TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šmeižto byloje iš Editos Daniūtės-Vasiliauskienės reikalaujama viešo atsiprašymo ir kompensacijos

Edita Daniūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Edita Daniūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienio rytą Vilniaus apylinkės teisme teisėja Natalija Daškovienė pradėjo parengiamąjį posėdį bylos, kurioje minimas šokėjos, Europos čempionės Editos Daniūtės-Vasiliauskienės vardas. Moteris kartu su šokėjais – Sergejumi Makarovu, Ronaldu Kirveliu, Živile Kučauskiene, Juozu Aleksandravičiumi – kaltinami dėl orumo įžeidimo ir šmeižto.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Trečiadienio rytą į bylos posėdį, kuris prasidėjo 9 valandą, atvyko ieškovai Dalia Samajauskaitė ir Viktoras Šrubokas bei jų atstovas Arūnas Petrauskas. Viena iš atsakovių, Edita Daniūtė-Vasiliauskienė, posėdyje nepasirodė. Teisme jai atstovavo vyras, advokatas Mindaugas Vasiliauskas. Šis posėdis buvo parengiamasis ir buvo tikimasi, kad abi pusės susitaikys bei ras bendrą konflikto sprendimą. Tačiau to padaryti nepavyko, nes šalių netenkino viena kitai iškeltos sąlygos.

„Nepavyko susitaikyti, todėl prašome teismo pereiti prie teisminio nagrinėjimo“, – teisėjos N.Daškovienės trečiadienį prašė ieškovo advokatas. Atsakovo atstovai Mindaugas Vasiliauskas, Andrius Būdvytis ir Dagnė Daukantaitė sutiko dėl to, kad būtų pradėtas teisminis bylos nagrinėjimas.

D.Samajauskaitė: „Praradome narių ir buvo sugadinta mūsų reputacija“

„Manau, kad teiginiai yra neteisingi ir neatitinka tikrovės. Vieni treneriai dirba pas vienus, kiti pas kitus, vaikai pereina iš vieno klubo į kitą. Tai yra normalus dalykas mūsų praktikoje. Dirbau pas Živilę Kučauskienę, po kurio laiko įkūriau savo studiją „Da Vi“ ir dalis vaikų pareiškė norą mokytis pas mane ir pereiti į mano studiją. Juokingiausia, kad tarp sąrašo žmonių, kuriuos neva perviliojau, yra mano brolio dukra, mano dukterėčia. Aš niekada niekam neskambinau ir neprašiau, kad pereitų. Gavome kreipimasis iš Lietuvos sportinių šokių federacijos dėl neetiško trenerio elgesio varžybų metu, dėl to buvo suspenduota mūsų veikla mėnesiui.

Dalia Samajauskaitė
Dalia Samajauskaitė

Niekas mums neįteikė to kreipimosi, niekas neišklausė mūsų ir neprašė pasiaiškinti. Po trijų savaičių buvo leista pradėti veiklą, viskas buvo gerai, bet praėjusį trečiadienį be jokios priežasties, be jokių pažeidimų, kurie būtų raštiškai užfiksuoti, vėl buvome pašalinti iš Lietuvos sportinių šokių federacijos. Vaikai norėjo dalyvauti varžybose, o jų anketos buvo anuliuotos. Buvome neoficialiai pašalinti, todėl įvykio aplinkybės verčia mane elgtis kitaip – išsakyti savo poziciją teisme. Praradome narių, per tą laiką mūsų reputacija buvo sumenkinta“, – kalbėjo Dalia Samajauskaitė.

„Federacijos sprendimą apskundžiau apeliacinei komisijai. Ji jį atmetė“, – teigė D.Samajauskaitė. Anot jos, kiekvieną kartą, jei mokiniai keičia trenerius, reikia gauti sutikimą iš buvusiųjų arba gauti antspaudą iš Lietuvos sportinių šokių federacijos. Niekas negali savavaliauti ir pereiti, kada nori, todėl, D.Samajauskaitės teigimu, ji pati neperviliojo mokinių, o jie patys apsisprendė.

D.Samajauskaitė teigė, kad ne tik buvo sugadinta jos įkurtos studijos reputacija, bet ir ji patyrė stresą, jos gyvenimą kartino neigiamos emocijos. Anot jos, 2011 metais įkurtoje studijoje šokti pradėjo 30 mokinių. Šis skaičius augo iki kreipimosi į teismą. Tuomet joje mokėsi 141 mokinys, prasidėjus teismams, mokinių sumažėjo, šiuo metu mokosi tik 100.

„Mano reputacija buvo sugadinta, jaučiausi pažemintas. Nieko blogo nedariau, o apie mane tokius dalykus sako“, – savo poziciją šioje byloje išdėstė ieškovas Viktoras Šrubokas.

Arūnas Petrauskas, Dalia Samajauskaitė ir Viktors Šruboks
Arūnas Petrauskas, Dalia Samajauskaitė ir Viktoras Šrubokas

Liudininkų parodymai

Trečiadienio popietę teisėja išklausė bylos liudytojų parodymus. Vienas iš jų,  šokių klubo „Juventus“ treneris Sergejus Makarovas teigė nesuprantąs, kodėl visas šis dalykas pasiekė teismą. „Nemanau, kad mes skelbėme neigiamus duomenis apie juos. Kreipėmės į LSŠF dėl to, nes norėjome, kad viskas vyktų pagal taisykles. Buvo daug pokalbių su kolegomis: ne tik su tais, kurie pasirašė, bet ir kitais žmonėmis – teisėjais, treneriais ir tėveliais. Mane asmeniškai tai palietė – mokiniai paliko šokių studiją. Kai iš kalbos išėjo, kad daug žmonių tai patyrė, sužinojome daugiau aplinkybių, tuomet nusprendėme pasidomėti „Da Vi“ šokančiais vaikais. Buvo išanalizuotas licencijuotas vaikų sąrašas ir patikrinome, kurie vaikai šoko ir kurie atėjo iš kitų klubų. Mano klubo vaikai sudarė nemažą mokinių dalį, kuri perėjo į „Da Vi“. 18 vaikų išėjo. Būna praktikoje, kad susipykstama dėl vieno ar dviejų vaikų, bet greitai tas konfliktas pamirštamas ir atleidžiamas. Nemanau, kad tai yra sveika konkurencija šiuo atveju“, – teigė Sergejus Makarovas.

Rolandas Kirvelis
Ronaldas Kirvelis

„Paprasčiausiai yra nerašyta etika, kaip bendrauti su kolegomis. Aš, tiek metų atidirbęs, prieinu prie teisėjų ir gražiai bendrauju su jais, o V.Šrubokas neetiškai elgdavosi kai kuriose mano matytose situacijose. Jis pasišaipydavo iš pasakytų pastabų per varžybas. Ir tėvai buvo pakurstomi, kad reaguotų į teisėjų pastabas“, – kalbėjo Ronaldas Kirvelis.

Skundas sportinių šokių federacijai

E.Daniūtę-Vasiliauskienę į teismą padavė jos kolegė šokėja, šokių studijos „Da Vi“ trenerė  Dalia Samajauskaitė, mat Edita ir dar keturi garsūs šokėjai apkaltino D.Samajauskaitę vaikų kankinimu ir šokėjų iš kitų klubų viliojimu pas save. Apie šį konfliktą plačiau jau rašė portalas 15min.lt.

Būtent tai Europos čempionė apskundė sportinių šokių federacijai. Dėl to D.Samajauskaitė buvo diskvalifikuota iš visų varžybų. D.Samajauskaitė pasijuto apšmeižta. Todėl kreipėsi į teismą praėjusių metų lapkričio mėnesį, prašydama 75 tūkst. litų kompensacijos ir  E.Daniūtės-Vasiliauskienės bei kitų šokėjų viešo atsiprašymo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką