Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Televizijos išgarsintos žvaigždės – apie karjeros pradžią ir kuriozus eteryje

Edita Mildažytė, Stasė Stankevičienė ir Lolita Bytautaitė, Jogaila Morkūnas, Vaida Genytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Edita Mildažytė, Stasė Stankevičienė ir Lolita Bytautaitė, Jogaila Morkūnas, Vaida Genytė
Šaltinis: 15min
1
A A

Šiemet LRT televizija skaičiuoja 60-uosius metus. Per visą gyvavimo laiką ekranuose mirgėjo daugybė žvaigždžių, o ir kuriozų nutiko ne ką mažiau. Ketvirtadienio vakarą LRT studijoje vykusiame naujojo televizijos šou „60 akimirkų“ filmavime žinomi žmonės prisiminė pirmąsias ir labiausiai įsiminusias akimirkas eteryje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Naująjį LRT šou patikėta vesti žurnalistei Živilei Kropaitei. Viso vakaro metu scenoje pasirodė daugybė muzikantų, kuriems talkino Vytauto Lukočiaus vadovaujamas orkestras „Vilniaus simfonietta“.

Tarp pasirodžiusių muzikantų – Sasha Song, Vaida Genytė, Egidijus Sipavičius, Paula, Gabrielius Vagelis, Jonas Čepulis, Neringa Nekrašiūtė, Kotryna Juodzevičiūtė, Neda ir Olegas Ditkovskis, „Kivi“.

Renginio metu į sceną lipo puikiai visiems žinomi žurnalistai, laidų vedėjai, kurie pasakojo apie įsimintiniausias akimirkas, nutikusias LRT televizijoje.

Jogaila Morkūnas pirmą kartą LRT televizijoje pasirodė būdamas vos 15 metų – būtent čia prasidėjo jo karjera.

„1987-aisiais pradėjau dirbti moksleiviams skirtoje laidoje „Pusvalandis po pamokų“. Mokiausi su šios laidos redaktorės sūnumi, kuri pasiūlė pabandyti padaryti reportažą. Pirmasis buvo apie šimtadienį – kartu su pusbroliu ir jo kamera nufilmavome siužetą. Visi įtariai į mane žiūrėjo, juk buvau vaikas, dirbantis televizijoje! Galiausiai tapau tos laidos vedėju“, – 15min pasakojo Jogaila.

Kadangi jam čia puikiai sekėsi, Jogaila mokykloje tapo tikra žvaigžde. „Didžiausia studija, daugybė žmonių dirbančių, dekoracijos, grimas – visa tai atrodė labai keista, bet kartu ir jaudinančiai. Apskritai, tais laikais patekti į televiziją buvo nerealu. Manęs bijojo visi pedagogai, kampais vaikščiojo, kad tik man neužkliūtų. Įsivaizduokit, vedžiau „Labą rytą“, kalbinau Č.Juršėną, V.Landsbergį...“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jogaila Morkūnas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Jogaila Morkūnas

Nors ir kuriozų per visą karjerą nutiko tiek, kad suskaičiuoti nebūtų įmanoma, tačiau vienas įsimintiniausių buvo sakant orų prognozę.

„Jaunus žurnalistus siųsdavo daryti apybraižų, kurių metu papasakoji apie kitos savaitės orus. Kai buvo gūdi žiema, nuvažiavau filmuoti šiltnamio ir savo reportažą pavadinau „Kur visada žydi gėlės“. Grįžęs pasirašiau tekstą ir nuėjau į montažinę įrašyti teksto, kuris skambėjo taip: „Čia visą laiką žydi rožės, tulpės... fekalijos ir visi kiti žiedai“. Ir, deja, šis reportažas buvo parodytas per televiziją“, – juokėsi J.Morkūnas.

Televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė 15min pasakojo, kad į LRT atėjo dirbti jau taip seniai, kad pirmą kartą sunkiai atsimena.

„Net nelabai prisimenu, koks buvo tas pirmas kartas. Tik atsimenu, kad buvau sau panaši į nuskriaustą triušį, kai pamačiau save ekrane. Visa tai buvo prieš 30 metų, 1987-aisiais. Aš dalyvavau paskutiniame diktorių konkurse ir iš 300 moterų buvau pasirinkta aš – patekau į televiziją. Tada buvo visiškas kosmosas. Man tuo metu buvo 21-eri“, – 15min sakė Edita.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edita Mildažytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Edita Mildažytė

Kaip ir kiekviename darbe, taip ir televizijoje būna linksmų momentų. Edita Mildažytė juokdamasi prisiminė diktorės darbo dienas.

„Pati neatsimenu, bet man pasakojo kolegės. Sėdžiu valgykloje, valgau kažkokią bandelę, o čia esančiame televizoriuje matau, kad baigiasi filmas ir pradeda eiti titrai. Suprantu, kad man tuo metu jau reikia būti studijoje. O atstumas nuo valgyklos iki tos studijos – gana didelis. Tada vaikščiodavau su aukštakulniais. Tikrai neatsimenu, kokiu greičiu „nuskutau“, bet pasakojo, kad kai mane jau „įmetė“ į kadrą, matėsi, kaip paskutiniai trupiniai nuriedėjo per kaklą“, – juokėsi Edita.

„Dainų dainelės“ konkurse išgarsėjusi Vaida Genytė pirmą kartą televizijoje pasirodė 1980 metais. Būdama vos 6-erių mergaitė, ji konkurse varžėsi dainuodama „Čiunga Čiangą“. Kadangi visiems labai patiko žavi, guvi ir itin balsinga mergaitė, ji buvo kviečiama ir į kitas LRT kuriamas laidas.

Apsilankymas televizijoje įsiminė tikrai ilgam: „Viskas kvepėjo, o ypač grimo kambarys. Man jis padarė didžiausią įspūdį. Pirmiausia norėdavau eiti ten, nes jame būdavo labai daug dažų, mano mama tiek jų neturėjo.“

Vaida Genytė papasakojo vieną smagų nutikimą televizijoje. Kadangi tada ji įprastai dainuodavo dainą „Čiunga Čianga“, grimerės nusprendė mergaitę išdažyti tamsiais dažais, kad ji būtų kuo panašesnė į tamsiaodę.

„Tai nutiko prieš Naujametinio koncerto filmavimą. Visos šokėjos buvo nugrimuotos tamsiai, todėl ir mane norėjo padaryti panašią į jas. Griežtai atsisakiau. Labai griežtai.“ Net ir pasiūlytas kitas tamsus atspalvis mergaitei nepatiko. „Todėl scenoje buvau išbalusi mergytė“, – juokėsi Vaida.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vaida Genytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vaida Genytė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką