Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 23d. 10:25

Vaidas Baumila „Muzikos salėje“ pasirodė su 83 m. močiute: „Džiaugiuosi, kad anūkai pasirinko šį kelią“

Vaidas Baumila su močiute
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vaidas Baumila

Jei kada kilo klausimas, iš kur atlikėjas Vaidas Baumila paveldėjo savo talentą, atsakymas apsilankiusiems „Muzikos salėje“ tapo aiškus. Jis čia atvyko kartu su savo 83-ejų metų močiute Vida Kriščiūniene, o muzika jos gyvenime užima labai stiprią vietą.

Kauno rajone gyvenanti moteris šypsojosi prisiminusi, kad jos šeimoje yra labai daug dainininkų, ne veltui ir anūkas Vaidotas pasuko šiuo keliu. Vidos tėtis skambino vargonais, vadovavo Šiaulių chorui, o pati dar visai neseniai dirbo mokykloje muzikos mokytoja ir buvo etnografinio ansamblio bei tautinių šokių vadove.

Net ir išėjusi į pensija žinomo atlikėjo močiutė negalėjo ramiai gyventi be muzikos. Prieš du dešimtmečius Samylų seniūnijos moterys susibūrė į folkloro ansamblį „Samylų senolės“ ir dainuoja autentiškas Kauno marių užlietų kaimų dainas, koncertuoja įvairiuose Lietuvos miestuose. Anot močiutės, daina padėjo žmonėms ištverti sunkius laikus, kai prieš šešis dešimtmečius buvo užtvenktas Nemunas.

Neseniai „Samylų senolių“ kolektyvui už Kauno marių dugne nuskendusių kaimų tautosakos ir papročių puoselėjimą bei populiarinimą pripažintas UNESCO Nacionalinės nematerialaus kultūros paveldo vertybės statusas.

„Aš neįsivaizduoju gyvenimo be muzikos, be dainos tikrai nenumirsiu“, – juokavo V.Baumilos močiutė.

Ir nors atrodo, kad šiomis dienomis lietuvių liaudies dainos skamba kiek rečiau, Vida, paklausta apie jų svarbą žmonių gyvenime, teigia, kad tai yra tikras lietuvio identitetas, kurio nevalia pamiršti: „Jei medis neturėtų šaknų, žmogus be savo tautos, dainų, padavimų, atminties būtų ne žmogus, o monstras.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vaidas Baumila
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Vaidas Baumila

Dar ji labai mėgsta romansus, kaip pati sako, neišpasakytai. Todėl stengiasi nepraleisti nei vieno Kaune vyksiančio romansų vakaro. Bet, kad ir kokią svarbią vietą jos širdyje užimtų šios dainos, ne ką mažiau jai mielesni Vaido kūriniai. Kalbėdama su 15min Vida papasakojo, kad per šventes visada klauso jo muzikos, o ir knygų mugėje, pokalbio metu, močiutė užtraukė ne tik vieną iš mylimų romansų, bet ir Vaido dainą sudainavo.

„Džiaugiuosi, kad anūkai nuėjo muzikos keliais. Vaidas jaunystėje norėjo žaisti NBA. Bet, labai džiaugiuosi, kad jis pasirinko sceną. Vaidas neišpuiko, dabar visada susiskambiname. Šiandien žadėjo ir apnakvindint, bet važiuosiu į Kauną“, – gerais žodžiais apie anūką atsiliepė knygų mugėje kalbinta Vida.

Knygų mugėje, kurioje Vaido močiutė lankosi jau ne pirmus metus, kalba pakrypo ir apie proanūkius. Paklausta, ar dar jų nelaukia, moteris sakė neskubanti užbėgti įvykiams už akių.

„Kaip čia pasakyti, ateis laikas, bus ir vaikas, – juokėsi Vida. – Bet jei bus vaikas, tai Vaidas tikrai ves savo mylimą moterį. Bet kol kas dar gali pabūti nevedęs.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką