Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugpjūčio 19d. 09:05

Teisybės ieškotoja Rūta Janutienė – ant motociklo be šalmo?

Rūta Janutienė
TV3 nuotr. / Rūta Janutienė

15min.lt redakcija sulaukė nustebusio skaitytojo laiško – kaip Rūta Janutienė, nuolat už teisybę kovojanti žymioji žurnalistė, naujame reklaminiame laidos „Kodėl?“ klipe važiuoja ant motociklo neužsidėjusi šalmo? Ar Rūta nepamynė savo principų? Ar moteris nemano, jog toks jos elgesys rodo blogą pavyzdį? Žurnalistė sutinka, kad šiuo atveju ji padarė nedidelę nuodėmę, tačiau teigia mananti, kad pirmiausia derėtų teisti didesnius nusikaltėlius.

„Tikra tiesa, baisu. Bet, vienas dalykas – mes filmavome paryčiais, kitas dalykas – aš nebuvau prie vairo, kas ir matosi klipe. Trečias – aš dar nepasiekiau tokio pilietiškumo lygio, kad už neduotą dviejų litų čekį įskųsčiau pardavėją. Gal taip ir negerai, bet, šiuo atveju, aš neužsidėjau šalmo, nes nebuvo grėsmės nei man, nei aplinkiniams. Jeigu aš būčiau iš tikrųjų važiavusi gatvėmis, kur yra bet koks eismas, be abejo, būčiau užsidėjusi šalmą“, – patikino laidos prodiuserė ir vedėja R.Janutienė.

Moteris kelis kartus pabrėžė, jog šie laidos filmavimai vyko anksti ryte, kuomet eismas gatvėmis buvo minimalus, todėl užsidėti šalmą nematė būtinybės. R.Janutienė reklaminiame klipe sėdi motociklo vairuotojui už nugaros.

Paklausta, ar nemano rodanti jaunimui blogą pavyzdį, žurnalistė atsakė nesanti atsakinga už jaunų žmonių auklėjimą.

„Mes galime prisižaisti iki tokių dalykų, kad imsime vienas kitą kaip policininkai įskundinėti, ko aš nei sau, nei Lietuvai nelinkiu. Tvarka prasideda ne nuo „mersedesų“ traiškymų su tanketėmis – štai čia yra įstatymo pažeidimas. Reikia pradėti nuo didelių „žulikų“ gaudymo“, – kalbėjo R.Janutienė.

Tvarka prasideda ne nuo „mersedesų“ traiškymų su tanketėmis – štai čia yra įstatymo pažeidimas. Reikia pradėti nuo didelių „žulikų“ gaudymo.

Žurnalistė nei motoroleriu, nei motociklu nevažinėja, tačiau į mokyklą kas rytą dviračiu vyksta jos dukra. R.Janutienė patikino, kad savo atžalą į mokyklą išleidžia tik su šalmu, nes jis padeda mergaitei saugiau jaustis kelyje.

Moteris teigė pati gatvėse pažeidimų nedaranti ir paisanti Kelių eismo taisyklių.

„Kaip vairuotoja aš esu beveik pavyzdinga – neturiu jokios „biografijos“. Tik kartais mano kairysis automobilio žibintas išsijungia ir aš nieko negaliu padaryti, bet kai grįžtu namo, man vyras jį iš karto pareguliuoja“, – teigė R.Grinevičiūtė. 

Kelių eismo taisyklės skelbia:

IV. 20 Motociklą ar mopedą privalu vairuoti abiem rankomis (išskyrus tuos atvejus, kai ranka rodomas signalas). Motociklo, keturračio motociklo, lengvojo keturračio motociklo ar mopedo vairuotojas privalo būti su užsegtu motociklininko šalmu ir nevežti keleivių be užsegtų motociklininko šalmų. Leidžiama vairuoti motociklą be motociklininko šalmo, jeigu motociklo gamintojo rėmo konstrukcijoje įmontuoti stogo saugos lankai, kurių paskirtis – apsaugoti vairuotoją nuo smūgių, ir įmontuota saugos diržų sistema.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką