TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seksualinės orientacijos neaiškumai

Ramunė Pajuodytė.
G.Kropio nuotr. / Ramunė Pajuodytė.
Šaltinis: 15min
0
A A

Labas, Ramune. Draugavau su mergina beveik trejus metus, bet prieš metus ji pradėjo susitikinėti su mergina, jos tapo pora. Kai ji apie tai pasakė, iš pradžių man buvo šokas. Tikėjausi, kad tai praeis, bet prieš metus ji su ta mergina išvyko į Londoną.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Per tą laiką aš susipažinau su vienu vaikinu, jis man prisipažino, kad myli mane. Aš iš pradžių į tai nekreipiau dėmesio, bet dabar pradėjau apie jį galvoti. Prieš išvažiuojant draugei mes su ja labai susipykom ir išsiskyrėm visam laikui. Iš vienos pusės, gerai, nes visa ta istorija išsekino, bet jai išvažiavus, aš nenustoju galvoti apie tą vaikiną. Kas man yra? Kodėl aš galvoju apie jį, kai jausmai tai merginai dar nepraėję? Antanas.

Sveikas, Antanai. Kaip suprantu, tu jautiesi labai sutrikęs, sunerimęs, net sumišęs dėl savo jausmų tam vaikinui, nes iki šiol greičiausiai buvai įsitikinęs, kad tave traukia tik merginos. Tau turėtų kilti klausimas, kokia gi tavo seksualinė orientacija. Tai, kad tavo kelyje atsirado vaikinas, kuris tau net meilėje prisipažino, o draugė, su kuria ilgai draugavai, taipogi turi stiprų homoseksualų pradą, gali liudyti ir tavo paties ryškėjančias, tačiau ne iki galo įsisąmonintas bei pripažintas homoseksualias tendencijas.

Žymus seksologas Alfredas Kinsey teigė, kad gamtoje seksualumas reiškiasi kaip visa apimantis gamtinis potraukis, kontinuumas. Veikiamas genetinių faktorių, auklėjimo, šeimos dinamikos, bendruomenės normų, ankstyvosios lytinės patirties, pradžioje tarpusavyje sumišęs ir susiliejęs individo heteroseksualus ir homoseksualus potencialas ima kristalizuotis, po truputį įgaudamas vis apibrėžtesnę seksualinę orientaciją. Individas gali pereiti įvairius etapus, kol galutinai nusistovi jo seksualinė orientacija.

Tarkim, iš pradžių žmogus gali priskirti save prie heteroseksualių asmenų, vėliau kurį laiką jo elgsena gali būti biseksuali, kol galiausiai jis pereina į kitą kontinuumo pusę ir tampa homoseksualus. Kartais heteroseksualus asmuo, atsidūręs neįprastoje aplinkoje, laikinai gali pasinerti į erotinius santykius su savo lyties asmenimis. Kiti individai seksualiai eksperimentuoja su įvairiais partneriais, kol tampa heteroseksualūs arba homoseksualūs. Dar kitiems žmonėms seksualumas apskritai nėra susijęs su lytimi, jiems svarbiausios kito žmogaus asmenybės savybės, bendravimo stilius. Tavo laiške papasakota istorija turbūt ir yra tavo kelias ieškant savosios seksualinės tapatybės, kurią ilgainiui išsiaiškinsi.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką