Dabar populiaru
Publikuota: 2015 balandžio 15d. 16:00

Singapūre išgarsėjusios menininkės Aušros Jankauskaitės istorija: trys šalys, trys vyrai, trys vaikai

Aušra Jankauskaitė
Stop kadras / Aušra Jankauskaitė

Užkariauti brangiausią pasaulio miestą nėra paprasta. Norint įsitvirtinti užsieniečiui čia reikia ne tik pažinčių, bet ir daug pinigų. „Vaikų darželis mėnesiui kainuoja 1800 dolerių, buto nuoma nuo 3000“, – vardija dvejus metus Singapūre su šeima gyvenanti lietuvė Aušra Jankauskaitė. Vitražų kūrėja ir dailininkė LRT televizijos laidos „Gyvenimas“ kūrėjams papasakojo neįtikėtiną savo istoriją, vertą rašytojo plunksnos.

„Jei reikėtų piešti viršelį mano biografijai, jame būtų trys šalys, trys vyrai, trys vaikai ir viena moteris“, – sako Aušra. 41-erių menininkė, turinti ir medikės diplomą, trylika metų gyveno Prancūzijoje, kur turėjo nuosavą galeriją, dėstyti vitražo meną ją kvietė akademijos, privačios mokyklos ir garsios galerijos, jos vardą su pagarba tarė prancūzų meno kritikai.

Tad kas gi privertė Aušrą palikti viskuo aprūpintą gyvenimą Prancūzijoje ir iškeliauti į Aziją, kurios iki tol net nemėgo?

„Meilė. Ji mane gyvenime vedė visur. Iš pradžių į Belgiją, po to į Prancūziją, galiausiai, atvedė į Singapūrą, kur trečią kartą ištekėjau ir susilaukiau trečiojo vaiko“, – pasakoja A. Jankauskaitė.

Stop kadras/Aušra Jankauskaitė
Stop kadras/Aušra Jankauskaitė

Pirmą kartą moteris ištekėjo vos devyniolikos, po metų ant rankų sūpavo dukrytę, bet šeima netrukus subyrėjo. Nelemta kurti laimės jai buvo ir su antruoju vyru bei sūnaus tėvu. O štai pažintis su prancūzu Bendžaminu viską pakeitė. Aušra tikina šiandien esanti labai laiminga ir apie nieką daugiau negalėtų nė pasvajoti.

Net ir Singapūras, iš pradžių priminęs stiklo džiungles, dabar atrodo vis mielesnis, o prieš mėnesį čia įvykusi netikėta pažintis lietuvės gyvenime žada didžiulių smagių permainų. Laidos „Gyvenimas“ autorius ji pakvietė susipažinti su singapūriečiu milijardieriumi, Aušrai įrengusiam dirbtuves ir pažadėjusiam visokeriopą paramą.

„Jo valdos – tai dešimties tūkstančių kvadratinių metrų privati galerija, kurioje kai kurie meno dirbiniai verti milijonų. Ten jis įsileidžia tik artimus ir labai patikimus žmones, o patekus vidun, iškart tampa aišku, kodėl“, – laidos intrigą atskleidžia jos vedėjas Edvardas Žičkus.

LRT televizijos laida „Gyvenimas“ – trečiadienį, 19.30 val. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką