Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 24d. 06:34

Sunkiai sergančiam Andriui Kulikauskui kolegos muzikantai rengia paramos koncertą „Būn tep“

Andrius Kulikauskas
Festivalio organizatorių nuotr. / Andrius Kulikauskas

Kompozitorius, muzikantas ir aranžuotojas, legendinio „Dainos teatro“ įkūrėjas Andrius Kulikauskas (66) serga sunkia liga, tačiau jo kasdienybę bent šiek tiek gali palengvinti kiekvienas jo kūrybos gerbėjas. Plungiškių draugija suvienijo gyvenimo bendražygius ir rengia paramos koncertą „Būn tep“, kuris įvyks lapkričio 11 d. Vilniuje.

Vienas renginio organizatorių, Plungiškių draugijos valdybos narys Gintaras Bagužis 15min pasakojo, kad subūrė muzikantus, kurie vienaip ar kitaip yra susiję su A.Kulikausku ir jo kūryba. Visi jie susirinkusiems svečiams dovanos nepamirštamą koncertą, o svečiai, nusipirkę bilietą į renginį, prisidės prie A.Kulikausko gerovės.

„Iškėlėme tokią idėją, kad būtų galima padaryti koncertą ir paremti Andrių, kuris serga sunkia liga. Muzikantams apskritai yra sunku – kai jie groja, tuomet iš to uždirba, bet kai negali groti, išgyventi tampa labai sudėtinga. Visi, kuriuos kvietėme dalyvauti, sutiko nemokamai skirti vakarą Andriui. Kiek žmonių ateis, tiek surinksim lėšų, kurias atiduosime Andriui. Džiaugiuosi, kad jis ir pats sutiko, jog būtų rengiamas toks vakaras. Tuo pačiu mes norime parodyti, kad mūsų visuomenė tampa geresnė ir mes galime vienas kitam padėti, neprašydami jokių honorarų“, – 15min pasakojo G.Bagužis.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Andrius Kulikauskas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Andrius Kulikauskas

G.Bagužis teigė, kad šiuo metu A.Kulikauskas yra namuose ir, jei leis sveikata, paramos koncerte dalyvaus ir pats.

„Viskas priklauso nuo jo sveikatos. Jis pats sakė, kad jeigu tik galės, būtinai atvyks“, – sakė G.Bagužis.

„Vilnius jazz“ archyvo nuotr./Petras Vyšniauskas
„Vilnius jazz“ archyvo nuotr./Petras Vyšniauskas

Šios idėjos autorius yra garsusis saksofonininkas prof. Petras Vyšniauskas, kuris, kaip pats teigia, su A.Kulikausku bičiuliaujasi jau bene 50 metų.

„Abu esame plungiškiai, pažįstu jį nuo senų laikų. Labai daug kartu grojome, koncertavome. Andrius yra nepaprastai talentingas žmogus. Jis puikus kompozitorius, artistas, muzikantas. Jo kūryba yra labai jautri, jis renkasi galingus tekstus, o jo muzika visada mane labai žavėjo. Andrius yra nepaprastai gabus žmogus ir tai atsispindi jo biografijoje.

Džiaugiuosi, kad susivienijo ne tik Žemaitijos muzikantai, kuriems jis rašė dainas ar su kuriais yra grojęs, bet mielai sutiko dalyvauti ir kiti atlikėjai, su kuriais jis bendrauja Vilniuje“, – pasakojo P.Vyšniauskas.

VIDEO: Andrius Kulikauskas ir Grupė - Būn Tep

Koncerte dalyvaus ir aktorė Nijolė Narmontaitė, kurią su A.Kulikausku sieja labai artimas kūrybinis ryšys.

„Jeigu yra draugeliai, kur kiekvieną situaciją gali suprasti labai panašiai, tai aš jį galiu pavadinti labai geru draugeliu. Mus labiausiai vienija du spektakliai. Vienas iš jų yra Valstybiniame Vilniaus Mažajame teatre rodytas spektaklis „SELAVY!“, kurį vaidinome kartu gal aštuonerius metus. Antras – Telšių Žemaitės dramos teatro ir vaikų ir jaunimo teatro studijos SAVI spektaklis „Muotinuoms, ciuociems, babūniems ir mergelkuoms“. Abiejuose spektakliuose Andrius yra kaip jungiamoji muzikinė siela, kuri kūrė visą atmosferą. Kas įdomiausia, abiejuose spektakliuose yra momentai, kuriuose atsiskleidžia jo, kaip mano tėvo, linija.

„SELAVY!“ spektaklyje dainuojame dukros ir tėvo duetą, o „Muotinuoms, ciuociems, babūniems ir mergelkuoms“ jis yra tėvas, kuris išvežamas į Sibirą, o dukrai palieka savo šilumą, apgobdamas ją švarku. Dėl to mes su Andriumi turime labai daug spektaklinės šilumos“, – pasakojo N.Narmontaitė.

N.Narmontaitė sako, kad draugeliais su A.Kulikausku tapo po ilgų ir labai įsimintinų kelionių traukiniu iš Vilniaus į Telšius.

Monikos Svėrytės nuotr./Nijolė Narmontaitė
Monikos Svėrytės nuotr./Nijolė Narmontaitė

„Stovėdavome tuščioj stoty arba perone, traukinys atvažiuoja iš toli, o mes susitraukę stovime šaltyje ir laukiame atvykstančio traukinio. Šios kelionės man priminė senus laikus, nes kokius 25 metus nebuvau išvis traukiniu važiavusi. Tie važinėjimai į Telšius mus labai suvienijo. Dažnai susiskambiname, aptariame naujus projektus, planuose turime daug gražių dalykų, naujų dainų. Kai kalbamės, aš jį visą laiką vadinu tete, o jis visada mane vadina mažylieli. Aš su savo vos ne dvimetriniu ūgiu pasijaučiu tokia maža dėl šio jaukaus ir šilto kreipinio...“ – šypsojosi N.Narmontaitė.

Plungiškių draugijos puslapyje pasirodžiusiame skelbime visi kviečiami į A.Kulikausko paramos koncertą, kuriame dalyvaus Petras Vyšniauskas, Neda, Olegas Ditkovskis, Andrius Kaniava, Nijolė Narmontaitė ir „C'est La vie“ grupė, Juozas Milašius, Martynas Kuliavas, Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius, Aurelijus Globys, Saulius Bareikis, Justė Kazakevičiūtė, Vytautas Rumšas, „Kuli family“ (grupė, gimusi po Andriaus sparneliu su „Keistuolių“ ir „Atviro rato“ aktoriais).

Negalintys dalyvauti koncerte raginami prisidėti kitais būdais.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Andrius Kulikauskas
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Andrius Kulikauskas

„Visi plungiškiai ir ne tik! Visi, kurie neabejingi maestro, Plungės garbės piliečio, Andriaus Kulikausko talentui, maloniai kviečiami į Plungiškių draugijos organizuojamą Paramos koncertą „Būn tep“, kuris įvyks lapkričio 11 d. 19 val., Vilniuje, „Legendos klube“. Bilietus platina ir koncertą remia „Tiketa“. Pinigai, gauti už bilietų pardavimą, bus skirti Andriui Kulikauskui, sergančiam sunkia liga, paremti. Tie, kurie neturės galimybių dalyvauti paramos koncerte, yra kviečiami aukoti, pervedant į Plungiškių draugijos sąskaitą LT084010043000045047. Visiems didelis ačiū už palaikymą ir supratimą“, – rašoma Plungiškių draugijos feisbuko paskyroje.

Bardai.lt pateikia dalį ryškios A.Kulikausko biografijos. Andrius – žemaitis, žinomas kompozitorius ir atlikėjas, gimęs 1952 m. Jis buvo populiariojo aštuntojo dešimtmečio estradinio ansamblio „Vilniaus aidai“ vadovas ir muzikantas. Vėliau su Vytautu Kernagiu įkūrė garsųjį „Dainos teatrą“.

Vytauto Kernagio fondo archyvo nuotr. /Vytautas Kernagis (kairėje) ir Andrius Kulikauskas
Vytauto Kernagio fondo archyvo nuotr. /Vytautas Kernagis (kairėje) ir Andrius Kulikauskas

A.Kulikauskas kuria muziką filmams ir spektakliams, dažnai talkina autorinių dainų atlikėjams, akompanuoja ir aranžuoja dainas. Pastaruoju metu daug koncertuoja vienas, drauge su Sauliumi Bareikiu arba aktorių trupe „Atviras ratas“ (programa „Kuli family“).

2008 m. pasirodė pirmoji A.Kulikausko sudaryta dainų knyga „Pašėlęs vėjas“, skirta ne tik vaikams. Nors knygoje vaikiškų dainų rinkinys su natomis ir akordais gitarai, kompozitoriaus nuomone, tai rimti kūriniai, skirti tiek vaikui, besimokančiam groti gitara ar fortepijonu, tiek Muzikos akademijos studentui. Prie knygos pridėtoje kompaktinėje plokštelėje yra kompozitoriaus naujai įgrota ir įrašyta fonograminė muzika devyniolikai knygoje esančių dainų. 2009 m. A.Kulikauskui atiteko Vytauto Kernagio vardo gitara.

Diskografija: „Tu paklausyk“ (2002), „Vakaro melancholija“ (2006), „Pašėlęs vėjas. Grokite su Andriumi Kulikausku“ (2008), „Visas aš (beveik)“ (2012).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:38
07:04
00:24

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką