Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 20d. 18:02

Skaiva: tos moterys visai nežino, ko nori, arba Svajonės, kurios išsipildo ir visai nedžiugina

Skaiva Jasevičiūtė Ypatingos
Asmeninio albumo nuotr. / Skaiva Jasevičiūtė

Šių metų pradžioje man teko kalbėtis su senovine kinų 5 elementų teorija paremtos asmenybių tipologijos žinove ir praktike. Naujos įdomios patirtys ir pažintys man visada įdomios, o ypač kai aptarinėjama yra mano pačios asmenybė. Ir šio pokalbio metu ji netikėtai manęs paklausė: „Ar tau dažnai nutinka taip, kad tavo norai ir mintys materializuojasi?“

Ji pataikė labai tiksliai – visą savo gyvenimą susiduriu su tuo, kad mano norai pildosi. Atrodo, tai nuostabus dalykas, ar ne? Bet, deja, kai tavo svajonė išsipildo, tu pamatai, kad tai gal ne visai buvo svajonė. Arba kad svajoti reikėjo šiek tiek aiškiau ir su detalėmis.

Na, tarkim, pavyzdys – prieš daugiau nei dešimt metų aš vis garsiai pasvajodavau, kad labai norėčiau vyro, kuris mylėtų šunis kaip aš, kuris augintų taksų veislės kalę ir mūsų hobis būtų bendras. Sėdėdavau ir svajodavau, kaip šauniai mes kartu augintume šunis, turėtume bendrą laisvalaikį ir mėgautumėmės gyvenimu.

Ir ką jūs sau manot – radau tokį vyrą. Viskas buvo kaip mano svajonėse, idealiai, išskyrus vieną mažą „bet“ – jis manęs tiesiog netraukė kaip vyras. Atrodo – imk, svajonė ant lėkštutės paduota, bet vat nesinori kažkodėl.

Svajojau apie vyrą, kuris mylėtų šunis. Radau. Išskyrus vieną „bet“ – jis manęs tiesiog netraukė kaip vyras

Po to karto mano svajonės apie vyrus tapo nukreiptos kiek kita linkme – kad jis mane mylėtų ir gerbtų, ir kad aš tai jausčiau atgal. Užtenka ir tiek, tiek to jau tie taksai.

Tas pats ir su darbais, kažkada svajojau apie labai rimtas pareigas ir labai didelį atlyginimą. Neilgai trukus tai gavau. Tada supratau, kad labai rimtos pareigos reikalauja labai rimto darbo ir labai daug laiko, kurį turi tam darbui skirti, nes didelis atlyginimas niekam nemokamas veltui. Tada vėl turi galvoti, ar didelis atlyginimas vertas to streso, kurį kasdien patiri, o gal visgi geriau šiek tiek mažiau pinigų, bet daugiau laisvo laiko sau.

Svajoti yra viena, o realybėje suvokti svajonės mąstą – visai kas kita. Kiek daug visi girdėjome istorijų apie tai, kad laimėti dideli pinigai visai neatneša laimės, jie padeda susipykti su artimaisiais, pasukti blogu keliu, galų gale kažkaip per greitai baigiasi – o laimėti loterijoje juk daugumos mūsų svajonė.

Ir tikrai aš nesu vienintelis žmogus, kuris nebuvo labai laimingas, kai išsipildė jo svajonė. Pažįstama visada labai norėjo labai gražaus išoriškai vyro. Tokio vos ne manekeno, su kuriuo ir vaikai būtų labai gražūs. Rado tokį, ištekėjo. Po vestuvių suprato, kad jos vyras puikiai žino, kad yra gražus ir traukia moteris, ir tai traukai pats negali atsispirti. Neištikimybė tapo jų skyrybų priežastimi.

Kita draugė svajojo gyventi ten, kur labai šilta. Emigravo. Po pusmečio grįžo, nes negalėjo gyventi kartu su gyvatėmis, vorais ir kitais tropiniais padarais, kurių gausu šilto klimato šalyje.

Kiek daug visi girdėjome istorijų apie tai, kad laimėti dideli pinigai visai neatneša laimės, jie padeda susipykti su artimaisiais, pasukti blogu keliu – o laimėti loterijoje juk daugumos mūsų svajonė

Bet grįžkime prie senovinės kinų 5 elementų teorija paremtos asmenybių tipologijos žinovės. Ji tada mane patikino, kad labai dažnai mūsų norai įgauna materiją, tik va tie mūsų norai nebūna iki galo apgalvoti ir pasverti. Mes pačios dažnai iki galo nežinome, ko norime. Čia kaip tame populiariame meme: „Kas mes? Moterys! Ko mes norim? Nežinom! Kada mes to norim? Dabar!“

Tačiau tai nereiškia, kad mes turėtume nustoti svajoti. Jokiu būdu ne! Svajonės varo mus į priekį. Tik svajokime labiau apgalvotai ir su daugiau detalių. Detalės, pasirodo, yra labai svarbios.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

02:50
14:56
00:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką