Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 1d. 20:44

Vilniaus oro uoste – JAV Nepriklausomybės dienos minėjimas: rinkosi ryškūs svečiai

JAV Nepriklausomybės dienos minėjimas Vilniaus oro uoste, Žygimantas Pavilionis su žmona Asta
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / JAV Nepriklausomybės dienos minėjimas Vilniaus oro uoste, Žygimantas Pavilionis su žmona Asta
Ketvirtadienio vakarą vėliavėlėmis puošti automobiliai patraukė link Vilniaus oro uosto, kuriame vyko 245-ųjų JAV Nepriklausomybės dienos metinių minėjimas. Čia išvysti filmą ir kartu paklausyti „The Roop“ koncerto atvyko ir dalis žinomų žmonių.

Šiemet 245-ųjų JAV Nepriklausomybės dienos metinių minėjimą surengę Amerikos verslo rūmai Lietuvoje (American Chamber of Commerce in Lithuania, AmCham) kartu su JAV Ambasada pakvietė šventę sutikti Vilniaus oro uoste drive-in (įvažiavus su automobiliu) forma.

Kaip buvo rašoma anksčiau, renginio formatas pasirinktas neatsitiktinai, nes būtent Amerikoje 1915 m. įvyko pirmasis „drive-in“ įvykis, kuris ir buvo pradžia šiuo metu puikiai žinomo ir mėgstamo „drive-in“ kino po atviru dangumi.

Šiemet renginio kviestiniai svečiai, tarp kurių ir verslo, politikos, visuomenės ir diplomatinio korpuso atstovai, Vilniaus oro uoste pirmiausia stebėjo oficialią šventės atidarymo ceremoniją, kurioje nuskambėjo Lietuvos ir JAV himnai, dalyvaujant JAV jūrų pėstininkų korpusui bei Lietuvos Kariuomenės orkestrui, buvo pagerbtos abiejų šalių vėliavos.

JAV Nepriklausomybės dienos minėjimo akimirkos – galerijoje:

Atidarymo ceremonijoje šventės dalyvius sveikino AmCham Valdybos pirmininkas Tadas Vizgirda, JAV Ambasadorius Lietuvoje Robert S.Gilchirst, Lietuvos Ambasadorė JAV Audra Plepytė, Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Ilgamečiai renginio draugai, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa atliko parodomąją programą defilė.

Šventinę nuotaiką kūrė grupė „The Roop“.

Be to, 15min pakalbino kelis renginio svečius, kurie mielai sutiko papasakoti, ką jiems reiškia Amerika ir kaip jaučiasi dėl tokių minėjimų. Šventėje kartu su žmona Asta pasirodęs Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis sakė, kad ir prie Lietuvos laisvės Amerika nemažai prisidėjo.

„Tai yra laisvės šventė. Dirbdamas Amerikoje pamačiau, ką reiškia, kaip kiekvienas šios šalies pilietis ją švenčia kaip žmonės, ne tik kaip valstybė, institucijos. Galų gale, tai seniausia ir tvirčiausia demokratija, nuo kurios veiksmų ir politikos ir mūsų laisvė nemaža dalimi priklauso.

Tie ryšiai su amerikiečiais yra iš esmės nuo 18 a. vienoje barikadų pusėje. O kai dirbau Amerikoje, mane ten dažniau atpažindavo nei tada, kai dirbai Briuselyje ar kitose Europos šalyse“, – apie Ameriką kalbėjo Ž.Pavilionis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žygimantas Pavilionis su žmona Asta
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Žygimantas Pavilionis su žmona Asta

Politikas prisiminė ir istorijos vingius, kuriuose puikuojasi tokia pavardė kaip Tadas Kosciuška.

„Galima sakyti, kad mes prisidėjome prie Amerikos kūrimo. Vienas iš pagrindinių paminklų prieš Baltuosius rūmus yra mūsų generolas Tadas Kosčiuška.

Jis lygiai taip pat prisiekė mūsų senajai konstitucijai Krokuvoje, kovojo už mūsų nepriklausomybę. Jie mus žino nuo senų laikų, tai kai įteikiau skiriamuosius raštus prezidentui Barackui Obamai, jis man padėkojo už generolą“, – 15min sakė Ž.Pavilionis.

Pasiteiravus, kaip jis mano, kodėl svarbu paminėti tokias šventes, jis atsakė paprastai – nes viskas dėl laisvės.

„Laisvė yra nedaloma ir mes ją turime ginti kartu“, – įsitikinęs Ž.Pavilionis.

Vilniaus oro uosto aikštelėje pasirodęs laidų vedėjas Edvardas Žičkus taip pat pasidalijo mintimis apie renginį. Kaip jis sakė, Amerika yra šalis, kurią labai myli ir visada renkasi savo kelionių kryptimi.

„Tai yra viena iš mano šalių, kur galėjo nutikti, kad būčiau likęs gyventi. Ten teko kurį laiką pastudijuoti. Ir neskaitant pandemijos, tai yra šalis, į kurią aš kiekvienais metais sugrįžtu. Ypatingai Niujorkas.

Net mano draugai juokiasi, kad jeigu jau su kuo keliauti į šį miestą ir turėti geriausią gidas, kuris neleis nei minutės atsikvėpti, kol nepamatys visų vertingų vietų, tai yra su Žičkumi, su manimi. Todėl iš tiesų aš Ameriką labai myliu. Man tai yra demokratijos lopšys su visais įmanomais gyvenimo atspalviais. Tai kelionių krypti, į kurią, atsiradus galimybei, aš vėl leisiuosi“, – sakė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./JAV Nepriklausomybės dienos minėjimo šventė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./JAV Nepriklausomybės dienos minėjimo šventė

E.Žičkus svarsto, kad nepriklausomybės dienos minėjimą galima būtų palyginti su kitomis žmonėms svarbiomis šventėmis.

„Kiekvienai šaliai yra svarbus nepriklausomybės dienos minėjimas. Tai yra ne šiaip diena, ji paženklinta tam tikra netektimi, tam tikru žmonių indėliu, didele reikšme. Tai yra kažkas panašaus tarp Kalėdų ir gimtadienio“, – mano E.Žičkus.

Atkreipęs dėmesį į senovinius automobilius, laidų vedėjai patikino, kad Amerikoje šią dieną vyksta dar daugiau pramogų.

„Aišku, aplinkui dar trūksta dešrainių, kokio nors kepamų šonkauliukų kvapo. Gigantiškų automobilių senovinių.

Man nepriklausomybės dieną teko minėti skirtingose valstijose, tai galima sulyginti, kad jos net konkuruoja tarpusavyje. Žmonės nešioja vėliavėles, užsiriša ant rankų ir tokiu būdu pabrėžia, kaip jiems tai yra svarbu. Todėl nuotaika, atmosfera jaučiama“, – šypsodamasis 15min sakė E.Žičkus.

Trumpai pakalbėti sutiko ir žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

„Mums tai reiškia didelę rinką. Mes bene daugiausiai eksportuojame į Ameriką. Žinoma, patikimas partneris, saugumas ir didelė, spalvinga šalis“, – sakė jis.

K.Navickas tikino, kad tokius minėjimus svarbu rengti.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Navickas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Navickas

„Be abejo. Kiekviena ambasada, kuri rengia tokius renginius, tai suteikia vietos ir nacionaliniams partneriams“, – kalbėjo K.Navickas.

Ministras džiaugėsi galimybe po karantino vėl sudalyvauti renginyje ir pamatyti senus pažįstamus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:09:17
00:37
17:27

15min metų knygų rinkimai

Tema

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką