Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 birželio 8d. 08:30 , Atnaujinta: 2016 birželio 8d. 10:43

Teismas nubaudė išgėrusią ir BMW vairavusią žinomos advokatės dukrą Simoną Proniną

Svetlana Pronina
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Svetlana Pronina
Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienio ankstų rytą išnagrinėjo administracinio teisės pažeidimo bylą, kurioje teisininkės Svetlanos Proninos dukra kaltinama vairavusi neblaivi. Simona Stefanija Pronina pripažinta kalta: teismas uždraudė jai metus vairuoti ir įpareigojo sumokėti 289 eurų baudą.

Bylos duomenimis, gegužės 8 d., naktį iš šeštadienio į sekmadienį, pareigūnai reido metu sostinės Pylimo gatvėje sustabdė automobilį BMW.

Kaip paaiškėjo netrukus, prie vairo sėdėjo ir draugą vežė žinomos teisininkės Svetlanos Proninos dukra.

Simona Stefanija Pronina sutiko pasitikrinti girtumą.

Alkoholio matuoklio ekrane įsižiebė grėsmingi skaičiai: 1,4 promilės. Tai lengvas girtumo laipsnis.

Dėl tokio girtumo mergina sulaukė šio ryto teismo, kur jai gresia netekti teisės vairuoti mažiausiai metams ir bauda nuo 289 iki 434 eurų. Tačiau posėdyje vairuotoja nepasirodė.

Teisėja Viktorija Šelmienė pranešė, kad yra gavusi S.S.Proninos prašymą bylą nagrinėti be jos. Vairuotoja taip pat raštu išreiškė poziciją dėl jai pateiktų kaltinimų.

Žmonės.lt žiniomis, jauna moteris visiškai sutinka su protokolo duomenimis, gailisi dėl pažeidimo ir prašo skirti kuo mažesnę nuobaudą.

Teismas nutarimą S.S.Proninos byloje, kaip ir žadėjo, paskelbė jau šį trečiadienį: mergina pripažinta kalta, jai paskirta minimali nuobauda.

Teisėjos nutarime nurodoma, kad merginos poelgis sukėlė realią grėsmę žmonių sveikatai ir gyvybei, taip pat turtui.

Kita vertus, pažeidėja prisipažino suklydusi, nuoširdžiai gailėjosi, o dar tuomet, kai reido metu bendravo su pareigūnais, geranoriškai padėjo jiems išaiškinti jos padarytą pažeidimą.

Simona Stefanija Pronina pripažinta kalta: teismas uždraudė jai metus vairuoti ir įpareigojo sumokėti 289 eurų baudą.

Skirdamas nuobaudą teismas taip pat atsižvelgė į S.S.Proninos darbdavio vadovo teigiamą charakteristiką, kurioje nurodoma, kad mergina darbdavio vertinama kaip uoli, darbšti darbuotoja, sugebanti paskirstyti darbo prioritetus, operatyviai atlikti jai patikimus svarbius darbus, yra imli naujovėms ir pasiūlymams, nusiskundimų jos darbu nebuvo išreikšta, apibūdinama kaip jautri, nekonfliktiška, ramaus būdo asmenybė.

Beje, S.S.Pronina teoriškai galėjo, tačiau neprašė teismo taikyti jai mažesnę nei minimalią numatytą sankciją. Kitaip tariant, neatimti vairuotojos pažymėjimo ar bent nustatyti trumpesnį, nei 12 mėnesių, jo atėmimo terminą.

Kaip portalui Žmonės.lt paaiškino pati teisėja V.Šelmienė, savo nuožiūra tokios didelės nuolaidos ji taip pat negalėjo suteikti, nes atsižvelgė į kitą byloje turimą medžiagą. Vairavimo stažą nuo 2010 m. turinti teisininkės dukra per tuos šešerius metus jau buvo keletą sykių bausta už kitus, smulkesnius Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Tiesa, visos baudos yra sumokėtos, o nuobaudos senos (formaliai – negaliojančios).

Šiandienis Vilniaus miesto apylinkės teismo nutarimas dar neįsiteisėjo, tačiau skųsti jo tikriausiai nesvarsto nei pažeidėja, nei policijos atstovai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

41:07
04:43
07:19

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką