Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 8d. 22:40

Sviderskytė palieka LNK

Gražina Sviderskytė
15min.lt/ Irmanto Gelūno nuotr. / G.Sviderskytė

Lietuvos žurnalistų sąjungos narė, žinoma žurnalistė, Vinco Kudirkos premijos laureatė Gražina Sviderskytė pirmadienį informavo Žurnalistų sąjungą apie savo sprendimą pasitraukti iš LNK. Komercinės televizijos žinių laidos vedėja pasipiktino tuo, kad kanalas siekia pigaus populiarumo bet kokia kaina.

Penktadienį be Gražinos žinios LNK „Žiniose“ parodytas reportažas, kuriame buvo galimai pornografinio turinio medžiaga. Negalėdama taikstytis su tokia „koncepcija“, žurnalistė nutarė palikti kanalą.

Po pietų ji įteikė LNK direktorei pareiškimą dėl  pasitraukimo iš darbo LNK „Žiniose“.

„Mano asmeninis garbės kodeksas ir požiūris į Visuomenės informavimo įstatymą bei žurnalisto etiką nesutapo su žinių redakcijos darbo metodais. Todėl nusprendžiau pasitraukti. Kitos išeities nemačiau“, – sakė G.Sviderskytė.

Žurnalistė pripažino išeinanti į niekur. Toks poelgis jai pačiai atrodo netikėtas, bet, Gražinos teigimu, tai yra rimtai apgalvotas žingsnis. Padorumas jai svarbesnis už abejingumą ar siekimą konkuruoti bet kokiomis priemonėmis.

Žurnalistas, LŽS sporto žurnalistų klubo narys Gintautas Dulskas kolegės poelgį vertina taip:  „Toks žingsnis daugeliui turėtų pasirodyti gana keistas ir sunkiai suvokiamas, nes žurnalistų, besilaikančių įstatymų, etikos ir garbės kodeksų, beveik nėra. Todėl kuo daugiau tokių garbingų žurnalistų poelgių bus, tuo Lietuvos žiniasklaida bus geresnė, kokybiškesnė ir patikimesnė.“

„Tam reikia nemažos drąsos. Tačiau pasielgta pagal sąžinę, kas dabar labai reta. Sveikinu. Manau, Gražina tikrai nepražus“, – kolegės poelgiu žavisi žurnalistė Virginija Sipavičienė. 

Temos: 1 LNK
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką