Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 31d. 12:40

Tikros lietuviškos vestuvės: „Baltų varnų“ narės Mildos ir „Arbatos“ bosisto Juliaus meilės šventė

Mildos Andrijauskaitės ir Juliaus Bakanausko vestuvės
Rimanto Bikulčiaus nuotr. / Mildos Andrijauskaitės ir Juliaus Bakanausko vestuvės

Koncerto metu pakvietusi jį šokti, ji nesitikėjo, kad po 8-erių metų jiedu šoks jau kaip vyras ir žmona. Viskas klostėsi po truputį, niekur neskubant. Iš pradžių – draugai, vėliau – mylimieji, o šią vasarą grupės „Baltos varnos“ smuikininkė Milda Andrijauskaitė (22) ir grupės „Arbata“ bosistas Julius Bakanauskas (26) susituokė.

Jau 2017-iesiems baigiantis, 15min kviečia nusikelti į saulėtą vasarą, kuri buvo itin svarbi dviem muzikantams, sukūrusiems šeimą.

Liepos 22-ąją, toliau nuo miesto šurmulio, apsupti miško kvapų ir ramybės, Salako miestelio bažnyčioje, jaukias vestuves iškėlė muzikantai Milda ir Julius. Nuotakai ši vieta labai artima – močiutės kaime mergina praleidusi daugybę dienų, būtent čia ji buvo ir krikštyta.

Tad įsikibusi tėčiui, „Sadūnų“ lyderiui Gintarui Andrijauskui, į parankę, skambant bičiulių atliekamai dainai „Hallelujah“, Milda Andrijauskaitė žengė link savo mylimojo prisiekti amžinos meilės.

„Jaučiau labai malonų jaudulį. Iš tikrųjų man buvo sunku susitvardyti, vyras sakė, kad turėčiau būti rimtesnė, bet aš negalėjau – vis suimdavo juokas. Net nežinau, kaip tai paaiškinti“, – 15min besijuokdama pasakojo Milda.

Rimanto Bikulčiaus nuotr./Mildos Andrijauskaitės ir Juliaus Bakanausko vestuvės
Rimanto Bikulčiaus nuotr./Mildos Andrijauskaitės ir Juliaus Bakanausko vestuvės

Įkvėpta romantiško Provanso stiliaus, ji pasipuošė mamos kurta suknele, o į rankas pasiėmė paprastą levandų puokštę, kurių močiutė išvakarėse priskynė iš kaimynės sodo. „Suknelė galvos skausmu tapo ne man, o mamai – ji yra siuvėja, todėl žinojau, kad tikrai niekas kitas geriau nepasiųs ir nežinos, ko aš noriu. Nesuklydau – rezultatu likau labai patenkinta“, – šypsojosi muzikantė.

Jaunavedžiai pasirinko kuklius, bet abiem mielus žiedus. „Sau pasakėme, kad gal per metines ar kokią kitą progą, kai atsiras kokia svarbi mintis, kurią norėsis užfiksuoti, žiedus pasipuošime išgraviruodami“, – pasakojo Milda, po ceremonijos pasirinkusi dvigubą pavardę ir tapusi Andrijauskaite-Bakanauskiene.

Rimanto Bikulčiaus nuotr./Mildos Andrijauskaitės ir Juliaus Bakanausko vestuvės
Rimanto Bikulčiaus nuotr./Mildos Andrijauskaitės ir Juliaus Bakanausko vestuvės

6 metus – tik draugai

Jųdviejų susipažinimo istorija – visai netipiška. Kai paprastai merginos pratusios, kad vaikinai turėtų prieiti pirmieji ir užkalbinti, Milda pasielgė atvirkščiai. Juk ko čia laukti, jei patinka?

Prieš 8 metus Kauno Kaziuko mugėje klausydamasi koncerto, kuriame bosu grojo Julius, Milda nuėjo pakviesti jo šokiui.

„Mano draugė atkreipė dėmesį, kad scenoje grojantis bosistas labai gražus. Paraginau pakviesti jį pašokti, tačiau ji neišdrįso, todėl pakviečiau aš!

Po to karto mūsų bendravimas kuriam laikui nutrūko, bet Julius įnirtingai manęs ieškojo feisbuke. Galiausiai suradus, mes buvome tiesiog draugai. Tačiau kadangi abu grojame muzikos grupėse, vis kažkaip mūsų keliai susikirsdavo ir prieš 2,5 metų praleidę vieną vakarą kartu nusprendėme draugauti“, – pasakojo M.Andrijauskaitė.

Neilgai trukus, po pusantrų metų, jis pasipiršo. Visiškai netikėtai, be jokio žiedo, bet būtent tą, reikiamą akimirką.

„Prieš 8 metus Julius man ant rankos užrišo pintą virvelę, tačiau aš ją perkirpau per pusę ir užrišau dalį jam. Šias apyrankes nešiojom labai daug metų, aš savąją nusiėmiau tik vestuvių rytą...

Prieš metus pajūryje lyjant lietui, mums stovint po medžiu, Julius priklaupė, savo virvelę nusikirpo, užrišo man kaip žiedą ir paprašė būti jo žmona. Visa tai buvo visai netikėta! O tikrasis žiedas atsirado vėliau“, – šypsojosi Milda.

Rimanto Bikulčiaus nuotr./Mildos Andrijauskaitės ir Juliaus Bakanausko vestuvės
Rimanto Bikulčiaus nuotr./Mildos Andrijauskaitės ir Juliaus Bakanausko vestuvės

Tradicijų pilna vestuvių šventė

Milda ir Julius savo vestuvėse stengėsi surasti aukso viduriuką – šventėje panaudojo tas tradicijas, kurios abiem labiausiai patiko.

„Man labai graži tradicija, kai nuotaka išlydima iš namų, o kieme jau laukia susipažinusios pamergės ir pabroliai. Jų mūsų vestuvėse buvo labai daug – net 8 poros! Taip pat turėjome ir piršlius, bet jų nekorėme, – juokėsi ji. – Kai susituokėme, mus su vyru pasitiko su duona, druska ir degtine. Panaudojome ir užstalės išsipirkimo pramogą. O kitą rytą man rišo aukštaitišką nuometą“, – pasakojo M.Andrijauskaitė.

Asmeninio albumo nuotr./Milda Andrijauskaitė ir Julius Bakanauskas
Asmeninio albumo nuotr./Milda Andrijauskaitė ir Julius Bakanauskas

Iš Zarasų kilusi mergina čia su mylimuoju surengė ir vestuvių antrąją dalį. Į kaimo turizmo sodybą dviem naktims susirinko net 70 žmonių, kurie kartu su ką tik iškeptais jaunavedžiais šventė meilę. „Tiesą sakant, dar ir trečiosios dienos rytą šiek tiek pašventėme“, – juokėsi mergina.

O kai patys muzikuoja kiekvieną dieną, tai ir visi draugai panašūs susirinko – šokiai ir muzika netilo visos šventės metu.

„Į vestuvių muzikinę dalį įsijungė visi draugai. Norinčių koncertuoti atsirado daugiau, nei buvo suplanuota. Muzika skambėjo visą laiką, iki pat paryčių... Savo šventėje prašėme, kad pasirodytų „Kūjeliai“, Gytis Ambrazevičius su grupe. Tačiau vėliau kelias dainas mums padovanojo dėdė bardas Algirdas Svidinskas, Raminta Naujanytė-Bjelle, po to ir mano tėtis Gintaras Andrijauskas pasirodė ant scenos. Žodžiu, muzikantų tikrai netrūko!“ – džiaugėsi Milda.

Asmeninio albumo nuotr./Milda Andrijauskaitė ir Julius Bakanauskas
Asmeninio albumo nuotr./Milda Andrijauskaitė ir Julius Bakanauskas

Smagiai atšokę vestuves, jaunavedžiai iškart patraukė kopinėti medaus. „Įsėdome į savo automobilį, lekiame į Kroatiją, čia dar nesame buvę. Žadame pakeliauti gal savaitę, gal ilgiau – improvizuosime.“

Ir bent jau kol kas nauju šeimos statusu jiedu žada džiaugtis tik dviese. „Vaikų dar neplanuojame, dar pasidžiaugsime vienas kitu. Tačiau ateityje tikrai turėsime“, – 15min pasakojo Milda Andrijauskaitė.

VIDEO: Baltos Varnos - Baltas kambarys
VIDEO: Geltonos Sofos Klubas | Baltos Varnos - Dar nedaviau tau vardo 2016 04 17

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką