Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sniego pusnys – rojus žiemos sportą dievinančioms Lietuvos žvaigždėms

Linas Adomaitis (centre) su bičiuliais
Asmeninio archyvo nuotr. / Linas Adomaitis (centre) su bičiuliais
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje pagaliau gausiai pasnigus džiaugsmą pajautė žiemos sporto mėgėjai – išsitraukę apdulkėti spėjusias slides ir snieglentes daugelis patraukė aukštesnių kalvų link. Žiemos sportui neabejingos pasirodė ir šalies žvaigždės.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Aktorius Giedrius Savickas tikina slides ištraukęs dar rugsėjo mėnesį, nuvykęs į Druskininkuose atsidariusią Sniego areną. „Ten stengiuosi apsilankyti kaip įmanoma dažniau. Tik pastaruoju metu, deja, negaliu leisti sau šio malonumo – turiu problemų su stuburu. Tačiau jau kovo mėnesį planuoju kelionę į užsienį, kur tučtuojau trauksiu snieglentę, o vėliau – vėl į Druskininkus!“ – entuziazmu trykšta aktorius.

Kur vyks slidinėti pavasarį, G.Savickas tikino dar nežinąs. „Kol kas tik svarstome, dar mąstome, tačiau juk viskas paprasta – sėdi į automobilį, susimeti reikiamus daiktus ir pirmyn!“ – sako aktorius. Vyras tikina, kad kalnai jam teikia itin didelį malonumą. „Žiemą važiuojam į kalnus su draugais slidinėti, vasarą su drauge po kalnus laipiojome. Žinoma, slidinėjimas – itin didelis malonumas, tačiau man svarbiausia būti kalnuose!“

Snieglentę derins su… kaitu!

G.Savickas pasakoja anksčiau žiemos sportui rinkęsis slides, tačiau ilgainiui išdrįsęs užlipti ir ant snieglentės. „Turiu tokią mintį – kadangi šiek tiek kaituoju, labai noriu išbandyti snieglentę ir kaitą vienu metu!“ – stebina aktorius. Vis dėlto vyras savęs ekstremalu nelaiko. „Nekišu galvos kur papuola, o ką nors darydamas visada palieku sau šansą išsigelbėti. Mano toks gyvenimo būdas – aš nesiekiu ypatingų rezultatų, tiesiog mėgaujuosi – taip gera yra kur nors važiuoti, sportuoti… O ir sportuojantys žmonės atrodo geresni. Susiduri kalnuose su kuo nors, visad pasiūlo padėti“, – tikina G.Savickas.

Jau šešerius metus slidinėjantis aktorius nelaiko savęs profesionalu, tačiau tikina, kad visko galima išmokti, tereikia stengtis. Paklaustas, ar yra patyręs traumų, G.Savickas prisiminė tik vieną atvejį. „Prieš dvejus metus taip smarkiai susimušiau šonkaulius, kad tik vieną dieną ir teko paslidinėti. Tačiau stengiuosi vengti rizikos – nesu nutrūktgalvis“, – teigė jis.

Traumų nebijo

Gytis Šapranauskas, paklaustas, ar Lietuvoje taip gausiai pasnigus ketina traukti slides, tikino, kad jos nė nebuvo niekur padėtos. „Juk yra Druskininkų sniego trasa, ir dar po stogu!“ – entuziastingai atsiliepė vaikinas, į šią trasą besistengiantis užsukti bent kartą per savaitę.

Negalėdamas nuvykti į Druskininkus, G.Šapranauskas randa išeitį. „Gyvenu Antakalnyje, tad čia pilna vietos, kurią galima išnaudoti slidinėjimui – kartais net patys pasidarom trasas, imam snieglentes ir čiuožiam!“ Vis dėlto snieglenčių mėgėjas bent kartą per metus stengiasi nuvykti paslidinėti ir į užsienį. „Šįmet planuojame vykti į Austriją“ – atviravo jis. Pats G.Šapranauskas save laiko užkietėjusiu snieglentininku. „Renkuosi snieglentę, nes noriu atlikinėti įvairius triukus. Slidės man patinka tik norint čiuožti itin greitai“, – pasakoja jis.

Asmeninio archyvo nuotr./Gytis `apranauskas atlieka triuką su snieglente
Asmeninio archyvo nuotr./Gytis Šapranauskas atlieka triuką su snieglente

Vaikinas slidinėja jau aštuonerius metus, ketverius iš jų naudojasi nuosava įranga. Iki šiol G.Šapranauskas jau slidinėjo Italijoje, Prancūzijoje, Austrijoje, Lichtenšteine, Šveicarijoje. Prabilęs apie patirtas traumas, vaikinas tikina patyręs ne vieną. „Praėjusiais metais buvau susilaužęs ranką, o dar visai neseniai Druskininkuose pasitempiau koją. Tačiau tai manęs nesustabdo – tai tik sustiprina! Gavęs traumą supranti, kokią klaidą padarei, ir stengiesi iš jos pasimokyti.“

Druskininkų Sniego arena nedomina

Priešingai nei G.Savickas ir G.Šapranauskas, snieglente čiuožinėti mėgstanti Daina Bosas tikino Druskininkų sniego trasa nesidominti. „Kasmet kartu su šeima važiuojame slidinėti į užsienį. Kadangi visi šeimos nariai renkasi snieglentes, Lietuvoje slidinėti net nebandome – nemanau, kad čia turime tinkamų sąlygų. Lietuvoje nėra nei kalnų, nei gerų trasų“, – svarsto moteris. 

Nors Druskininkuose pati ir nespėjo apsilankyti, D.Bosas pasitiki vaikų atsiliepimais. „Iš vaikų pasakojimų supratau, jog nė nėra verta ten važiuoti – jie tikino ilgiau prastovėję eilėje prie trasos, nei čiuožinėję. Manau, kad žmonėms, kurie moka slidinėti ir yra išlepinti užsienio trasų: Italijos, Šveicarijos ar kitų kraštų – tokiose trasose ir nėra ką veikti“, – nuomonę reiškė moteris. Vos sulaukusi pavasario ji kartu su šeima žada išvykti į Italiją.

Jau septynerius metus slidinėjanti D.Bosas savo jėgas vertina realistiškai. „Tikrai nesu profesionalė – slidinėti keliaujame vos kartą per metus, taigi tapti specialistu ir nėra įmanoma. Kitaip yra su mano vaikais – jie jaunesni, imlesni, geriau ir čiuožia. Nors ir aš pati snieglentę valdau visai neblogai, tačiau nesiryžtu lygintis su vaikais ar vyru Antanu – jie gerokai mandresnis už mane, šiuo klausimu šiek tiek atsilieku“, – teigia ji.

Paklausta, ar besilankydama kalnuose ji yra patyrusi traumų, D.Bosas tikina paragavusi tik skausmingų nukritimų, o jokių ekstremalių triukų nė nemėginanti atlikti. „Tokiems kaip aš įvairūs triukai baigiasi ligoninėje, sugipsuotom kojom ir rankom“, – šmaikštauja moteris, slidinėti išmokusi prisijungusi prie Antano Boso šeimos.

Asmeninio archyvo nuotr./Daina Bosas (kairėje) su aeima
Asmeninio archyvo nuotr./Daina Bosas (kairėje) su šeima

Lietuvoje slidinėti nesiryžta penkerius metus snieglente čiuožinėjantis dainininkas Linas Adomaitis. „Man reikia ilgų trasų, didelių kalnų, todėl kasmet stengiuosi bent savaitei išvykti į užsienį“, – pasakoja atlikėjas. Vyras labai apgailestauja, jog šiais metais į kalnus jam nepavyks išvykti. „Dar liūdniau pasidaro, kai draugai pasakoja apie savo planus paslidinėti, o aš negaliu“, – apgailestauja jis.  

Pasirinkimą čiuožinėti snieglente, o ne slidėmis, dainininkas priėmė kartu su draugais. „Dar prieš penkerius metus, kai su bičiuliais pirmąkart vykome slidinėti, išsikėlėme tikslą išmokti čiuožti snieglentėmis. Tąkart labai „užsikabinau“, todėl slidės ir nebetraukia. Nors vaikystėje kartu su tėčiu lankydavomės Ąžuolyne – ten čiuoždavome slidėmis“, – pasakoja L.Adomaitis. Iki šiol nuo traumų sugebėjęs išsisukti dainininkas jau yra slidinėjęs Italijoje, Bulgarijoje, Norvegijoje. 

Grįžo iš atostogų

Ką tik iš Italijos į Lietuvą sugrįžo ir čia slidinėjęs aktorius Audrius Bružas – 15min.lt su juo susisiekė vyriškiui bebūnant kalnuose. Jau šeštus metus slidinėjantis aktorius Italijoje praleido savaitę.

Nors slidėmis nuo kalnų viršūnių A.Bružas leidžiasi jau ilgą laiką, profesionalu savęs nelaiko. „Nesu ekspertas, tačiau jau čiuožinėju per tramplinus ir draugas mane filmuoja“, – džiaugiasi iki šiol traumų nepatyręs aktorius.

Druskininkų trasoje A.Bružas dar nespėjo apsilankyti, tačiau Lietuvoje slidinėti norėtų pabandyti. „Praėjusiais metais lankėmės Liepkalnyje, tačiau visai nebuvo sniego, o ir prieš išvažiuojant į Italiją sniego Vilniuje taip pat nebuvo. Dabar tik girdėjau, kad nemenkai pasnigo, taigi gal reikės pračiuožti“, – svarstė aktorius.

Asmeninio archyvo nuotr./Linas Adomaitis
Asmeninio archyvo nuotr./Linas Adomaitis

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką