Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 17d. 08:56

Skaiva Jasevičiūtė: Atostogos ar darbas socialiniams tinklams?

Skaiva Jasevičiūtė
Asmeninio albumo nuotr. / Skaiva Jasevičiūtė
Psichologai sako, kad normalus žmogus turėtų atostogauti porą kartų per metus ne mažiau nei dvi savaites. Per tas dvi savaites jis turi negalvoti apie darbą. Aš nesu normalus žmogus. Aš nepamenu, kada atostogavau dvi savaites. Ir šiaip mano atostogos dažniausiai kiek kitokios nei normalių žmonių – kol jūs deginatės prie ežero, aš su šunimis lakstau parodoje kokioje nors pievoje be pavėsio. Nesiskundžiu, pati taip pasirinkau.

Bet kartais man nutinka prašviesėjimas, ir aš prisimenu, kad visgi esu žmogus ir man reikia pailsėti. Tada aš susiruošiu į poilsio kelionę. O, va, tada paaiškėja, kad aš beviltiškai visiškai atsilikusi nuo visų atostogų trendų ir nesuvokiu, kaip reikia rengtis ir elgtis atostogaujant.

Žodžiu, prieš kurį laiką ruošėmės su draugėmis savaitės atostogoms užsienyje prie jūros. Mano pasiruošimas – susidėti lagaminą, pasidaryti pedikiūrą ir pasirūpinti, kad kojos būtų neplaukuotos. Oi, kaip aš klydau, manydama, kad to užtenka!..

Užsuku į svečius pas draugę, su kuria ruošiamės atostogauti. Ant jos valgomojo stalo išdėliota dvylika maudymosi kostiumėlių. Na, greičiausiai žmogus renkasi, į kuriuos telpa ir kurį pasiimti. Nė velnio. Ims visus.

Nuoširdžiai nustebusi klausiu, kam tiek daug reikia? „O tu kasdien fotkinsies su tuo pačiu? Taigi reikia keistis.“ Prisipažinsiu, man net į galvą neatėjo, kad reikia kasdien keisti maudymosi kostiumėlį, pasijaučiau sena ir atsilikus. Man įprastai užtenka dviejų. Vieno vientiso, ir kito – dviejų dalių maudymosi kostiumėlio, kurį apsirengiu po poros taurių džino su toniku, nes man tada pasidaro išvis dzin, jog ant mano pilvo nėra jokio six pack‘o.

Atsargiai klausiu, kokius dar rūbus pasiimt. Nes mano lagamine nugulė pora lengvų suknelių, paplūdimio šlepetės, šortai ir keleri marškinėliai. „Tu visai kvaila? O vakarinės suknelės, aukštakulniai, rūbai klubams ir vakarienėms?“ – baisisi mano draugė. Taip, suprantu aš atostogavau senokai, bet visada anksčiau apsieidavau be to. Aš juk važiuoju ilsėtis, o ne kankintis su aukštakulniais batais. Pasirodo reikia, nes kitaip gadinsiu bendras nuotraukas.

Važiuojant degintis prie baseino tu turi nuvažiuoti jau gražiai ir lygiai įdegus, kad ten nenudegtum ir iškart gražiai atrodytum nuotraukose.

Toliau dar gražiau. Kita draugė manęs klausia: „Ar jau buvai soliariume?“ Kur? Aš važiuoju degintis prie baseino, kam man soliariumas? Paaiškėja, kad reikia. Važiuojant degintis prie baseino tu turi nuvažiuoti jau gražiai ir lygiai įdegus, kad ten nenudegtum ir iškart gražiai atrodytum nuotraukose. Nuvažiuoti baltai – ne lygis. Ir balta gadinsiu bendras nuotraukas.

„Pasiimk plaukų tiesintuvą, garbanotuvą, visą kosmetiką ir skirtingus kvepalus dienai ir vakarui“, – moko mane, nepatyrusią atostogautoją, draugės. Bliamba, aš ruošiausi pasiimti kepurę ir plaukų gumytę, naivuolė.

Asmeninio archyvo nuotr. /Skaiva Jasevičiūtė su mylimais augintiniais taksais
Asmeninio archyvo nuotr. /Skaiva Jasevičiūtė su mylimais augintiniais taksais

Mano lagaminas atrodo taip, lyg išvažiuočiau mėnesiui, o ne savaitei. Tačiau tuo viskas nesibaigia.

Paskambinusi draugė liepia nusipirkti ir pasiimti didelę pripučiamą gulbę arba vienaragį nuotraukoms baseine. „Galima pirkti ir vietoje, bet ten jis kainuos penkis kartus brangiau“, – paaiškina man. Einu pirkti, nes jei visos bus su gulbėmis, aš vėl gadinsiu bendras nuotraukas. Paaiškėja, kad ta gulbė sveria vos ne penkis kilogramus ir tikrai nebetilps į mano nuo visų vakarinių ir klubinių suknelių nebeužsisegantį lagaminą.

Jei maistas man atrodo skanus, aš jį valgau, o ne fotkinu.

Taigi esu siaubingai atsilikus nuo visų atostogų madų. Man atostogos – tai malonus laikas gulte prie baseino su knyga rankose ir taure gėrimo. Aš nenoriu persirenginėti, demonstruoti madų ir nuolat kelti nuotraukas į socialinius tinklus.

Jei maistas man atrodo skanus, aš jį valgau, o ne fotkinu. Kai man gera ir aš ilsiuosi, aš pamirštu socialinius tinklus visai, nes man atrodo, kad toks ir turi būti poilsis. Ir kai mano draugė atostogų metu tiesia man savo telefoną, prašydama ją nufotografuot, aš jį imu labai nenoriai, nes žinau, kad dabar maždaug pusvalandį reikės dirbti ją fotografuojant, kol ji turės tinkamą vaizdą.

Ir man vis tiek atrodo, kad pats svarbiausias „Like“, uždėtas ant jūsų atostogų nuotraukos, yra jūsų pačių, reiškiantis, kad jūs pailsėjote ir viskas jums patiko. Tikriausiai dėl šios priežasties iš manęs niekada neišeis gera „influencerė“.

Gerų jums atostogų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką