Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

„Valanda su Rūta“: nuodai mūsų lėkštėje – beveik 400 cheminių maisto priedų ir GMO

„1978 metais į daktarišką dešrą buvo dedama 95 proc. mėsos. Dabar jos likę vos 40 proc., o masę vis tiek reikia iš ko nors padaryti. Į dešrą dedama daug ląstelienos, nitritų, kitų priedų, kurie masę paverstų dešra“, - LNK laidoje „Valanda su Rūta“ sakė Utenos kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto docentė Anastasija Vasiljeva.
„Valanda su Rūta“: nuodai mūsų lėkštėje – beveik 400 cheminių maisto priedų ir GMO.
„Valanda su Rūta“: nuodai mūsų lėkštėje – beveik 400 cheminių maisto priedų ir GMO. / LNK nuotr.

Į studiją su gausybe maisto pavyzdžių atvykusi produktų sudėtį tyrinėjanti A. Vasiljeva ragino suklusti kiekvieną. „Dabartinis pirkėjas turi būti detektyvu – skaityti parduotuvėje etiketes ir žinoti, kokie priedai yra kenksmingi, mokėti atskirti kokybišką produktą. O gamintojai gudrauja ir vietoj raidės „E“ smulkiai parašo visą priedo pavadinimą“, – piktinosi A. Vasiljeva.

„Valgome blogai, nes esame skurdi tauta. Ir maistas turi būti pigus“, – A. Vasiljevos tyrimus komentavo už maisto saugą Lietuvoje atsakingas Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos stiprinimo ir kurortologijos skyriaus vedėjas Almantas Kranauskas.

Anot valdininko, nors lietuviai ir neturi pinigų nusipirkti geresnio maisto, valstybė mažai kuo čia gali padėti – esame Europos Sąjungoje ir turime paklusti taisyklėms. „Europos Sąjungoje žmogus pats atsako už save“, – teigia A. Kranauskas.

Tačiau A. Vasiljeva nenusileido: „Dabar įmonių iš viso niekas nekontroliuoja. Yra tokių modernių aparatų, kurie ir odas, ir kaulus į vientisą masę sumala. O mes visa tai suvartojame“. Laidoje pašnekovė teigė, kad mokėdami už aukščiausios rūšies mėsos gaminį, nebūtinai tokį ir gausime. „Neretai pirkėjas pinigus sumoka tik už gausybę cheminių maisto priedų. O jų Europos Sąjungoje leidžiama net apie 370“, – pasakojo A.Vasiljeva.

Laidos dalyviai sutiko, jog statistika negailestinga – per 20 metų smarkiai padaugėjo su virškinimu susijusių kepenų, inkstų, alerginių, vėžinių ligų, o sergančiųjų diabetu – padvigubėjo. Tačiau A. Kranauskas piktino visus: „Nieko negalime padaryti, nes mūsų maistas atitinka Europos Sąjungos keliamus reikalavimus“.

Ką mes valgome ir koks iš tiesų cheminių maisto priedų ir GMO kokteilio poveikis mūsų organizmui? Ar iš tiesų mūsų maistas – tai tiksinti bomba? Kaip nuo maisto prekių gamintojų apgaulių mus saugo valstybė?

Jau šį ketvirtadienį 19.40 LNK televizijos diskusijų laidos „Valanda su Rūta“ dalyviai ragins mus atidžiau pažvelgti į savo šaldytuvą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius