Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 25d. 20:48

Viktorija Jakučinskaitė pakvietė į tapybos parodą: tarp svečių – ir gerai žinomi veidai

Gintarė Gurevičiūtė, Skaiva Jasevičiūtė, Marija Randers, Milita Daikerytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gintarė Gurevičiūtė, Skaiva Jasevičiūtė, Marija Randers, Milita Daikerytė

Antradienio vakarą mados namų „Tiulio fėja“ įkūrėja Viktorija Jakučinskaitė viešai pristatė dar vieną savo aistrą. Šešiolika metų mados versle dirbanti moteris pakvietė šeimos narius, artimuosius ir draugus į tapybos parodos „Moterų istorijos“ atidarymą. Ši paroda V.Jakučinskaitės gyvenime labai svarbus ir daug reiškiantis įvykis, sulaukęs palaikymo ir iš gerai žinomų žmonių.

„Jaučiuosi kaip pirmokė, labai jaudinuosi. Esu įpratusi žmonėms rodyti savo kuriamus drabužius, o ne tapybos darbus. Buvo labai baisu susitarsi dėl vietos ir datos, tempiau iki paskutinės akimirkos... Vis atrodė, kad dar ne laikas, dar trūksta kelių darbų, kelių naktų... Žinojau, kad patvirtinusi vietą, kelio atgal nebus“, – prieš pat renginį kalbėjo V.Jakučinskaitė.

Sostinės senamiestyje – Vokiečių gatvėje – ji eksponuoja 30 tapybos darbų ir 20 keramikinių lėlių. Juos vienija iš ryškiaspalvių paveikslų žvelgiančios moterys. Būtent jos domina Viktoriją, kaip pati sako, kiekviena moters kūno dalis, rankos, pirštai tampa jos įkvėpimu.

„Tapau moterį ne kaip objektą, kiekvienas paveikslas turi savo istoriją. Žvelgiant į akis, matai moters istoriją, gali perskaityti jos gyvenimo knygą. Akys iš paveikslo tarsi žiūri atgal ir taip užsimezga kontaktas. Manau, kad menas turi būti gražus, nes būtent gražūs dalykai padaro mus laimingais. Aš vis dar tikiu pasakomis ir tai matyti žvelgiant į mano darbus“, – apie savo kūrybą kalbėjo kūrėja.

Parodos akimirkos – galerijoje:

Į parodos atidarymą atvyko ir žinomi V.Jakučinskaitės bičiuliai. Šia svarbia proga tapytoją sveikino Agnė Jagelavičiūtė, Gintarė Gurevičiūtė, Saugirdas Vaitulionis, Marija Randers, Redita Survilaitė, Skaiva Jasevičiūtė ir daugelis kitų.

V.Jakučinskaitė norėjo, kad paroda vyktų žmonių lankomoje vietoje. Kūrėja tikisi, kad meno gerbėjai įvertins ją kaip tapytoją, susipažins ir pamils jos kūrybą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktorija Jakučinskaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktorija Jakučinskaitė

„Pradėjusi kalbėti apie meilę tapybai ir viešai parodžiusi savo darbus, sulaukiau daug žinučių iš žmonių. Aš juos įkvėpiau į ranką pasiimti teptuką ir prisiminti seną aistrą arba pradėti mokytis tapyti. Labai smagu įkvėpti kitus, šie dalykai džiugina labiausiai“, – džiaugėsi žinoma moteris.

Iki pat sekmadienio V.Jakučinskaitė tapys stebint parodos lankytojams. Meno mylėtojai galės iš arti pamatyti, kaip gimsta ryškiaspalviai paveikslai. Galerijoje V.Jakučinskaitė taip pat ves tapybos pamokas. Iš šono stebėti, ką pamokų metu veikia mokiniai, galės visi norintys.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./V.Jakučinskaitės tapybos parodos atidarymo akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./V.Jakučinskaitės tapybos parodos atidarymo akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./V.Jakučinskaitės tapybos parodos atidarymo akimirka
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./V.Jakučinskaitės tapybos parodos atidarymo akimirka

V.Jakučinskaitė meilę tapybai pajuto dar vaikystėje, o vėliau įstojo į Vilniaus dailės akademiją. Žinomai dizainerei tapymas padeda pabėgti nuo kasdienės rutinos, įveikti stresą, o buvimas kūrybingoje aplinkoje suteikia dvasinės energijos. Šia energija V.Jakučinskaitė mielai dalijasi ir su vedamų kursų mokinėmis.

Pertraukų metu V.Jakučinskaitė šnekučiuojasi, geria arbata, dalijasi mintimis apie meną. Dizainerė pasakoja, kad iš pradžių neturėjo minčių pradėti vesti tapybos kursus. Šią idėją visai nejučia pametėjo draugės. Išvydusios namuose išskirtinius paveikslus, paklausė, gal galėtų ir jas pamokyti tapyti. Taip gimė idėja dalintis savo sugebėjimais. Lemiamu tapo pokalbis su mama. Būtent ji privertė dukrą ne tik kalbėti apie tai, o pradėti daryti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktorija Jakučinskaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Viktorija Jakučinskaitė

„Neslėpsiu – ši veikla man labai patinka, mokytojos amplua pasirodė labai artimas. Daugelis galvoja, kad į tapybos pamokas ateina tik puikiai tapantys žmonės. Taip tikrai nėra, kai kurie iš jų paskutinį kartą prie teptukų prisilietė tik mokykloje... Labai smagu pažadinti žmogaus gabumus, padėti jiems, įkvėpti tapyti, dalintis savo aistra su kitais.

Nenoriu, kad mano paroda būtų nebyli, norisi pajausti atgalinį ryšį. Iki šiol neturėjau tokios prabangos ir negalėjau sau leisti tapyti šešias dienas iš eilės. Dabar pavyks tą įgyvendinti, labai įdomu, kas iš to išeis“, – sako menininkė. V.Jakučinskaitės tapybos paroda veiks iki kovo 1 d., Vokiečių g. 13.

TAIP PAT SKAITYKITE: Viktorija Jakučinskaitė grįžo prie senos aistros – tapymo: „Už savo svajones reikia brangiai sumokėti“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką