Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 19d. 20:09

Susidūrimas su bitėmis širvintiškiui vos nesibaigė tragiškai

Širvintiškį į kapus galėjęs nuvaryti bičių spiečius sutūpė į laukinę obelaitę.
Kęsto Juškos / 15min nuotr. / Širvintiškį į kapus galėjęs nuvaryti bičių spiečius sutūpė į laukinę obelaitę.

Penktadienio popietę pamiške vaikštinėjęs širvintiškis pajuto, kad staiga atsidūrė migruojančio bičių spiečiaus viduryje ir manė, kad šis susidūrimas baigsis itin prastai.

Penktadienio popietę širvintiškis Juozas, kaip įprasta, išėjo pasivaikščioti į Širvintų mišką. Vyriškis pasijuto it siaubo filme, kai vaikštinėjęs pamiške netikėtai išgirdo dūzgimą, ir, kol susivokė, kas vyksta, Juozas jau buvo apsuptas aplink jį zujančių bei ant kūno tupiančių bičių. „Jų buvo tūkstančiai. Tuo metu man atrodė, kad visos skrenda tiesiai į mane. Jos pradėjo tūpti ant rankų. Pagalvojau: gyvas neištrūksiu. Esu alergiškas kai kurių vabzdžių įgėlimams, todėl galvoje sukosi viena mintis: ras ant keliuko sukniubusį“, – 15min.lt vyras pasakojo patirtus išgyvenimus.Širvintiškis Juozas: galvoje sukosi viena mintis: ras ant keliuko sukniubusį.

Širvintiškis netrukus ėmė bėgti, tačiau jam atrodė, kad jis atsidūrė bičių debesyje. Esą kiek bėgo, visur buvo pilną bičių, o suvokęs, kad negali pabėgti, vyras patyrė šoką. „Tik vėliau supratau, kad bėgu būtent ta kryptimi, iš kur visos jos atskrenda. Staigiai apsigręžiau ir ėmiau bėgti priešinga kryptimi“, – pasakojo vyriškis.

Juozui pavyko pabėgti. Vyriškis sakė toliau iš tolo stebėjęs jam neįprastą reiškinį – bičių debesį. „Vienoje vietoje jų buvo tokia didelė koncentracija, kad atrodė it juodas debesis, nusileidęs ant žemės. Tik per stebuklą likau gyvas, galėjo mane visą sugelti“, – kalbėjo širvintiškis.

Vyras 15min.lt žurnalistui parodė laukinę obelaitę, į kurios kamieną sutūpė visos bitės. Žiūrint iš tolo matyti, kad ant obelaitės kamieno pakibęs juodas gumulas. Priėjus arčiau girdisi dūzgimas. 15min.lt pavyko įamžinti bičių spiečių obelaitėje maždaug keturių metrų atstumu nuo medelio.

Artimiausios sodybos gyventojas Zenonas, savo kieme turįs kelis bičių avilius, 15min.lt tikino, kad visi jo aviliai – pilni gyventojų. Esą į obelaitę sutūpusios bitės priklauso ne jam. „Pas mane vakar į avilį vienas spiečius suskrido. Čia, matyt, kito kaimyno bitės. Tik nejudinkit jų, jos išlėkė iš avilio ir sutūpė į medį, po poros trejeto dienų apsiskraidys, apsidairys ir susiras kur miške sau drevę“, – kalbėjo bites laikantis širvintiškis Zenonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:24
00:18
01:17

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką