-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tapk „Pagalbos moterims linijos“ savanore!

Moterys, patiriančios smurtą, išgyvenančios krizę šeimoje, darbe ar asmeniniame gyvenime, kenčiančios dėl sutuoktinio alkoholizmo, neištikimybės, skyrybų, galvojančios apie savižudybę dažniausiai skambina į jau ketverius metus veikiančią „Pagalbos moterims liniją“. Čia dirbančios savanorės konsultantės stengiasi skambinančiąsias išklausyti, palaikyti, suteikti emocinę paramą bei informaciją apie pagalbos galimybes kritinėse situacijose.
Pagalba telefonu
Pagalba telefonu / „Photos.com“ nuotr.
Temos: 1 Psichologija

Nuo praėjusių metų nemokamos psichologinės pagalbos moterims telefonu 8 800 66366 moterys gali skambinti nuo 10 iki 21 val. darbo dienomis. Tačiau ateityje „Pagalbos moterims linijos“ darbo laiką planuojama ilginti, nes telefoninės pagalbos poreikis auga. Per šių metų pirmąjį pusmetį atsiliepta į 6910 skambučius.

„Pagalbos moterims linijoje“ dirba 22 savanorės, tačiau kaip tik šiuo metu Klaipėdoje ir Kaune renkamos naujos savanorių grupės.

„Savanorius ruošiame du kartus per metus. Rudenį ir pavasarį. Savanorių pagalbos poreikis yra didelis, nes, keičiantis gyvenimo situacijai, savanoriai mažina darbo krūvį ar visai išeina, todėl reikia, kad būtų kam juos pakeisti, – aiškino „Pagalbos moterims linijos“ projektų vadovė Aušrinė Krikščionaitienė. – Savanoriais dirbti ateina tokie žmonės, kurie nori padėti kitiems, kuriuos domina galimybė prisidėti prie skaudžių bendražmogiškų problemų sprendimo, kurie vertina prasmingai praleistą laiką ir nori kuo daugiau sužinoti apie save bei kitus.“

Jei susigundėte galimybe savo laisvalaikį praleisti prasmingai, reikėtų žinoti, kaip tampama „Pagalbos moterims linijos“ savanore ir kiek laiko tai užtrunka.

„Savanorius darbui „Pagalbos moterims linijoje“ ruošiame Klaipėdoje ir Kaune. Pirmiausia reikia užsiregistruoti nurodytais kontaktais ir ateiti į informacinį susirinkimą bei savanorių atranką. Praėjus atranką organizuojami mokymai, trunkantys 3-4 mėnesius. Mokymus veda psichologai, psichoterapeutai, socialiniai darbuotojai, teisininkai, medikai, siekiama suteikti kiek įmanoma daugiau žinių, reikalingų konsultavimui telefonu. Dažnai savanoriai džiaugiasi, kad įgijo naujų žinių ir įgūdžių, praverčiančių kasdieniame gyvenime. Sėkmingai užbaigus parengiamuosius kursus, tampama „Pagalbos moterims linijos“ savanoriu konsultantu“, – sakė linijos vadovė.

Pasaulyje savanoriška veikla plačiai paplitusi, tačiau Lietuvoje šis judėjimas, anot „Pagalbos moterims linijos“ įkūrėjos Dalios Puidokienės, dar yra labai jaunas, todėl į savanorišką veiklą yra įsitraukę mažai žmonių. Linijos darbuotojams dažnai tenka išgirsti tokių klausimų, kaip „Kiek mokėsite už darbą?“, „Kiek laiko reikės dirbti?“ ir pan., atspindinčių žmonių požiūrį.

„Remiantis tyrimų rezultatais, lietuviai savanoriškai nesidarbuoja dėl neigiamo visuomenės požiūrio į savanorystę. Kita vertus, šiuolaikiniame pasaulyje ryškėja tokios žmonių savybės kaip vartotojiškumas. Lietuva – ne išimtis“, – apgailestavo D.Puidokienė.

Visus, susidomėjusios savanoriška veikla „Pagalbos moterims linijoje“, kviečiame registruotis ir ateiti į informacinius susirinkimus:

Klaipėdoje: tel: 8 (46) 350099, mob. 8-684 79462, el.p.: pml@moteriai.lt. Informacinis susirinkimas – rugpjūčio 25 d. 18 val. Atranka – rugpjūčio 26 d. 18 val.

Kaune: tel: 8 (37) 220044, mob. 8-618 40044, el.p.: ausrine@moters-pagalba.lt. Informacinis susirinkimas – rugsėjo 3 d. 18 val. Atranka – rugsėjo 4d. 18 val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius