TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Šmeižtu kaltinamai Editai Daniūtei-Vasiliauskienei nepavyko susitaikyti su šokių studijos trenere

Edita Daniūtė
Mariaus Žičiaus nuotr. / Edita Daniūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienio popietę Vilniaus apylinkės teisme teisėja Natalija Daškovienė toliau tęsė civilinės bylos nagrinėjimą, kurioje minimas šokėjos, Europos čempionės Editos Daniūtės-Vasiliauskienės vardas. Moteris kartu su šokėjais – Sergejumi Makarovu, Ronaldu Kirveliu, Živile Kučauskiene, Juozu Aleksandravičiumi – kaltinami dėl orumo įžeidimo ir šmeižto.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Į pirmadienio posėdį atvyko ieškovai Dalia Samajauskaitė ir Viktoras Šrubokas bei jų atstovas Arūnas Petrauskas. Nė vienas atsakovas teisme nepasirodė, jiems posėdyje atstovavo Mindaugas Vasiliauskas, Nerijus Stukas ir Dagnė Daukantaitė.

Prieš posėdį M.Vasiliauskas ir N.Stukas teisėjai pateikė prašymą prijungti prie bylos prašymus dėl teisinių išlaidų priteisimo.

Pirmadienio posėdžio metu atstovai pasakė savo baigiamąsias kalbas. „Ieškinys yra pagrįstas ir visiškai tenkintinas. Visa informacija, kurią paskleidė atsakovai, neatitinka tikrovės, sumenkino dalykinę ieškovų reputaciją“, – teigė A.Petrauskas. Jis pridėjo: „Iš pradžių buvo siekiama prisiteisti 75 tūkst. neturtinės žalos, tačiau vėliau suma buvo sumažinta ir buvo noras susitaikyti, tačiau nesėkmingai.“

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Arūnas Petrauskas
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Arūnas Petrauskas

Su jo pozicija nesutiko atsakovų atstovai ir prašė teismą ieškinį atmesti, nes jame nėra teisinio pagrindo. „Nebuvo įrodyta, kad sumenko ieškovų dalykinė reputacija. Priešingai, byloje yra duomenų, kad kolegos ir aplinkiniai kaip tik buvo susidarę neigiamą įvaizdį apie ieškovus. Vieną iš ieškovų jie įvardijo kaip etikos normų nesilaikantį trenerį. Ieškovai nesivargino nurodyti, kokiais kriterijais vertinant buvo nurodyta suma už žalą. Jie pasirinko 5 tūkst. ieškinį, nes tokia suma buvo nustatyta panašioje byloje. Prašau teismo atmesti atsakovui mestus kaltinimus ir iš ieškovų priteisti išlaidas atsakovams už teismo išlaidas“, – posėdyje teigė D.Daukantaitė.

Teisėja, išklausiusi atstovų baigiamųjų kalbų, paskelbė pertrauką ir sprendimą ketina skelbti kovo pabaigoje.

Bandymas susitaikyti buvo nesėkmingas

Portalas Žmonės.lt primena, kad sausio mėnesį vyko parengiamasis posėdis ir buvo tikimasi, kad abi pusės susitaikys bei ras bendrą konflikto sprendimą. Tačiau to padaryti nepavyko, nes šalių netenkino viena kitai iškeltos sąlygos. Tuomet buvo paprašyta pradėti teisminį bylos nagrinėjimą, kurį teisėja N.Daškovienė patenkino.

„Manau, kad teiginiai yra neteisingi ir neatitinka tikrovės. Vieni treneriai dirba pas vienus, kiti pas kitus, vaikai pereina iš vieno klubo į kitą. Tai yra normalus dalykas mūsų praktikoje. Dirbau pas Živilę Kučauskienę, po kurio laiko įkūriau savo studiją „Da Vi“ ir dalis vaikų pareiškė norą mokytis pas mane ir pereiti į mano studiją. Juokingiausia, kad tarp sąrašo žmonių, kuriuos neva perviliojau, yra mano brolio dukra, mano dukterėčia. Aš niekada niekam neskambinau ir neprašiau, kad pereitų. Gavome kreipimąsi iš Lietuvos sportinių šokių federacijos dėl neetiško trenerio elgesio varžybų metu, dėl to buvo suspenduota mūsų veikla mėnesiui“, – posėdžio metu teigė „Da Vi“ trenerė  Dalia Samajauskaitė.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Dalia Samajauskaitė
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Dalia Samajauskaitė

Skundas sportinių šokių federacijai

E.Daniūtę-Vasiliauskienę į teismą padavė jos kolegė šokėja, šokių studijos „Da Vi“ trenerė  Dalia Samajauskaitė, mat Edita ir dar keturi garsūs šokėjai apkaltino D.Samajauskaitę vaikų kankinimu ir šokėjų iš kitų klubų viliojimu pas save. Apie šį konfliktą plačiau jau rašė portalas 15min.lt.

Būtent tai Europos čempionė apskundė sportinių šokių federacijai. Dėl to D.Samajauskaitė buvo diskvalifikuota iš visų varžybų. D.Samajauskaitė pasijuto apšmeižta. Todėl kreipėsi į teismą praėjusių metų lapkričio mėnesį, prašydama 75 tūkst. litų kompensacijos ir  E.Daniūtės-Vasiliauskienės bei kitų šokėjų viešo atsiprašymo.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Teismo posėdis
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Teismo posėdis

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką