Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 19d. 11:16

Tarptautinę vyrų dieną žinomi vyrai prakalbo apie vyriškumą

Linas Samaška, Andrius Grybauskas ir Ruslanas Bolgovas
Loretos Kondratės nuotr. / Linas Samaška, Andrius Grybauskas ir Ruslanas Bolgovas

Lapkričio 19-ąją net 60-yje pasaulio valstybių švenčiama tarptautinė vyrų diena. Būtent šia proga keletas žinomų vyrų buvo pakviesti pasidalinti tuo, ką jiems reiškia vyriškumas, kokios mintys sukasi stipriosios lyties atstovų galvose bei kas jiems iš tiesų rūpi. 

„Ši šventė mūsų visuomenėje nėra prigijusi. Ji skirtingose valstybėse būna minima netgi vis kitomis lapkričio dienomis. Tai viena iš priežasčių, kodėl ne kažkuri konkreti data, o visas paskutinis rudens mėnuo yra vadinamas „barzdotu“ ir skirtas priminti vyrams apie galimas grėsmingas ligas“, – sakė vyrus prieš fotografės Loretos Kondratės objektyvą subūrusi ir vizažistės Gintės Ramutytės rankoms patikėjusi „Maple propeller“ stilistė Milda Kuliešiūtė-Jašinskienė.  

Daugeliui Ryšių istorijos muziejuje ir keliuose populiariuose Kauno baruose rengtoje fotosesijoje dalyvavusių vyrų naują įvaizdį sukūrusi pašnekovė pastebėjo, kad šiuolaikiniai vyrai vyriškumo nebetapatina su jėga, griežtumu, aiškiai išreikšta fizine išvaizda bei statusą pabrėžiančiomis materialinėmis gėrybėmis – brangia mašina, kostiumu ar batais. Jiems svarbiau yra ištesėti žodį, rūpintis šeima, aktyviai gyventi. 

„Šiuolaikinis vyras išsaugojo nemažai savybių, įgytų prieš tūkstančius metų. Bet daugelis dalykų yra ir pakitę. Ypač pastarąjį šimtmetį, – įsitikinęs ekstremalas, televizijos realybės šou „Robinzonai“ dalyvis Linas Samaška. – Esu susikūręs taisyklių rinkinėlį, kurio visada paisau. Pavyzdžiui, manau, kad riedantys akmenys nesamanoja ir nedaryti kitiems reikėtų to, ko nenori sau.“

Loretos Kondratės nuotr./Linas Samaška
Loretos Kondratės nuotr./Linas Samaška

Jo nuomone, tikras vyriškumas yra mokėti atsakyti už tuos žodžius, kuriuos ištarei garsiai. „Robinzono“ teigimu, šiuolaikinė visuomenė labai švaistosi pažadais, kurių net neketina pildyti. Ekstremalas sako vertinąs tik tuos vyrus, kurių žodis yra tvirtesnis nei parašas. 

Virtuvės šefas Ruslanas Bolgovas įsitikinęs, kad greta vyriško vyro jaučiamasi saugiai. Tai galioja ir draugams, antrai pusei ar bendradarbiams. Pašnekovas tvirtino matąs nemažai skirtumų tarp to, kaip vyriškumas buvo suprantamas prieš kelis dešimtmečius ir dabar.

„Tarkim, rodyti jausmus buvo nevyriška. Reikėdavo demonstruoti galią ir jėgą. XXI amžiuje būti emocionaliam leidžiama. Bet... lazda lenkiasi į kitą pusę. Nemaža vyrų dalis pamiršta savo pareigą rūpintis artimaisiais, elgtis garbingai. Jie tampa ne tik kad apkalbantys, bet dar ir labai pavydūs“, – sakė Ruslanas Bolgovas. 

„Mauri Ora“ ritualo praktikuotojas, masažo meistras Kęstutis Stanislovaitis sakė, kad jam didžiausia vertybė ir akivaizdžiausias vyriškumo įrodymas yra šeima. Pašnekovas vertina ramybę, išmintį, patirtį. 

„Šiuolaikinis vyras? Daugelis jų yra savimylos, egocentrikai, paviršutiniški ir susireikšminę. Imti paskolą brangiam automobiliui neturint pastovaus darbo – argi tai vyriška?“, – pastebėjo pašnekovas. 

Loretos Kondratės nuotr./Karolis Šliažas
Loretos Kondratės nuotr./Karolis Šliažas

Grupės E.G.O. lyderis Karolis Šliažas su šypsena sakė, kad teisingos vertybės nesikeičia per daugelį metų. Jo nuomone, vyras turi būti visos šeimos atrama ir aprūpintojas. „Ką darai, daryk gerai“, – toks yra atlikėjo gyvenimo šūkis. 

Jo kolega Mažvydas Raudonis įsitikinęs, kad vyriškas vyras neturi aklai žavėtis automobiliais, motociklais, jų aksesuarais ar panašiomis gėrybėmis. Jo nuomone, tai tegali būti pomėgis ar darbas, bet ne gyvenimo tikslas ir savęs įprasminimas. Dainininkas įsitikinęs, jog šiuolaikinis vyras turi mokėti balansuoti – kai reikia jis privalo vadovautis šaltu protu arba tapti jausmingu. 

Loretos Kondratės nuotr./Grupė E.G.O.
Loretos Kondratės nuotr./Grupė E.G.O.

E.G.O. grupės narys Povilas Žilionis neabejoja – vyriškas vyras yra mylintis tėtis ir geriausias vyras: „Tokia pirma mintis man kilo.... O šiaip vyriškas bruožas yra kai daugiau darai nei kalbi“. 

Paklaustas apie tai, kas rūpi šiuolaikiniam vyrui, Povilas Žilionis su šypsena sakė tiek sau, tiek draugams visuomet primenąs – nepamirškite svajoti. 

Dainininkas Mantas Sakalauskas neabejoja – šiuolaikinis vyras žino savo vertę, bet to nedemonstruoja: „Na, bet jei prireiks, jis tikrai turės ką pasakyti!“. 

Grupės „Andrew Flame“ lyderis Andrius Grybauskas sakė, kad vyrui būtini atributai – moralinės vertybės, tvirtumas, gebėjimas apginti, harmonija, pasitikėjimas savimi.

„Mano gyvenimo tikslas – būti žmogumi, kuris moka balansuoti ir bet kokioje situacijoje randa pusiausvyrą“, – patikino Andrius Grybauskas. 

Loretos Kondratės nuotr./Andrius Grybauskas
Loretos Kondratės nuotr./Andrius Grybauskas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

00:20
04:01
22:35

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką