Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdovų rūmuose – šimtai puošnių svečių: LRT atidarė 91-ąjį sezoną

Valdas ir Alma Adamkai, Edita Mildažytė, Giedrė ir Eitvydas Bajarūnai, Rolandas ir Vaida Skaisgiriai
L.Balandžio ir I.Gelūno nuotr. / Valdas ir Alma Adamkai, Edita Mildažytė, Giedrė ir Eitvydas Bajarūnai, Rolandas ir Vaida Skaisgiriai
Šaltinis: 15min
4
A A

Ketvirtadienio vakarą sostinės Valdovų rūmuose buvo nutiestas raudonas kilimas. Čia vyko iškilminga naujo, jau 91-ojo, LRT sezono atidarymo šventė.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Elegantiškos, dailiomis suknelėmis pasipuošusios damos ir galantiški džentelmenai – į šventinį atidarymo vakarą susirinko šimtai pasipuošusių svečių.

Tarp jų buvo galima sutikti daugybę žinomų televizijos veidų, verslo ir pramogų pasaulio atstovų.

Šventinį vakarą pradėjo renginio vedėjais tapę naujienų tarnybos žurnalistė Jovita Sukackaitė ir tik ką savanoriškąją karinę tarnybą baigęs Ignas Krupavičius. Pasidžiaugę neseniai paminėtu LRT radijo 90-mečiu ir kitąmet 60-mečio sulauksiančia LRT televizija jie paskelbė apie naują sezoną.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Alma ir Valdas Adamkai, Audrius Siaurusevičius su žmona Ingrida
Luko Balandžio / 15min nuotr./Alma ir Valdas Adamkai, Audrius Siaurusevičius su žmona Ingrida

Sveikinimo kalbą susirinkusiems tarė ir LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius. „Šiemet buvo dilema, kaip atšventus 90-metį reikės švęsti 60-metį. Močiutė radijas perdavė estafetę sūneliui televizijai“, – kalbėjo jis pažadėjęs pažymėti ir kitais metais laukiančią sukaktį.

Naujo sezono atidarymas – neabejotinai didelė šventė ir televizijos darbuotojams. Edita Mildažytė kitąmet švęs 30 metų, kaip ji ėmė dirbti LRT. „Pradėjau čia dirbti 1987 metais, tuomet dar buvau antrame kurse. Šįkart eidama čia pagalvojau, kad vis dėlto – renginys yra didelė šventė. Kad esi pakviesta čia – tai didelis dalykas, jei nepriklausyčiau šiai bendruomenei – man būtų apmaudu“, – Žmonės.lt kalbėjo E.Mildažytė.

Pasak jos, per visus šiuos metus televizijoje įvyko nemažai pokyčių, tačiau tuo pat metu – nepasikeitė niekas. „Emocine prasme čia vis dar taip pat, kaip tais metais, kai atėjau. Ar į darbą einu kaip į šventę? Būna visaip. Kaip ir kiekvienam darbe yra dalykų, kurie nepatinka. Pavyzdžiui, šifravimas. Tačiau apskritai – šis darbas tai didelis džiaugsmas“, – sakė E.Mildažytė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Edita Mildažytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Edita Mildažytė

Į darbą kaip į šventę keliauja ir Ignas Krupavičius. Ypač dabar, kai vos prieš kelias dienas jis užbaigė karo tarnybą ir vėl sugrįžta į LRT.

„Tai lyg naujas prisikėlimas. Aš kaip jaunas studentas, kuris po žurnalistikos mokslų gavau darbą ir pradėjau dirbti televizijos eteryje, jaučiu didelį dėkingumą ir tuo pačiu atsakomybę. Išties nekantrauju vėl vesti laidą, ateinu su nauja energija, su naujomis idėjomis“, – Žmonės.lt sakė I.Krupavičius.

Pasak jo, devyni mėnesiai – pakankamai ilgas laiko tarpas, todėl šis sugrįžimas jam – lyg atėjimas į televiziją iš naujo. „Atitrūksti nuo visko: nuo žmonių, nuo įvykių, nuo eterio. Tačiau baigiasi vienas etapas ir prasideda kitas. Nacionalinis transliuotojas aukštai laiko kartelę. Todėl linkiu kolegoms ir toliau eiti kokybiškos ir patikimos žiniasklaidos linkme“, – kalbėjo jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Eglė Daugėlaitė ir ignas Krupavičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Eglė Daugėlaitė ir ignas Krupavičius

Su Ignu į naują sezoną sugrįš ir jo kolegė bei bendražygė Eglė Daugėlaitė, tai jau šeštas jos sezonas LRT. „Tai kaip nauji mokslo metai: nauji darbai, nauji tikslai. Gal labai didelių pokyčių nebus, bet kol kas naujovė ta, kad būsim trise – grįžta Ignas, bet dar drauge bus ir Richardas Jonaitis. Tikiu, žiūrovai jį jau spėjo pamilti, todėl kai aš atostogausiu, berniukai dirbs dviese“, – šyptelėjo E.Daugėlaitė.

Pasak jos, atidarymo šventė smagi ir dėl to, kad čia gali sutikti seniai matytus kolegas, pabendrauti, atnaujinti ryšiu po prabėgusios vasaros.

„Šis renginys – puiki galimybė susitikti su visais žurnalistais, kurie per vasarą buvo išsilakstę skirtingais keliais“, – Žmonės.lt kalbėjo su žmona Edita šventiniame vakare apsilankęs vyriausias televizijos laidų vedėjas Algimantas Čekuolis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Edita ir Algimantas Čekuoliai
Luko Balandžio / 15min nuotr./Edita ir Algimantas Čekuoliai

Renginyje buvo galima sutikti ir skyrybas išgyvenantį Egmontą Bžeską, naujame sezone jis vizualiais sprendimais. „Keičiu žinių tarnybos dekoraciją, po truputį prisidedu prie stilistikos formavimo: keičiu vinjetes, dirbu pagal savo išsilavinimą. Žinių tarnyba turės naujausią studiją, bus daug naujų technologijų, bus kameros-robotai, daug visko. Pačiam labai įdomu“, – kalbėjo jis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Egmontas Bžeskas
Luko Balandžio / 15min nuotr./Egmontas Bžeskas

Atidarymo šventėje į sceną žengė Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, vadovaujamas dirigento maestro Gintaro Rinkevičiaus, čia tenoras Merūnas Vitulskis susirinkusius pasveikino Kalafo arija „Nessun dorma“ iš Giacomo Pučini operos „Turandot“.

Scenoje pasirodė ir daugiau scenos grandų. Čia dainavo Virgilijus Noreika, jis atliko melodingumu ir lyrizmu išsiskiriančią Algimanto Raudonikio ir Eduardas Selelionis „Švelnumas“. Vėliau su kūriniu „Kalbėk man apie meilę, Marju“ pasirodė Rafailas Karpis, Lilija Gubaidulina atliko Hanos dainą iš operetės „Linksmoji našlė“, Evelina Sašenko – „Je suis Malade“.

Vakaro metu susirinkusiems buvo pristatytos naujo, rugsėjo 5-ąją startuosiančio sezono laidos. Čia ir toliau bus galima matyti „Duokim garo“, „Klauskite daktaro“, žiūrovų pamėgtą intelektualųjį žaidimą „Auksinis protas“, žinių viktoriną „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ ir daugelį kitų laidų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT sezono atidarymo akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr./Merūnas Vitulskis
Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT sezono atidarymo akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT sezono atidarymo akimirka

Šių metų televizijos šūkis – „Čia Lietuva. Čia LRT“, todėl didelis dėmesys bus skirtas įvairiems lietuviškumą puoselėjantiems projektams, laidoms. Taip pat bus rodomas kariuomenę populiarinantis ir patriotiškumą ugdantis projektas „Tikri vyrai“.

Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT sezono atidarymo akimirka
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jovita Sukackaitė ir Ignas Krupavičius
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 TV LRT televizija
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką