Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus knygų mugėje prieš publiką skaitęs Benediktas Vanagas: „Jei būtų atėjęs tik vienas žmogus, man vis tiek būtų nedrąsu“

Benediktas Vanagas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr. / Benediktas Vanagas
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį, paskutinę tarptautinės Vilniaus knygų mugės dieną, Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija kvietė į aštuntą kartą rengiamą renginį „Žymūs žmonės skaito“. Jo tikslas – skatinti visuomenę skaityti, kviečiant mėgstamos knygos ištrauką perskaityti žinomus Lietuvos žmones.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Laidų vedėjas Rolandas Vilkončius prisipažino mėgstantis skaityti, tačiau labiausiai patikusios knygos išskirti negalintis. „Ačiū už tokią galimybę – paskaityti knygą. Manęs vis klausia, kokia mano mėgstamiausia knyga, todėl galiu pasakyti, kad tokios nėra, nes mėgstamiausia būna ta, kurią tuo metu skaitau“, – sakė jis.

Susirinkusiems knygų mylėtojams R.Vilkončius paskaitė ištrauką iš knygos „Kalbos, pakeitusios pasaulį“. Įdomiausia jam pasirodė karalienės Elžbietos pirmosios kalba, su kuria jis ir supažindino susirinkusius.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Rolandas Vilkončius
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Rolandas Vilkončius
Politikė Marija Aušrinė Pavilionienė taip pat pasidžiaugė galimybe pasidalinti mėgstamos knygos skaitymu su kitais. „Savo pokalbiui su jumis pasirinkau Paulo Coelho knygos „Rankraštis, rastas Akroje“ ištrauką apie pralaimėjimą“, – sakė ji, pasinėrusi į skaitymą.

Lenktynininkas Benediktas Vanagas, užlipęs į sceną, labai kuklinosi. Vyras prisipažino, kad tai pirmas jo viešas skaitymas, todėl labai jaudinasi. Anot jo, reikia daryti tai, ką geriausiai moki, todėl viešas skaitymas jam tapo savotišku iššūkiu.

„Jeigu būtų atėjęs ir vienas žmogus, man vis tiek būtų nedrąsu, nes gyvenime turbūt lengviausia daryti tai, ką išmanai geriausiai. Jaučiuosi šiek tiek keistai, kad teks viešai skaityti. Aš nemoku to padaryti taip, kaip, pavyzdžiui, Rolandas Vilkončius. Bet pabandysiu, žiūrėsim, kaip man pavyks“, – kuklinosi B.Vanagas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Vida Ramaškienė, Aušrinė Marija Povilionienė ir Benediktas Vanagas
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Vida Ramaškienė, Aušrinė Marija Pavilionienė ir Benediktas Vanagas

Jis pasirinko skaityti kai kurias sentencijas iš Johno M. Shanahano knygos „Įžvalgiausios visų laikų mintys“. „Pabandžiau šioje knygoje atrasti tai, kas man būtų artimiausia. Tikiuosi, kad jūs surasite irgi kažką, kas tiks būtent jūsų gyvenimui“, – sakė jis.

B.Vanagas prisipažino, kad viena iš įsimintiniausių ir mėgstamiausių jo knygų – Paulo Coelho „Alchemikas“. „Šią knygą turbūt galėtume pradėti skaityti nuo penkerių metų ir tai daryti kas penkerius metus, nes vis tiek joje rastume kažką naujo, ką sugebėtume pritaikyti kiekvienas savo gyvenimui. Todėl man ir patinka knygos, kad iš jų gali daug ką sužinoti ir pritaikyti savo paties gyvenime. Šią knygą turiu savo namuose ir vis paskaitau“, – prisipažino jis.

Tuo tarpu verslininkas Antanas Guoga kartu su giminaičiu Mykolu Vyšniausku paskaitė ištrauką iš  Frank Limen Baum knygos „Nuostabusis Ozo šalies burtininkas“. „Kad būtų drąsiau, paprašiau, kad man padėtų jaunas žmogus. Mes pasirinkome būtent šią knygą, nes manome, kad ji šauni“, – trumpai tarstelėjo A.Guoga ir pasinėrė į skaitymą. Salėje tarp žiūrovų jo klausėsi sužadėtinė Aistė Šlapokaitė.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Antanas Guoga ir Aistė Šlapokaitė
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr./Antanas Guoga ir Aistė Šlapokaitė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką