kavines, palaikančias LGBT bendruomenę.

„Mes vis labiau tampam globalia visuomene, kurioje lankosi, prisiglaudžia ar tiesiog gyvena ir atsiskleidžia skirtingiausi žmonės. Atėjo metas dar labiau išplėsti savo draugiškumo ribas. Atėjo metas pažinti vieni kitus ir padėti vieni kitiems“, – savo motyvaciją atskleidė Romas Zabarauskas.

Asmeninio albumo nuotr./Markas Adamas Haroldas
Asmeninio albumo nuotr./Markas Adamas Haroldas

„Friendly Vilnius“ globėjas, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Markas Adamas Haroldas neslepė optimizmo: „Aš taip myliu Vilnių, kad prieš vienuoliką metų nusprendžiau čia emigruoti iš Londono. Man garbė palaikyti šį projektą. Kartu su Romu sunkiai dirbsime, kad Vilniuje būtų daugiau šypsenų. Šis projektas neabejotinai pagerins miesto atmosferą ir ekonomiką.“

Prie „Friendly Vilnius“ iniciatyvos prisijungė jau 15-a įmonių. Tarp jų – „Odontika“ klinika, „Jungle Street“ tatuiruočių salonas, „atsikeli ir varai“ drabužių kabinetas, bei kavinės „Cozy“, „Niño“, „Rhum Room“, „Cafe de Paris“, „ŠMC kavinė“, „Le Butcher“, „Popierinis baras“, „Marsas“, „Drama Burger“, „Bistro 18“, „Zoe's bar&grill“, „Inkilas Bar“.

Vasaros sezonui planuojama išleisti draugiško Vilniaus žemėlapį.

Akimirkos iš projekto pristatymo vakarėlio: 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką