Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietį nuo plėšikų gelbėjęs Darius Petrikauskas kibo į atlapus policijai: pareigūnai sako netiesą

Darius Petrikauskas
Asmeninio albumo nuotr. / Darius Petrikauskas
Šaltinis: 15min
20
A A

Nerimsta aistros dėl praėjusią savaitę, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, Vilniaus senamiestyje galimai apiplėšimo vos išvengusio kompozitoriaus iš Vokietijos. Įsitikinęs tuo, kad tik per laimingą atsitiktinumą išgelbėjo užsienietį nuo nuožmių nusikaltėlių, vilnietis Darius Petrikauskas dabar priverstas galynėtis su policija. D.Petrikauskas antradienį popiet „Facebook“ profilyje paskelbė 7 punktus, kuriuose kaltina pareigūnus teigiant netiesą.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kaip socialiniame tinkle rašo karatė treneris ir šių kovų čempionas D.Petrikauskas, policija teigia, jog:

1. Vokietijos pilietis buvo akivaizdžiai neblaivus. Netiesa.

Kaip kitą dieną paaiškėjo, prieš kurį laiką žmogus buvo patyręs insultą, dėl ko turi kalbos, vaikščiojimo ir vienos rankos negalią. Dėl to jo veiksmai, lėtas kalbėjimas galėjo atrodyti kaip girtumo požymiai. Kodėl pareigūnai netikrino vokiečio girtumo/blaivumo?

2. Policijos teigimu, Vokietijos pilietis leido laiką su jaunuoliais bare. Netiesa.

Vokietijos pilietis nurodė, jog ėjo vakare pavalgyti į netoliese jo gyvenamosios vietos esantį greito maisto restoraną „Hesburger“. Restorane prie jo prisistatė jaunas vyras, pradėjo jį kalbinti. Vokietijos pilietis prie maisto norėjo užsisakyti atsigerti alaus, tačiau restorane alaus nebuvo.

Tada jaunas vyras pradėjo jį kalbinti nueiti išgerti alaus į netoliese esantį barą. Vedamas gerų tikslų, galvodamas, jog jaunas vyras jį kalbina draugiškai, jis nuėjo kartu į barą, pabendravo ir vėliau nusprendė eiti namo. Nežinia dėl ko, bet jaunas vyras ėjo iš paskos. Vokietijos pilietis teigia, kad net pats nesuvokia, iš kur vėliau atsirado trys jauno vyro draugai, kurie ėmė eiti kartu.

3. Policija tvirtina, jog patikrino trijų užpuolikų dokumentus, dėl to buvo sulaikytas pagrindinis įtariamasis. Netiesa.

Pagrindinio užpuoliko tapatybė nebuvo nustatyta, nes dokumentų su savimi neturėjo. Jo tapatybė buvo nustatyta dėl laimingo atsitiktinumo. Penktadienį (kitą dieną po užpuolimo) komisariate į laukiamąjį įėjo įtariamasis, pareigūnams sakė, jog laukia draugo. Atsisukęs ir pamatęs mus – spruko. Pranešėme, jog tai vakar Vokietijos pilietį užpuolęs asmuo. Policija pradėjo jį vytis, tačiau sučiupti nepavyko, įtariamasis spėjo pasprukti.

4. Policija teigia, jog policijai įtariamieji nebuvo žinomi. Netiesa.

Kai pagrindinis įtariamasis atsitiktinumo dėka atėjo į komisariatą ir paspruko, policija iškart pateikė jo nuotrauką ir patvirtino, jog asmuo policijai gerai žinomas ir tik diena prieš buvo paleistas iš areštinės.

5. Teigiama, jog Vokietijos pilietis paaiškino, jog pareiškimo nerašys, pretenzijų neturi. Netiesa.

Pareigūnai tiesiog nesusikalbėjo su minėtu piliečiu, kadangi nemokėjo nei vokiečių, nei anglų kalbos. Vokietijos pilietis tik kartojo: „sleep, sleep“. Manome, kad nukentėjusysis buvo šoko būsenos, beje, jam nebuvo tinkamai paaiškintos jo teisės.

6. Policija nurodo, jog mes girdėjome „kažkokius garsus“, nieko negalėjome tiksliai pasakyti. Netiesa.

Pareigūnams pasakėme, jog girdėjome aiškų pagalbos šauksmą.

7. Policija nurodo, jog užpuolimas nepasitvirtino. Netiesa.

Nukentėjusysis pareigūnų akivaizdoje patvirtino, jog jauni vyrai ketino jį plėšti. Taip pat, kai jauni vyrai buvo sučiupti, jie pradėjo versti kaltę ant vienas kito. Vadinasi, pareigūnų akivaizdoje patvirtino ketinimą apiplėšti.

Nukentėjusiu pasijuto vėliau

Kaip jau skelbė 15min, į šią kriminalinę istoriją Vilniuje įsipainiojo kompozitorius iš Vokietijos Andreasas Kettmannas.

Jis buvo atvykęs į Lietuvą paklausyti, kaip Šv. Jono bažnyčioje vargonais atliekamas jo kūrinys.

Nepaisant visų peripetijų, praėjus kone parai po šio naktinio nusikalstamo įvykio užsienietis parašė pareiškimą Vilniaus policijai, kuriame aiškiai išdėstė, kad jaučiasi užpultas ir nukentėjęs. Savo ruožtu sostinės policijoje atliekamas vidinis tyrimas, ar pareigūnai tinkamai atliko savo tarnybines pareigas.

Policija diskutuoti nebelinkusi

Lietuvos policijos atstovai antradienį veltis į tolimesnes viešas diskusijas su D.Petrikausku vengia.

Pareigūnai neliko skolingi D.Petrikauskui ir taip pat apkaltino jį sakius netiesą: „Būkime tikslūs ir sąžiningi iki galo.“

Išvakarėse pareigūnų atstovai savajame „Facebook“ puslapyje buvo išreiškę poziciją, kad tai, ką liudytojas pasakojo žiniasklaidai, nebuvo visiškai tikslu ir objektyvūs duomenys esą iš esmės skiriasi.

„Kadangi įvykio vietoje niekas niekam pretenzijų nepareiškė, Vokietijos pilietis nenukentėjo, aiškino, kad šventė kartu su jaunuoliais ir jokių pretenzijų jiems neturi, patruliai užfiksavo visų dalyvavusių asmenų duomenis, nebuvo pagrindo kažką sulaikyti ir vežti į komisariatą“, – tvirtino policija.

Policija D.Petrikauskui socialiniame tinkle yra viešai parašiusi: „Dariau, nuoširdžiai dėkojame Jums už pilietiškumą. Bet būkime tikslūs ir sąžiningi iki galo. Šiandien galime tiksliai pasakyti, kad Jūs melavote žurnalistams dėl 3 punkto, nes visų tapatybės buvo nustatytos tą pačią naktį ir mes turime tai patvirtinančius duomenis.

Mes patikrinome registrus ir matome, kad pareigūnai vietoje buvo prisijungę ir patikrino visų tapatybes, jos iš karto buvo žinomos. Jūs teigiate kitaip, tai arba specialiai meluojate, arba to tikrai nežinote.

Dėl kitų punktų, turime Jūsų žodžius ir pareigūnų paaiškinimus, kurie skiriasi. Dėl to bus atliktas vidinis patikrinimas, jis ir atsakys tiksliau į klausimus.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką