Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugpjūčio 3d. 18:03

S.Grafininos artimieji pagaliau susirūpino jos kūdikiu: globą gaus tik po kelių mėnesių

Sandra Grafinina
Laidos stop kadras ir feisbuko nuotr. / Sandra Grafinina
Buvusiai „Olialia pupytei“ Sandrai Grafininai (28) dingus kaip į vandenį, jos 7 mėnesių dukra birželio pabaigoje buvo apgyvendinta Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Moters artimieji kūdikiu iš pradžių atsisakė pasirūpinti. Tačiau galiausiai apsigalvojo – kreipėsi į Vaikų teisių tarnybą ir jau po kelių mėnesių mažylę turėtų pasiimti į savo namus.

„Sandros Grafininos dukra nuo šio penktadienio yra budinčių globėjų šeimoje Šiauliuose. Jai čia bus užtikrinta ramybė, mes labai dėl to džiaugiamės. O paskui ją perims giminaičiai, kurie pasirūpins jos ilgalaike globa“, – 15min sakė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė spaudai Vaiva Arnašė.

Pasak jos, mergaitė į artimųjų namus keliaus tik po kelių mėnesių: „Sandros Grafininos giminaičiai dabar turi praeiti visas teisines procedūras ir išklausyti Globėjų ir įtėvių mokymus. Viskas truks apie 3-4 mėnesius.“

Anot V.Arnašės, šioje situacijoje S.Grafininos sutuoktinis Nigelas Westas jokių pretenzijų turėti negali.

„Tėvo juk nėra. Jis pretenzijų negali reikšti, nes nėra pripažinęs tėvystės, todėl neturi jokių teisių“, – kalbėjo ji.

Apie dingusią pačią Sandrą Grafininą vis dar jokių žinių nėra, savo vaiko gerove ji iki šiol nesidomi. „Bet jei atsirastų ir norėtų vėl auginti vaiką, turėtų kreiptis į Vaikų teisių tarnybą ir tada būtų sprendžiamas šis klausimas“, – 15min komentavo V.Arnašė.

S.Grafinina iš pirmos santuokos turi sūnų, jis taip pat buvo paimtas iš mamos už nepriežiūrą ir buvo perduotas auginti jo tėvui, su kuriuo jis auga iki šiol.

15min primena, kad liepos 17 d. į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi buvusios „Olialia pupytės“, Didžiojoje Britanijoje gyvenančios S.Grafininos sesuo ir pranešė, kad nuo šių metų liepos 1 d., kai S.Grafinina turėjo grįžti į Lietuvą, negali su ja susisiekti. S.Grafininos paieška paskelbta visoje Šengeno zonoje.

S.Grafininos septynių mėnesių dukra tuo metu buvo Lietuvoje, tačiau birželio 27 dieną buvo gautas pranešimas, kad ji yra nesaugioje aplinkoje. Į vietą atvažiavus vaikų teisių specialistams ir policijai, šis pranešimas pasitvirtino.

Tą pačią dieną skubos tvarka mergaitė buvo paimta iš nesaugios aplinkos ir apgyvendinta Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose.

„Su vaiku buvo palikti keli neblaivūs vyrai, mergaitė neprižiūrėta, apleista“, – sakė Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė.

Tarp tų vyrų buvo ir S.Grafininos sutuoktinis Nigelas Westas. Žiniasklaidoje S.Grafinina anksčiau prisistatydavo kaip milijonieriaus žmona Sandra West-Macaulay, tačiau N.Westas nėra pripažinęs tėvystės.

„Iš pradžių vaiko teisių specialistai ieškojo, kur nuvežti vaikelį, tačiau visi giminaičiai atsisakė pasirūpinti mergaite, kol jos mama grįš į Lietuvą. Todėl mergaitė buvo nuvežta į sutrikusio vystymosi kūdikių namus ir ten yra iki šiol“, – 15min dar anksčiau sakė V.Arnašė.

Tačiau praėjus mėnesiui, galiausiai artimieji susirūpino Sandros Grafininos 7 mėnesių dukra – jie prieš kelias dienas kreipėsi į Vaikų teisių tarnybą, prašydami mergaitės globos.

„Facebook“ ir Šiaulių apskr. VPK nuotr./Policija ieško dingusios Sandros Grafininos
„Facebook“ ir Šiaulių apskr. VPK nuotr./Policija ieško dingusios Sandros Grafininos

15min anksčiau rašė, kad dingusi moteris – spalvinga asmenybė. Ji pasakojo ištekėjusi už britų multimilijonieriaus – Nigelo West-Macaulay.

Esą prestižiniame Londono Brunelo universitete baigęs inžinerijos mokslus 40 metų N.Westas-Macaulay pastaruoju metu buvo pristatomas kaip kelių Londono medicinos klinikų savininkas.

Pora žiniasklaidos dėmesio sulaukė ir 2016 m. spalį, tuomet pranešta, kad trys nepažįstami vyrai sumušė britą ir pavogė daugiau nei 12 tūkst. eurų.

Žiūrėkite galeriją:

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką