Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 30d. 13:23

Santaros klinikos dėl S.Maslobojevo istorijos vykdo tyrimą: „Aprašytas elgesys nėra toleruojamas“

Sergejus Maslobojevas su žmona
15min nuotr. / Sergejus Maslobojevas su žmona

Trečiadienį Santaros klinikos sureagavo į kovotojo Sergejaus Maslobojevo pasakojimą apie šokiruojantį darbuotojų elgesį žmonai begimdant. Įstaiga pranešė aprašytų veiksmų bei pasisakymų netoleruojanti ir dėl jų vykdanti vidinį tyrimą.

Trečiadienio rytą 15min gavo klinikų atsiprašymą dėl praėjusią savaitę įvykusio S.Maslobojevo nupasakoto incidento.

„Santaros klinikose kasdien priimama apie 10 gimdymų. Vieni jų būna sunkesni ir ilgesni, kiti – lengvesni bei užtrunka trumpiau. Akušerijos ir ginekologijos centro medikai daro viską, kad šeimai nepaprastai svarbus įvykis – vaiko gimimas – praeitų sklandžiai bei saugiai.

Kaskart, kilus nesusikalbėjimui ar konfliktui tarp gimdyvės, jos artimųjų bei personalo, į tai jautriai reaguoja visas mūsų kolektyvas. Viešoje erdvėje nuskambėjęs mūsų pacientų skundas išties nemalonus. Klinikų vardu apgailestaujame dėl patirtų nemalonių išgyvenimų“, – laiške 15min rašė Santaros klinikų atstovė.

Taip pat ji pridūrė, kad šiuo metu dėl minimos situacijos tebevyksta tyrimas, nes pasakojime nebuvo nurodyti darbuotojų vardai ir pavardės.

„Nėra abejonės, jog aprašytas elgesys mūsų klinikose nėra toleruojamas. Vis tik labai prašytume visų Santaros klinikų lankytojų (pacientų), kilus nesklandumams, kalbėtis su skyriaus personalu, kreiptis į administraciją, kad būtų lengviau situaciją išsiaiškinti ir užkirsti kelią galimiems nemaloniems konfliktams iš abiejų pusių.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Žinomi žmonės rungtynėse
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Žinomi žmonės rungtynėse

Santaros klinikose organizuojami bendravimo su pacientais mokymai personalui, nes puikiai suprantame, jog bendražmogiškas santykis su pacientu yra neatskiriama gydymo ar teikiamos paslaugos dalis. Nors gyvą bendravimą šiuo metu yra apribojusi epidemiologinė situacija, mokymai, aptarimai, tarpusavio konsultacijos vyksta nuotoliniu būdu.

Žiniasklaidoje paskelbtas atvejis jau nagrinėjamas, aptariamas tiek su personalu, tiek su klinikų vadovybe. Mūsų tikslas – ne tik aukščiausio lygio medicininės paslaugos pacientams, bet ir malonus abipusis ryšys. Esame dėkingi visiems pacientams, kurie kelia klausimus, parodo trūkumus ir rašo nuoširdžias padėkas mūsų medikams“, – užbaigė atstovė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Naktis, įsirėšianti visam gyvenimui: S.Maslobojevas – apie šokiravusį darbuotojų elgesį žmonai begimdant

Darbuotojų bendravimas šokiravo

Primename, kad naktį iš rugsėjo 23-iosios į 24-ąją Maslobojevai susilaukė trečiosios atžalos. Tiesa, jau du sūnus auginantiems tėvams šįkart šis procesas nebuvo paprastas. 15min S.Maslobojevas pasakojo su tokiu bendravimo, kokio nelinkėtų niekam.

Visų pirma, kaip pasakoja Sergejus, naktį atvykę prie įstaigos signalizavimo būdu bandė atkreipti budinčių darbuotojų dėmesį, tačiau kurį laiką patekti į vidų nepavyko.

O net ir tada, kai į teritoriją patekti pavyko, automobiliu atvykusi pora kurį laiką blaškėsi nežinioje.

„Žmoną nuvežiau iki įėjimo, ten miegojo budėtoja, apsaugos darbuotojas ją pažadino. Kol ji išėjo... Na, kaip čia pasakius, ji tikrai visiškai neskubėjo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Santaros klinikos
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Santaros klinikos

Jai nebuvo svarbu ir situacija – gal žmogus jau gimdo, gal jau jis yra procese... Ji buvo visiškai atsipalaidavusi. „Nu, tai ko čia atvažiavote?“ Ta prasme, ko atvažiavome? Taigi, gimdyt. „Tai jūs čia nešaukit...“ – pokalbio detales prisiminė S.Maslobojevas.

Kol žmona stovėjo susiėmusi už pilvo ir kentė stiprius skausmus, Sergejus pasakojo toliau bendravęs su moterimi, kuri, kaip pats sako, didelio susidomėjimo nerodė.

O kol teko spręsti vieną klausimą, netrukus iškilo ir kita problema – apsaugos darbuotojai pareikalavo patraukti automobilį.

„Nors aikštelėje tuo metu jų buvo lygiai 0. Aš turiu traumą, esu su ramentais, tai paklausiau, ar man būtina dabar šlubuoti kitur. Jie man parodė į mokamą aikštelę“, – prisiminė Sergejus.

„Paklausiau, ar jie juokauja, negi man dabar šlubuoti. Na, bet ką, žmoną palikau prie durų ir, kad nekelčiau konflikto, nuvažiavau automobilį perstatyti.

Atšlubavau su ta viena koja, nešinas visais daiktais, o jie tik stovėjo ir žiūrėjo, kaip grįžtu. Juk matė, kad su ramentais nešuosi daiktus... Žmogiškumo nulis“, – nusivylimo neslėpė S.Moslobojevas.

TV3 nuotr./Sergejus Maslobojevas su žmona Airine
TV3 nuotr./Sergejus Maslobojevas su žmona Airine

Netrukus pora jau galėjo įžengti į registratūrą, tačiau ir čia esą juos pasivijo nemalonūs žodžiai. „Nu, tai ko čia atvažiavote?“ – išgirstus žodžius prisimena Sergejus.

„Atsakiau, kad dėl gimdymo. O ji man atsako: „Prisidarot vaikų jauni, paskui panikuojate“, – sunkiai patikėdamas, kad darbuotojai sau leidžia išsakyti kiekvieną savo mintį, prisimena Sergejus.

Kadangi teko nubėgti iki automobilio, Airinė Maslobojeva liko viena su darbuotojais. Vėliau žmona vyrui pasakojusi, kad būtent tada buvo paprašyta duoti dokumentus. Ką turėjo, tą ir padavė.

„Žmona stovi susiėmusi už pilvo, o darbuotoja tik pastumia lapus atgal, sakydama: išimk iš įmautės. Jei tai būčiau matęs, šio reikalo būčiau neištvėręs. Negi ji pati negalėjo išimti? Maniškė jau buvo dantis iš skausmo sukandusi“, – tikino pašnekovas.

Vėliau, kaip įprasta, turėjo būti pamatuota temperatūra. Tačiau ir tai neapsiėjo be incidentų. Sergejus sako, kad žmona buvo priversta prisėsti, nors iš skausmo tai padaryti buvo labai sunku. Paklaususi, ar temperatūrą pasimatuoti būtų galima atsistojus, kaip sako Sergejus, jiedu išgirdo iki šiol tik nuostabą keliantį sakinį: „Kai darytis vaikus, neskauda, o dabar skauda?“

Netrukus pora iš gydytojo išgirdo, jog moteriai gimdos kaklelis atsivėręs jau 8 cm, taigi, visą tą laiką A.Maslobojeva jau buvo gimdymo procese.

Dėl susiklosčiusios situacijos kovotojas neslėpė nusivylimo ir kėlė klausimus apie tai, ar tokie žmonės, kaip šie darbuotojai, apskritai turėtų dirbti su gimdyvėmis. Šiuo metu kovotojas dėl konflikto svarsto pateikti skundą.

Vis dėlto S.Maslobojevas pabrėžė kitų Santaros klinikų gydytojų ar seselių darbu nesiskundžiantis. Tiksliau – liko visiškai patenkintas ir už tai jiems siunčia padėką.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Video

04:05
02:52
00:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką