Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vatikano dienraštis aptarinėja Simpsonų teologiją

Prieš kiekvieną „Simpsonų“ seriją rodoma vinjetė atnaujinta po dvidešimties metų.
FOX nuotr. / Prieš kiekvieną „Simpsonų“ seriją rodoma vinjetė.
Šaltinis: Bernardinai.lt
0
A A

Žmonės mėgsta TV animacinį serialą „Simpsonai“ arba jo nekenčia, ,,tačiau nėra jokios abejonės, kad 20 metų senumo serijos atspindi labai šiuolaikiškas pažiūras apie religiją ir dvasingumą“, sako Vatikano laikraštis.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Konservatyvių pažiūrų žiūrovai išjungia televizorių, kai prasideda FOX programa, „tačiau rimtesni apžvalgininkai giria sumaniai, išradingai ir realiai parašytą scenarijų, net jei jie dažnai užsipuola – ir pagrįstai – šiurkščią kalbą ir kai kurių epizodų smurtiškumą“, rašoma gruodžio 22 d. dienraštyje „L'Osservatore Romano“.

Minint „Simpsonų“, sukurtų Matto Groeningo, dvidešimtmetį, Vatikano laikraštis apibūdino šį TV šou kaip „opų ir nepagarbų, skandalingą ir ironišką, padūkusį ir gilų, filosofišką ir kartais netgi teologišką – pikantišką popkultūros ir drungnos nihilistinės Amerikos viduriniosios klasės sintezę“. Beveik 450 serialo epizoduose nagrinėta tūkstančiai temų, tarp kurių „viena iš svarbiausių ir rimčiausių“ yra Dievas ir santykis tarp žmogaus ir Dievo, pateiktas tokiu būdu, kuris vaizduoja „mūsų laikų religinę ir dvasinę sumaištį“. „Tuo pat metu atspindėdamas žmonių religinį abejingumą ir didelį šventumo poreikį, Homeris randa paskutinį išsigelbėjimą pas Dievą“, net jei jis ne visuomet įvardija Dievą teisingu vardu, sako laikraštis, cituodamas vieną epizodą, kuriame Homeris meldžiasi: „Iš esmės nesu religingas žmogus, bet jei tu esi ten viršuje, išgelbėk mane, Supermene.“

Pagal „Catholic News Service“

Bernardinai.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką