Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 4d. 14:18 , Atnaujinta: 2014 lapkričio 4d. 15:02

Šeimos gydytojas demaskavo tragišką avariją neigiančio aktoriaus Petro Dimšos melą

Petras Dimša
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Petras Dimša

Teismui sostinėje sunkokai sekasi nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje garsus Lietuvos aktorius Petras Dimša (76) teisiamas dėl avarijos, pražudžiusios dviračiu važiavusį talentingą grafikos dailininką ir grafiką Šarūną Surblį. Tragišką avariją neigiančio aktoriaus teisme turėjusi įvykti liudytojų apklausa žlugo, dėl ligos neatvykus kaltinamojo advokatui. Tačiau į teismą atvykęs P.Dimšos ilgametis gydytojas Vladimiras Kačurinecas viešai pasibaisėjo aktoriaus melu ir paneigė vairuotojo išvedžiojimus apie apsvaigimą nuo gudobelės preparato.

Eismo nelaimė įvyko 2013 m. liepos 17 d., kai sostinės Oslo gatvėje P.Dimšos vairuojamas automobilis „VW Polo“ partrenkė dviratininką Š.Surblį. Į pakelės stulpą nublokštas 24 metų dviračio vairuotojas patyrė itin sunkių traumų ir medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Prieš Vilniaus miesto apylinkės teismą rugsėjį stojęs VW vairuotojas P.Dimša žuvusiojo šeimos akivaizdoje netikėtai pareiškė, kad atsiprašyti neturi už ką.

Kaltinamojo versija: jis tik sustojo suteikti pagalbos dviratininkui, kurį nubloškė iš nusikaltimo vietos pasprukęs kito automobilio vairuotojas.

P.Dimša turi paaiškinimą ir dėl 1,67 promilės alkoholio, po įvykio rasto jo organizme: senolis vartoja gudobelių tinktūrą, kuri gelbėja jam gyvybę prasidėjus širdies skilvelių virpėjimui.

Šio antradienio popietę bylą nagrinėjantis Vilniaus miesto apylinkės teismas rengė liudytojų apklausą, tačiau kone 10 kviestų asmenų į posėdį atvyko veltui: P.Dimšai atvežus pažymą apie jo advokato nedarbingumą, teisėja buvo priversta procesą atidėti.

Vis dėlto į teismą atvykęs P.Dimšos ilgametis šeimos gydytojas interviu žurnalistams atvirai pareiškė, kad aktoriaus žodžiai apie neva jo paskirtą širdies gydymą gudobelių lašais yra išsigalvojimas. „Negaliu pakęsti melo“, – sakė medikas Vladimiras Kačurinecas.

Anot gydytojo, gudobelės tinktūros kaip vaisto nuo širdies ligų jis apskritai nėra rekomendavęs jokiam savo pacientui, nes tai neveiksminga ir nešiuolaikiška priemonė: „Tokių vaistų neskiriu ir neskyriau, nes skeptiškai žiūriu į gudobelės tinktūrą – tai kažkoks išmislas. Tai, mano nuomone, jo versija – tinktūra yra nereceptinis vaistas, jis pats galėjo nusipirkti. Niekas iš rimtų gydytojų taip negydo.“

VIDEO: 15min.lt - gydytojo Vladimiro Kačurineco komentaras apie P.Dimšą ir gudobelės tinktūrą

Kitas svarbus dalykas, pasak V.Kačurineco, yra tai, jog apskritai nerealu apsvaigti iki 1,67 promilės girtumo, vos keletą kartų gurkštelėjus šio preparato iš buteliuko: „Nuo trijų gurkšnių tikrai negalima taip apgirsti – reikia išgerti pusę litro ar šešis šimtus mililitrų, kad būtų 1,67 promilės, arba penkis šešis buteliukus po 80 mililitrų.”

V.Kačurinecas minėjo, kad jo santykiai su P.Dimša daug metų buvo išties geri, tačiau melas, kurio dabar griebėsi žinomas aktorius, dangstydamasis savo gydytojo rekomendacijomis, tiek profesinį, tiek žmogišką bendravimą apkartino. 

Kaip anksčiau pasakojo Zmones.lt, teismui suabejojus kaltinamojo versija apie vairavimą blaiviam ir girtumą, atsiradusį tik po avarijos siekiant pagerinti širdies veiklą, P.Dimša pareiškė tik paisantis gydytojo rekomendacijų ir drąsiai, kaip galimą jam palankų liudytoją, paminėjo savo gydytoją V.Kačurinecą.

Beje, antradienį teisme su žurnalistais bendravusi greitosios pagalbos medikė, iškart po avarijos puolusi gelbėti sunkiai sužeisto dviratininko, iš esmės paantrino savo kolegai apie gudobelės preparatų naudojimą. Kardiologės specialybę turinti Gražina Vaikutienė sakė, kad tokia tinktūra gali būti vartojama nebent kaip pagalbinė priemonė, tačiau rimtam širdies negalavimų gydymui skiriami specialūs kur kas veiksmingesni preparatai.

VIDEO: 15min.lt - dviratininką gelbėjusios medikės Gražinos Vaikutienės komentaras

Tęsti P.Dimšos bylos nagrinėjimą teismas ketina po savaitės. Iki tol kaltinamajam reikia susirasti naują advokatą, priešingu atveju jį gins atsitiktinis valstybės apmokamas teisininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

10:22
03:13
00:52

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką