Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teismas: Butkevičienė iš TV3 atleista neteisėtai (atnaujinta 14.01 val.)

Jolanta Butkevičienė
Lietuvos ryto tv nuotr. / Jolanta Butkevičienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Žurnalistei priteista bendra bemaž 64 tūkst. litų kompensacija, tačiau į buvusį darbą televizininkė grįžti nebegalės.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Vilniaus 1-ajame apylinkės teisme – vilnietės Jolantos Butkevičienės triumfas. Penktadienį teismas pranešė iš dalies patenkinęs jos ieškinį – pripažino, kad iš bendrovės „Tele-3“ ji buvo atleista neteisėtai.

Tiesa, į buvusią darbovietę J.Butkevičienė teismo sprendimu nėra grąžinama. Tačiau žurnalistę turėtų paguosti tai, jog buvę darbdaviai privalės jai sumokėti iš viso 63 758 litus.

Atsirūgo parašas po peticija

Kaip jau pasakojo 15min.lt, buvusi TV3 Naujienų tarnybos vadovė ir laidos „Savaitės komentarai“ vedėja J.Butkevičienė savo vadovybės nemalonę užsitraukė pasirašydama peticiją prezidentui ir Seimo valdybai dėl žurnalistų darbo parlamente suvaržymo.

Už įgaliojimų viršijimą iš darbo atleista žurnalistė kreipėsi į teismą.

Ieškovė prašė 2009 m. sausio 20 d. įsakymu skirtą drausminę nuobaudą – atleidimą iš darbo – panaikinti, priteisti vidutinį darbo užmokestį ir grąžinti į ankstesnes pareigas.

Teismo atstovas ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Audris Kutrevičius 15min.lt pranešė, jog teismas ne tik pripažino atleidimą iš darbo neteisėtu, bet ir priteisė ieškovei iš atsakovo vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos iki teismo sprendimo priėmimo dienos (26 358 litus), taip pat – ir išeitinę išmoką (37 400 litų).

Teismo vertinimu, bendrovė „Tele-3“ neįrodė, kad ieškovė, pasirašydama raštus „Dėl žurnalistų darbo ribojimo Seime“, nevykdė tiesioginės vadovės nurodymų. Atsakovas neįrodė, jog ieškovė, Žinių skyriaus vardu pasirašydama šiuos raštus, akivaizdžiai nepaisė darbo pareigas reglamentuojančių teisės aktų ir savo kompetencijos.

Grįžti į TV3 būtų nelogiška

Ieškinio dalį dėl ieškovės grąžinimo į ankstesnes pareigas atmetė.

„Teismo vertinimu, ieškovė į pirmesnį darbą negali būti grąžinama. Dėl struktūrinių pertvarkymų yra panaikinta ieškovės eita pareigybė, skyrius, kuriam ieškovė vadovavo, prijungtas prie kito skyriaus, todėl ieškovės grąžinimas į darbą sukeltų atsakovui būtinybę pakartotinai pertvarkyti darbo organizavimą įmonėje, tai liestų didelį ratą kitų darbuotojų, sukeltų nestabilumą darbdavio santykiuose su ieškove ir kitais darbuotojais, sudarytų prielaidas kilti darbo ginčams. Tai neatitiktų nei ieškovės, nei atsakovo interesų“, – rašoma teismo sprendime.

Ir „Tele-3“ atstovai, ir J.Butkevičienė turi teisę šį teismo sprendimą per 30 dienų apskųsti Vilniaus apygardos teismui.

TV3 nekeičia pirminės ginčo pozicijos

 

Penktadienį buvo išplatintas pranešimas, kuriame teigiama, jog tarptautiniam MTG tinklui priklausančios TV3 televizijos atstovai savo pirminės ginčo pozicijos nekeičia.

„Pirminės išsakytos pozicijos dėl buvusios Žinių vadovės atleidimo iš darbo nekeičiame. Teismas nustatė, kad <... ieškovė pasirašė raštus televizijos programos TV3 padalinio – Žinių skyriaus – vardu.>. Esame patenkinti, kad teismo sprendimu Jolanta Butkevičienė nebuvo grąžinta į darbą, nes pasitikėjimas darbuotoju neįmanomas, kai yra pažeidžiamos vidaus darbo taisyklės ir viršijamos pareigybinės instrukcijos“, – sako TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 TV3
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką