Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 15d. 10:59

Natalijos Bunkės namuose – mokslo metų laukimas: vasaros užduočių ruošimas ir Kristupo mokyklos ilgesys

Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu ir Kristina Ivanova
Asmeninio albumo ir 15min nuotr. / Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu ir Kristina Ivanova

Vasarai einant į pabaigą bei po truputį jaučiant rudens šaltuką, mokiniai kraunasi kuprines ir ruošiasi pradėti naujus mokslo metus. Tarp šių mokinių šįmet į trečią klasę eina ir atlikėjos Natalijos Bunkės (37) sūnus Kristupas (8), kuris jau dabar nekantrauja pamatyti klasės draugus bei mylimą mokytoją. Visgi atlikėja prisipažįsta, kad ne tik jos sūnus dar nespėjo atlikti visų vasarai skirtų užduočių, bet ir ji iki galo savųjų neįvykdė.

Prieš pat rugsėjo 1-ąją prekybos centrų vitrinos nugula įvairiausiomis mokyklinėmis prekėmis – nuo trintuko, sąsiuvinio iki kuprinės ar rašomojo stalo. Negana to, galima pamatyti ne tik kanceliarinių prekių gausybę, bet ir tėvelių su vaikais būrį. Visi ruošiasi į mokyklą ir tai daro skirtingu metu.

Nuo jų neatsiliko ir Natalija Bunkė, kuri paprastai nesuka galvos ir būtiniausias mokyklos prekes nusiperka iš anksto. Tai ji pradeda daryti iškart po to, kai prekybos centrus užgula kanceliarinių prekių gausa. Tuo metu moteris supranta, kad jau metas ir jai su Kristupu apsipirkti.

„Tiesą pasakius, mokyklinių reikmenų dabar turime labai minimaliai, bet jau reikėtų žiūrėti. Svarbiausia yra pakeisti kuprinę“, – šypsosi Natalija.

Asmeninio albumo nuotr./Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu
Asmeninio albumo nuotr./Natalija Bunkė su sūnumi Kristupu

Vis dėlto atsiranda ir tokių tėvelių, kurie mokyklinėmis prekėmis apsirūpina jau nuo pavasario. Galima pamanyti, kad tokiu būdu bando išvengti didelių eilių prie kasų bei galimai kilsiančių kainų. Tačiau tai atlikėjos negąsdina, ji mano, kad vasaros pradžioje parduotuvėse vyrauja visai kitoks asortimentas.

O ar mokyklinėms prekėms atlikėja skiria daug? Natalija atsako, kad išleidžiamų pinigų suma kiekvienas metais kinta nuo poreikių, tad ir tikslų atsakymą pasakyti sunku. Vis dėlto, kaip sako atlikėja, sūnui reikalingus daiktus tikrai pirksianti.

Ir nors vasarą pramogų Kristupui netrūko, atostogų metu teko atlikti ir ne vieną paskirtą užduotį. Tik, kaip šmaikštavo Natalija, sūnus dar tikrai nespėjęs visko atlikti iki galo, visų savųjų užduočių ji irgi nepadariusi.

Andriaus Kundroto nuotr./Kristupas Bunkus
Andriaus Kundroto nuotr./Kristupas Bunkus

„Tikiuosi, kad iki rugsėjo 1-osios spės, nes jam taip liepta padaryti“, – juokiasi Natalija.

Atlikėja pasidžiaugia, kad sūnus išties atsakingai ruošiasi mokyklai, prie namų darbų noriai sėda pats. Žinoma, pasitaiko atvejų, kai pagalbos prireikia, tuomet pagelbsti ir mama.

„Kai tik reikia, visada padedu. Žinoma, jis neseniai baigė antrą klasę, o, įsivaizduoju, kai jau bus kokioje septintoje ar aštuntoje, bus išties sudėtingiau (juokiasi). Mes dar tik pradinėse, tad užduotys nėra sunkios, pati gali paaiškinti, paskui bus sunkiau. Tiesa, pastaruoju metu pastebėjau, kad truputį jis pritingo, bet turbūt čia normalu“, – smagiai pasakoja Natalija.

Panaši situacija vyravo ir karantino metu – Kristupas noriai vykdė paskirtas namų darbų užduotis.

Asmeninio albumo nuotr./Natalija Bunkė sūnų Kristupą išleidžia į antrą klasę
Asmeninio albumo nuotr./Natalija Bunkė sūnų Kristupą išleidžia į antrą klasę

„Viskas vyko be jokio streso, vaikas pats pasiimdavo kompiuterį, jame viską suprasdavo ir pasidarydavo. Kažkaip nebuvo man jokių problemų su tuo“, – prisimena atlikėja.

Galiausiai vasara eina į pabaigą, o mokyklos šurmulys ir vėl grįžta į visų namus. Ir šįkart teks mokytis ne iš namų. N.Bunkė sako, kad šis laikotarpis, be abejonės, paliečia emociškai ne tik Kristupą, bet ir ją pačią.

„Ir vėl viskas. Mes jį vežiojam iki mokyklos, todėl ir vėl reikės vežioti. Na, žodžiu, man taip pat, kaip ir visoms mamoms. Niekuo nesiskiriu nuo kitų mamų, viskas lygiai taip pat“, – apie artėjančius mokslo metus kalba Natalija.

Tuo metu Kristupas nekantrauja grįžti į mokyklos suolą, labiausiai berniukas pasiilgo mokyklos aplinkos. Net į artėjantį gimtadienį, per kurį jam sukaks devyneri metai, pakvietė ir savo mokyklos mokytoją.

„Šiaip mokyklos jis labai laukia. Pasiilgo savo bendraklasių, mokytojos. Jo gimtadienis rugpjūčio 15 d., tai jis net prašo manęs, sako, mama, ar galiu pakviesti į gimtadienį mokytoją. Tai patys suprantat, kad jis to labai pasiilgo. Savo draugų, savo klasės ir t.t.“, – sako Natalija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

09:46
06:04
19:27

Esports namai

URBAN˙/

Debiutas
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką