Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne
Publikuota: 2017 gegužės 20d. 14:32

Vaizdai kaip iš „50 pilkų atspalvių“: žinomi modeliai pozavo intriguojančioje fotosesijoje

Ernesta Elzbergaitė, Ernesta Kalinauskaitė
Viktoro Morozovo nuotr. / Ernesta Elzbergaitė, Ernesta Kalinauskaitė

Kraują kaitinančioje fotosesijoje, primenančioje filmo „50 pilkų atspalvių“ karščiausius momentus, apsinuogino žinomi Lietuvos modeliai, tarp kurių Ernesta Kalinauskaitė ir Ernesta Elzbergaitė.

Jų kūną puošė tik odiniai aksesuarai. Tokiu būdu prieš fotoaparatą pozavusios merginos įgyvendino intriguojančią žinomo Lietuvos fotografo Viktoro Morozovo mintį – šį kartą jis nusprendė savo darbų gerbėjams palikti intrigą, kad jie patys ieškotų pagrindinės šios fotosesijos idėjos.

Oda ant odos. Kuriai tenka pagrindinis vaidmuo? Kuri atveria žmogaus charakterį, o kuri apgaubia modelį paslapties šydu? – tokie klausimai, ko gero, kankins žvelgiančius į intriguojančias nuotraukas.

Viktoro Morozovo nuotr./„50 pilkų atspalvių“ įkvėpta fotosesija „Oda“
Viktoro Morozovo nuotr./„50 pilkų atspalvių“ įkvėpta fotosesija „Oda“

V.Morozovas teigia visuomet žavėjęsis klasikiniu požiūriu į fotografiją ir tai, kaip aksesuarai sukuria grožį. Šie du komponentai „nugulė“ ir naujausiame jo projekte pavadinimu „Oda“.

„Šis projektas – dar vienas bandymas įžvelgti, sukurti ir parodyti, kaip vaizdui suteikiamas charakteris. Didžiausia intriga – odos charakteris. Labai tikiuosi, kad projekte pasisekė išlaikyti intrigą, akimis ieškant pagrindinės minties. Žiūrovams paliekama nuspręsti, kur yra oda, apie kokią odą čia kalbama ir kodėl“, – neatskleidžia visų kortų V.Morozovas.

Fotografas viliasi, kad šios – pagrindinės – odos paieškos bus estetiškas intrigos sprendimas. Jo teigimu, tokiuose projektuose be galo svarbu suburti kartu dirbti panašiai mąstančius žmones, kurie supranta ir padeda: „Noriu išreikšti savo dėkingumą žmonėms, kurie dalyvavo projekte. Specialų projekto įvaizdį sukūrė: Gritė Maruškevičiūtė, Ana Valytė, Diana Rakickaja, Alena Borivna, Evelina Borisniova. Ypatingas ačiū už talentingą įsikūnijimą Gražinai Lomovskajai, Evelinai Borisniovai, Julijai Rog, Ernestai Kalinauskaitei, Ernestai Elzbergaitei, Ernestai Statkutei, Darijai Demčenko. Ir ypatingai ačiū už kantrybę, supratimą, dalyvavimą ir šilumą dizainerei Vilmai Statkuvienei, kuri sukūrė odinius aksesuarus.“

Viktoro Morozovo nuotr./Ernesta Elzbergaitė
Viktoro Morozovo nuotr./Ernesta Elzbergaitė

Kiekvienas fotosesiją pamatys savaip

Aksesuarų kūrėja Vilma Statkuvienė sako, kad pirmiausia sutiko tapti šio intriguojančio projekto dalimi todėl, kad ją, be abejonės, domina viskas, kas susiję su oda: „Juk tai – pagrindinis mano darbas. Domiuosi ne tik tuo, kokios tendencijos, kokios naujos odos ir technologijos atsiranda pasaulyje, tačiau ir tuo, ką dar iš jos įdomaus galima sukurti, kaip, galbūt kartais kiek netikėtai, ją dar galima panaudoti. Taigi su malonumu sutikau tapti V.Morozovo projekto dalimi bei duoti savo gaminius“.

Juk tokia patirtis, pasak jos, taip pat puikiai gali įkvėpti naujoms idėjoms, naujiems kūriniams. „Apskritai, kiekvienas naujas projektas, kiekviena nauja pažintis, kiekvienas naujas potyris atneša naujų, įdomesnių spalvų į tavo gyvenimą. Šio projekto originalumas, kūrybinis entuziazmas ir polėkis, koncepcinės minties išraiška kiekvienam šią fotosesiją leis pamatyt savaip“, – teigia V.Statkuvienė.

Viktoro Morozovo nuotr./„50 pilkų atspalvių“ įkvėpta fotosesija „Oda“
Viktoro Morozovo nuotr./„50 pilkų atspalvių“ įkvėpta fotosesija „Oda“

Joje aksesuarų kūrėja mato glūdinčią dviprasmybę – oda ant odos: „O kuri iš jų atieka pagrindinį vaidmenį? Šioje vietoje kiekvienas pats sau turi atsakyti. Aksesuarai atspindi mūsų asmenybės individualų stilių, asmenybę“.

Tas žmogaus nuogumas, anot jos, tarsi atverčia visas kortas, atskleidžia paslaptį, viską parodo. Tačiau tuomet kūnas pridengiamas kita oda, kuri esą tarsi ir įneša tos paslapties.

Nėrė į avantiūrą

Ernesta Elzbergaitė sako, kad su fotografu V.Morozovu yra dirbusi jau ne viename projekte, todėl visiškai juo pasitiki: „Kai pasiūlė sudalyvauti šioje fotosesijoje, per daug neklausinėjau ir nėriau į šią aviantiūrą.“ Ji teigė tvirtai žinojusi, kad jeigu Viktoras turi idėją, ją gražiai bei skoningai įgyvendins.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką